Papa Francesco Rock Albümü Çıkarıyor

 > -

Papa Francisco'nun gençlerle buluşması hız kesmeden sürüyor. Papa bu kez de 27 Kasım'da 'Wake Up!' adında bir rock albümü çıkaracak...

Vatikan'dan yapılan açıklamaya göre, "Wake Up!" (Uyan) isimli CD'de Papa'nın önemli konuşmalarından bazıları ve kilise müziği eserlerinin yanı sıra rock ve pop tarzında parçalar da yer alıyor.

Kasım ayında piyasaya çıkacak olan CD'nin iTunes üzerinden ön satışları başladı. Albüme adını veren "Wake Up! Go! Go! Forward!" isimli parça ise şimdiden dinlenebiliyor. Image copyright VATIKAN Image caption Papa'nın 'Uyan!' adlı albümünün kapağı.

Bu parçada, Papa'nın Güney Kore ziyareti sırasında gençlere seslendiği bir konuşmasından birkaç cümleye, rock müziği tınıları eşlik ediyor.

İngilizce olarak "Uyanın! Uyanın!" diyen Papa gençleri baskılara, günah ve baştan çıkarmalara direnmeye çağırırken arka planda elektrogitar ve bateri sesleri duyuluyor.

Papa'nın Konuşmaları da Yer Alacak

Believe Digital müzik şirketinin yayınladığı CD'de, Papa'nın İngilizce, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce yaptığı konuşmalar yer alıyor. Bunların arasında, 13 Mart 2013'te Papa seçildiğinde yaptığı konuşma ve Haziran 2014'te İsrail ve Filistin liderleriyle birlikte Vatikan'da yaptığı barış duası da bulunuyor.

Daha Önce de Müzik Dergisine Kapak Olmuştu

Albümün yapımcısı ve sanat yönetmeni Don Giulio Neroni, Rolling Stone dergisine verdiği mülakatta, Papa Francesco'nun "diyaloğa açıklık ve konukseverlik" özelliklerini yansıtmak istediğini belirtti ve "Bu yüzden Papa Francesco'nun sesi müzikle diyaloğa giriyor ve çağdaş müzik de (rock, pop, Latin gibi) Hristiyan geleneğindeki kutsal ilahilerle diyaloğa giriyor" dedi.

Papa Francesco, geçen yıl da ABD'de yayınlanan aylık müzik dergisi Rolling Stone'un kapağında yer almıştı.

Övgü Pınar | BC Türkçe

Kapak Görseli: AFP

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir