Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Özgüvenli misin Egoist mi?

565PAYLAŞIM

Sonucunu bizimle paylaşmayı unutma :)

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın?

3. Kendini ödüllendirecek olsan hangi kupayı isterdin?

4. İnsanlar sence seni ne kadar seviyor, bunu 4 üzerinden puanlamanı istesek?

5. En yakın arkadaşın haksız olduğu halde bir kavgaya karıştı, ne yaparsın?

Haklı, haksız fark etmez direk dalarım karşı tarafa!
Aklını başına almasını, hatalı olduğunu fark etmesini söylerim.
Hiç bulaşmam, zaten haksız banane canım.
Of bilmiyorum, zor bir durum.

6. Bu spor ayakkabılardan birini seç.

7. Sosyal medyadaki popülerlik mevzusu hakkında ne düşünüyorsun?

Çok gereksiz ve boş bir konu.
Valla bu zamanda çok önemli, like falan takipçi sayısı her şeye dikkat ederim.
Çok önemsemem ama dikkat ederim.
Fotoğrafı atarken hep en çok like getiren zamana denk getirenlerdenim ben....

8. Lisede en çok kullandığın kalem hangisiydi?

Özgüvenlisin!

Verdiğin cevaplara göre sen kesinlikle özgüvenlisin. Her zaman kendinin farkındasın ve nerede ne konuşacağını, nasıl davranacağını çok iyi biliyorsun. Bilmediğin konular hakkında asla insanlara bilmişlik taslamıyorsun. Hatta her zaman yeni şeyler öğrenmeye fazlasıyla açıksın. Fakat söz konusu bildiğin şeyler olduğu zaman kendini asla geri çekmiyorsun. Bildiklerini insanlara aktarmak için elinden geleni yapıyorsun. Hata yapmaya da oldukça açık bir yapın var. Yani sırf yanlış yaptın diye bir anda psikolojik olarak bir çöküşe falan girmiyorsun. Her hatanın sana yeni bir şeyler öğrettiğini düşünüyorsun. Bu yüzden de başarısızlık gibi şeyler senin için bir kayıp değil kazanç oluyor. Ayrıca konuşma tarzından bahsetmezsek olmaz. Hitap konusunda gerçekten çok iyisin. Kendine olan güvenin konuşma tarzına ve beden diline çok iyi yansımış. İnsanlara da bunu gayet güzel hissettiriyorsun ve haklı özgüvenin karşısında sana hayran kalıyorlar. Senin hakkında kimsenin egoist diye bahsetmediğine oldukça eminiz. Çünkü sen aradaki o ince çizgiyi çok iyi biliyorsun.

Egoistsin!

Verdiğin cevaplara göre sen egoist bir yapıya sahipsin. Elbette egoistliğin temelinde de özgüven yatıyor. Fakat sen aradaki sınırı biraz kaçırmışsın. Bilgine ve tavrına söyleyecek sözümüz yok. Gerçekten fazlasıyla araştırıp okuyan birisin. Özgüvenli olmak sonuna kadar hakkın. Fakat sen bu çizgiyi aşıyorsun. Sahip olduğun özgüven zamanla egoya dönüşmüş. Hakkında bir fikre sahip olmadığın konularda hatta bir bilgiye sahip olmadığın konularda bile kendini öne atmayı seviyorsun. Sen kendini söylediğin her şeyin doğru olduğuna inandırmışsın. Bu konuda biraz çevrenin de etkisi var. Seni kendilerine bir lider gibi görüyorlar. Her dediğini dinledikleri için zamanla sen de neyin doğru neyin yanlış olduğu algısını kaybetmişsin. Yani burada tüm hata sende değil. Zaten genel olarak özgüvenli olmayı sonuna kadar hak eden birisin. Çünkü hayat tecrübelerin ve öğrendiklerin sana çok şey katmış. İnsanlarda senden bunları öğrenmek istemişler. Buraya kadar hiçbir problem yok. Zaten sıkıntı bunu kendi içinde biraz abartmaya başlamanla olmuş. Gördüğün gibi sevgili okurumuz, dost acı söyler. Umarız hakkın olan özgüvenli hallerine geri dönersin. Kendine iyi bak :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lindseywilward

Egoistsin dedi dünyadaki en özgüvensiz insan benim bu arada:(

saturnringer

Özgüvenlisin!

ece-nisan-duzgun

Evet bencede arkadaşın haksız olduğu halde mantıklı olup onu uyarmayı seçersen egoistsin yok dalarım mühim değil diyosan da özgüvenlisin çok mantıklı evet

tubal

Verdiğin cevaplara göre sen kesinlikle özgüvenlisin. Her zaman kendinin farkındasın ve nerede ne konuşacağını, nasıl davranacağını çok iyi biliyorsun. Bilmediğin konular hakkında asla insanlara bilmişlik taslamıyorsun. Hatta her zaman yeni şeyler öğrenmeye fazlasıyla açıksın. Fakat söz konusu bildiğin şeyler olduğu zaman kendini asla geri çekmiyorsun. Bildiklerini insanlara aktarmak için elinden geleni yapıyorsun. Hata yapmaya da oldukça açık bir yapın var. Yani sırf yanlış yaptın diye bir anda psikolojik olarak bir çöküşe falan girmiyorsun. Her hatanın sana yeni bir şeyler öğrettiğini düşünüyorsun. Bu yüzden de başarısızlık gibi şeyler senin için bir kayıp değil kazanç oluyor. Ayrıca konuşma tarzından bahsetmezsek olmaz. Hitap konusunda gerçekten çok iyisin. Kendine olan güvenin konuşma tarzına ve beden diline çok iyi yansımış. İnsanlara da bunu gayet güzel hissettiriyorsun ve haklı özgüvenin karşısında sana hayran kalıyorlar.

tubal

++ Senin hakkında kimsenin egoist diye bahsetmediğine oldukça eminiz. Çünkü sen aradaki o ince çizgiyi çok iyi biliyorsun.

lider-karabulut1

rotring kalem kullanip LV ayakkabi giyerseniz egoist oluyorsunuz gencler dikkat edin😄

Görüş Bildir