Paylaşılan Toplu Tecavüz Videosu Ardından Gelen İntihar

 > -

Geeta, Hindistan'ın kuzeyinde, kırsal bölgede görev yapan 40 yaşında bir hemşireydi. Kazandığı parayla alkolik kocası ve biri kız 3 çocuğuna bakıyordu. Bir gün yardıma gittiği evlerden birinde yaşayan genç bir adam Geeta'nın peşine düştü, onunla birlikte olması için Geeta'yı tehdit etti.

Geeta onu reddettikçe, adamın tehditleri arttı. Geeta durumu köyün ileri gelenlerine haber vermeyi düşündü ama "erkek egemen kültür" nedeniyle olayda kendisinin suçlu bulunacağını tahmin ederek yetkililere başvurmadı.

BBC'den Divya Arya, olayın yaşandığı Uttar Pradesh'e giderek Geeta'nın başından geçenleri araştırdı

Geeta Aralık ayında bir gün yine sağlık hizmeti vermek üzere adamın yaşadığı köye gitmek zorunda kaldı. Adam ve arkadaşları o gün Geeta'yı köy dışında yakalayıp tecavüz etti.

Geeta olayın detaylarını en yakın arkadaşına bile anlatmaktan utandı.

Geeta'dan sessiz kalmasını istendi

Sonunda dayanamayıp köy doktoruna ve eski muhtara gitti, olanları anlattı. Ama Geeta'nın tahminleri doğru çıkmıştı. Doktor ve eski muhtar, Geeta'yı suçlayıp ondan sessiz kalmasını istedi.

Tecavüz görüntülerini WhatsApp üzerinden yaydılar

Geeta adamların yakalanması için polise başvurma cesaretini toplamıştı ki, tecavüzcüler olayın görüntülerini WhatsApp üzerinden yaymaya başladı.

Tüm köyün olayı duymasının ardından Geeta, Ocak ayında intihar etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir