Görüş Bildir

Pandemide Borç Batağına Saplanan Kahveci İntihar Etti

Anasayfa > Gündem

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, 28 yaşındaki kahvecinin pandemi nedeniyle borçlandığını ve borçlarını ödeyemediği için intihar ettiğini söyledi.

Gazete Duvar'dan Özge Zaim'in haberine göre biriken borçları nedeniyle bunalıma girdiği iddia edilen 28 yaşındaki Özgür Pehlivan yaşamına son verdi. 

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, “Aldığı krediyi çeviremediği için duyumlarımıza göre bunalıma düşerek kendi canına kıymış” dedi.

"Her yerden kredi almış"

"Her yerden kredi almış"

Üyeleri Özgür Pehlivan’ın babadan kalma bir kahvesi olduğunu aktaran Çoban, “Babası uzun yıllar kahvecilik yaptı. Ondan sonra kendi devraldı. Sakarya Caddesi Sıhhiye Kavşağı’nda Sıhhıye Kahvesi vardı. Eskişehir’in en köklü, en güzel kahvelerinden biriydi. Bu pandemi döneminde her kahvecinin, her esnafın olduğu gibi o da sıkıntıya düştü. Bankalardan, esnaf kredi kooperatifinden, türlü yerlerden kredi almış. Bu krediyi çeviremediği için de duyumlarımıza göre bunalıma düşerek kendi canına kıymış. Bu konuda çok üzüldük. Tabi ki zamanında geldi odamıza, biz de yardımcı olduk. Bankalardan kredi almasını sağladık. Ama borcu borçla ödediği için faiz batağına düştü. Üzüldük” diye konuştu.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yon ca

Gencecik Insanlar, bir bir yok olup gidiyorlar her gün.. Sizin Allahiniz Allah da bunlarin ki degil mi? Giden canlarin vebalinde bogulun !

Selam Öabakan

tek sorumlusu tayyip erdoğan

dasdasd

tek sorumlusu tayyibi oraya koyan halk

Saban Kurtoglu

hayat gercekten cok boktan gelecege dair hıc bır umudum kalmadı artık hayal bile kuramıyorum zaman zaman bende hayatıma son vermeyi düşüyorum ve bu ıntahar o... Devamını Gör

Damla Miri

İntihar etmek yerine tası tarağı bırakıp şehri terketmek daha iyi bir çözüm olmaz mı.. çok insan off the grid yaşıyor. Bir de öyle deneselerdi.. çok üzücü bu... Devamını Gör