Görüş Bildir
Haberler
Pandemide Borç Batağına Saplanan Kahveci İntihar Etti

Pandemide Borç Batağına Saplanan Kahveci İntihar Etti

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, 28 yaşındaki kahvecinin pandemi nedeniyle borçlandığını ve borçlarını ödeyemediği için intihar ettiğini söyledi.

Gazete Duvar'dan Özge Zaim'in haberine göre biriken borçları nedeniyle bunalıma girdiği iddia edilen 28 yaşındaki Özgür Pehlivan yaşamına son verdi. 

Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, “Aldığı krediyi çeviremediği için duyumlarımıza göre bunalıma düşerek kendi canına kıymış” dedi.

"Her yerden kredi almış"

"Her yerden kredi almış"

Üyeleri Özgür Pehlivan’ın babadan kalma bir kahvesi olduğunu aktaran Çoban, “Babası uzun yıllar kahvecilik yaptı. Ondan sonra kendi devraldı. Sakarya Caddesi Sıhhiye Kavşağı’nda Sıhhıye Kahvesi vardı. Eskişehir’in en köklü, en güzel kahvelerinden biriydi. Bu pandemi döneminde her kahvecinin, her esnafın olduğu gibi o da sıkıntıya düştü. Bankalardan, esnaf kredi kooperatifinden, türlü yerlerden kredi almış. Bu krediyi çeviremediği için de duyumlarımıza göre bunalıma düşerek kendi canına kıymış. Bu konuda çok üzüldük. Tabi ki zamanında geldi odamıza, biz de yardımcı olduk. Bankalardan kredi almasını sağladık. Ama borcu borçla ödediği için faiz batağına düştü. Üzüldük” diye konuştu.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Yon ca

Gencecik Insanlar, bir bir yok olup gidiyorlar her gün.. Sizin Allahiniz Allah da bunlarin ki degil mi? Giden canlarin vebalinde bogulun !

Selam Öabakan

tek sorumlusu tayyip erdoğan

dasdasd

tek sorumlusu tayyibi oraya koyan halk

a e

açıklama gelir;ekonomik nedenle intihar olmaz, sevgili ile evlenememiştir diye...ağzımı bozmaktan yoruldum gerçekten. bu kadar insanın vebali nasıl ödenir bi... Devamını Gör