Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Paris'in Arka Sokaklarından Geçmişin İzini Taşıyan 17 Site Fotoğrafı

 > 
62PAYLAŞIM

Her jenerasyon geleceğin hayalini kurar; binaların ve diğer yapıların gelecekte nasıl görüneceğini merak eder. Fransız fotoğrafçı Laurent Kronental ise son dört yıldır 1950 ve 1980 yılları arasında inşa edilmiş, devasa konutlarda yaşayan yaşlı insanların hayatlarını belgeliyor.

Paris çevresindeki büyük konut projeleri olan ''Grands Ensembles'' da yaşayan yaşlı vatandaşları görüntülüyor Souvenir d’un Futur.'' diyor Kronental. Fotoğrafçı bu insanların yaşam koşullarını incelemek ve ihmal edilen bu nesle ışık tutmak istiyor. Konuşulmamış ve hafife alınmış olan bu banliyö alanları, yavaş yavaş kaybolan yaşlı bir çevrenin şiirlerini ve modernist bir ütopyanın hatıralarını oluşturuyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/forgotten-hous...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-adem-denge

Baya Panem'den Capitol'e gelmiş gibi hissetim nasıl lan :D

hasankacmayan

#1 numaralı resim nereden diye sorsalar Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan falan aklıma gelir ama Fransa olacağını kesinlikle düşünmezdim.

anateist-tsietana

Aşağıdaki çocuklar, eğleniyor musunuz :D Göz var, nizam var. Allah aşkına nesi güzel bunların? Resimlerine bakmak bile, bütün hayat enerjimi aldı elimden. Bırak yaşamayı...

elis-shenkov

8. foto Hunger Games Mockingjay part 2 nun cekildigi yerlerden biri degil mi ya?

lilch

Çok güzeller! İmkanım olsa bu resimlerdeki evlerin herhangi birinde yaşamak isterdim. Gerçekten ama gerçekten aşık oldum!

Görüş Bildir