Pablo Escobar'ın Oğluna Göre Narcos'un 2. Sezonundan 28 Hata

2.8bPAYLAŞIM

Dizi severlerin merakla beklediği Narcos'un ikinci sezonu yayınlandı. Ancak, ikinci sezon tartışmaları da beraberinde getirdi. Bunlardan en önemlisi Pablo Escobar'ın oğlundan geldi. Sebastian Marroquin bir röportajında dizinin ikinci sezonunda tam 28 hata tespit etti ve bunları teker teker anlattı.

Kaynak

1. Carlos Henao benim manevi amcamdı ve dizide gösterildiği gibi uyuşturucu satıcısı değildi. Aslında çalışkan, dürüst, ailemizin iyi bir üyesiydi. Annemin iyi bir dostuydu.

Ayrıca bize ev, köprü, yol yapımında yardımları oldu. Hiçbir zaman yasa dışı faaliyetlerde bulunmadı. Ne Kolombiya'da ne başka ülkede hiçbir suçtan mahkum olmadı. İncil satardı. Sürekli barıştan yana konuşurdu, hiçbir zaman savaşı düşünmezdi. Kimseye saldırmaktan yana olmadı. Hep kaçmayı tercih etti.  Ne uyuşturucu sattı ne de Miami'de yaşadı. Başka bir masum kişi olan Francisco Toro'yla birlikte kaçırıldı ve işkence gördü. Netflix'in afişlerinde o kadar infaz edilen kişiyi gösterip bu iki masum kişiyi göstermemesi çok üzücü.

2. Babam Atletico Nacional değil Independiente Medellin taraftarıydı. Pablo'nun tuttuğu takımı bilmeyen senaristler nasıl tüm hikayeyi doğru gibi gösterebilir?

3. La Qiuca 24 Eylül 1991'de New York'ta tutuklandı. ABD'de yanlış belgelerle uzun süre tutuklu kaldı. Haksız olarak Avianca'daki uçağın bombalanmasından sorumlu tutuldu. Bombalama eylemini babamın emriyle Carlos Castano gerçekleştirdi.

4. Cathedral'den kaçış: Çok büyük çelişki yok. Sadece bir gardiyan öldü. Çatışma olmadı. Babamın bağlantısı, hukukçulardan yardım aldığı doğru değil. Kaçış cezaevi inşa halindeyken planlandı. Babam birkaç tuğlanın gevşek olmasını istedi. Babam da devlet onu başka yere nakil edemeyeceği hakkında bilgilendirince kaçtı.

5. Limon büyük amcam Roberto Osito'nun adamıydı. 20 yıl onlara şoförlük yaptı. Dizideki gibi aileye ihanette bulunmadı.

6. Cali ve Medellin kartellerinin Miami ve New York'ta kalma konusunda anlaşmaya vardıkları doğru değil. Doğrusu, bugün bile uyuşturucu işi o kadar büyük ki bu tip ayrışmalar olabiliyor.

7. CIA Catano Kardeşler'e Los Pepes hakkında bir şey söylemedi. Buna karar veren Fidel Castano'ydu.

8. Annem ne silah kullandı ne de satın aldı. Hepsi yalan. Tetiğe dokunmadı bile.

9. Albay Carillo'yu dizide gösterildiği gibi babam kendisi öldürmedi. Kolombiya polisine saldırdığı 80'lerin sonunda Medellin'de bir ayda beş yüzden fazla kişiyi öldürdüğü doğru. Babamın şiddet eylemleriyle gurur duymuyorum. Polise çok fazla zarar verdiğini biliyorum. Aynı zamanda çok fazla para verdiğini de.

10. Babam ortakları Moncada ve Galeano'nun ölüm emrini verdiğinde hatalıydı. Onlar Cali karteli tarafından kaçırıldı ve serbest bırakıldılar. Pablo'ya bilgi verme konusunda söz verdiler. Babam son anda Moncada'yı affetmeye karar verdi ama onun ölümünü durdurmak için emir verdiğinde çok geç kalınmıştı.

11. Babam son günlerinde yalnızdı. Dizideki gibi çevresinde bir sürü adamı yoktu. Zaten Angelito ve Chopo hariç adamlarının çoğu ya teslim oldu ya da öldü.

12. Katedralden kaçtıktan sonra rahat içinde yaşamadık. Saraylarda değil kenar mahallelerde yaşadık.

13. Miami'de Leon'un hikayesi yalan. O hiçbir zaman Amerika'da yaşamadı. Cesur bir adamdı ve babama hep sadık kaldı. Babam için savaşırken öldü ama bu dizide gösterilmedi.

14. Babam asla Cali halkını tehdit etmedi. Zaten eşi ve ailesinin bir kısmı Cali'den.

15. Ricardo Priscus dizide gösterildiği zamana kadar çoktan ölmüştü.

16. Babam Gilberto Rodriguez'in kızının düğününe veya ailesinin hiçbir üyesine saldırmadı. Babama göre onlar 13 Ocak 1988 tarihinde annem, ben ve kız kardeşimin yaşadığı Monaco'daki binamıza bomba kurdular.

17. Babam asla bizi onunla beraber yer altında kalmaya zorlamadı. O da annem gibi hep eğitimimizin ve diğer fırsatların en iyi yol olduğunu düşündü.

18. Babamla atış yaptık ama dizide gösterildiği gibi değildi.

19. Dizide bir saldırı 1993 yılında geçiyor. Halbuki o olay 1988-1989 arası oldu.

20. Babaannem büyük oğlu Roberto'yla iş birliği yaparak babama ihanet etti.

21. Almanya yolculuğumuz gösterildiği gibi değildi. Babaannem bizimle seyahat etmedi.

22. Kolombiya bölge başsavcılığı gösterildiği gibi yardım etmedi. Savcılığa Cali karteli sızmıştı. Tüm koruma kendi ajanları tarafından sağlandı.

23. Virginia Vallejo o kadar aşıkmış ki babamın parasını reddetmiş? Burada iki tane yalan var. Babam hapishanesinden kaçtıktan sonra onunla hiç görüşmedi. Babamın neredeyse on yıl Cali kartelinin önemli isimlerinden olan Virginia'yla bir bağlantısı olmadı.

24. Babam bize Tequendama Oteli'nde telefon göndermedi. Beni onu korumam için her aradığında aklım ondaydı. Daha sonraları telefonda daha tuhaf ve tedbirli konuşmaya başladı. Çünkü takip edildiğini düşünüyordu. Ömrü boyu bana "Telefon yok." dedi. Bu yüzden benimle konuşmayı keserim diye konuşmak istemedi.

Bir gün annem ve kız kardeşimle konuşmak istedi ve operatöre kendi adını ve soyadını verdi. Bu veda konuşmasıydı. Aramayı olabildiği kadar uzun tutmaya çalıştılar. Medellin'de zeytin ağaçları arasındaki semtte son savaşını verdiği ve yerinin tespit edildiğini biliyordu. Bu yüzden kendisini öldürmesine hiç şaşırmadım. Onu polis öldürmedi. Son operasyonu Carlos Castano yönetti.

25. Tequendama Oteli önünde hiçbir gazeteci öldürülmedi.

26. Babam hiçbir zaman anne babasına kötü davranmadı.

27. Babam öldükten sonra annem Cali karteli tarafından bir görüşmeye çağırıldı. O dönem kırktan fazla büyük mafya babası vardı. Onu kurtaran Gilberto değil Migueldi. Bizi resmen soydular ve kalan mülkleri ve parayı savaş ganimeti olarak aldılar.

28. Dizide babaannem babama ihanet edenin annem olduğunu söylüyor. Halbuki gerçekte kendisi ve çocukları Cali karteliyle bağlantı kurdu!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pablo_escobar

Aferin oğluma, gerçekleri anlatarak insanları aydınlattın. İyi ki ananla seni yapmışız.

dothraki

#5 Limon zaten ihanet etmedi ki? #11 ayrıca dizide de Pablo'nun son zamanlarında çevresinde sadece Limon vardı. Adam Pablo uğruna öldü işte aq. Ne ihaneti?

dm-ahmet-ikiz

Kardeşim diziyi dikkatli izlemeni tavsiye ederim. Limon Pablo'nun nereye gideceğini söyleyerek ihanet etti. (Olarak gösteriyorlar)

eresbos

Tuzak kurup Carillo'yu öldürmüşlerdi ihanet yok.

bersu-ozer

Baban öldüğünde küçücük çocuksun. Bu kadar şeyi bilecek kadar içinde olman bence imkansız.

egehan-gunduz-e

17 yaşındaydı.

hamza12

netflix dizileri efsanedir

graphicks

sırada cali carteli var 3. sezon escobar dan çok daha iyi.

Görüş Bildir