Özgür Demirtaş'ın "Top Karnınızı mı Doyuruyor?" Temalı Paylaşımı Tepkileri Üstüne Çekti

701PAYLAŞIM

İnsanların futbola bu kadar bağlı olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Akademisyen Özgür Demirtaş'ı tanımayan çok azdır. TV programlarında olduğu kadar, sosyal medyada da etkin ve ekonomi, bilim gibi alanlarda sık sık paylaşımlar yapıyor.

Futbolla ilgili yaptığı paylaşım da sporseverlerin yoğun olduğu Twitter'da tepki çekti.

Ardından Demirtaş'ın da futbolu takip ettiğini kanıtlayan eski paylaşımları dolaşıma girdi.

Ardından bunu Mesut Özil transferine bağlayan Fenerbahçe taraftarları ortaya çıktı.

Gelen sorulara ise yanıt verdi.

Ardından işin sosyoekonomik yönünü göstermeye çalıştı.

İş yardım kampanyalarına geldi.

Başka tartışmalar da döndü.

Bazı futbolseverler ise kendi tezlerini eğlence sektörü üzerinden izah etmeye çalıştı.

Futbolun tek tutunacak dalları olduğunu söyleyenler...

Bunun sınıflar üstü bir his olduğunu söyleyenler.

👇

Demirtaş'ın fikrinin artık demode olduğunu söyleyenler de.

Bu eleştirilere ardından Özgür Demirtaş şu sözlerle yanıt verdi.

Fenerbahçe düşmanı yorumlarına da Fatih Terim'in maaşını yüksek bulduğu eski paylaşımlarını dolaşıma sokarak yanıt verdi.

Peki bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blizzard

Özgür Demirtaş haklı olmasına haklı ama bu çark da böyle dönüyor işte. Örneğin herkes benim gibi Fenerbahçeli olsa şu an taraftar konusunda Başakşehir'in yerine Fenerbahçe'nin goygoyu yapılıyor olurdu.

gollum

Adam haklı ama yine birleri götünden anlamış olayı tepki vermiş. Misal ben Trabzonluyum. O yüzden memleketimden örnek vereceğim. Trabzon'dan oy alabilmek için Trabzonspor üzerinde inanılmaz oyunlar oynandı. Milyonlar döküldü. AKP, Trabzon'da iktidara giden yolun Trabzonspor'dan geçtiğini çok iyi bildiğinden yıllarca bu konuyu sömürdü. Birde üzerine dinine bağlı insanları sömürme ekledi mi alın size büyük şehir belediye başkanlığı. Zaten hiç bir şey üretilmeyen Trabzon'un büyükşehir statüsüne sokulması da ayrı bir komedi ama AKP'nin şehri alması için gerekli bir hamleydi. Bu sayede hayatı boyunca bırakın şehir görmeyi, köyünden çıkmamış insanlar bile koca şehrin belediye başkanlığında söz sahibi oldu. Tabi bu insanların dinin sömürmek şehirde gözü açık insanı sömürmekten daha kolay. Mesela normalde alamayacağı ilçelerin seçim alanını büyüterek çatır çatır aldı ilçeleri. Bunun gibi bir çok hadise mevcut. Hal böyleyken Türkiye'de futbolu spor olarak izlemek çok saf bir davranış olur.

sayin_ananiz15

Adamda haklıda niye olduğu belli.

efc

Bir şeyin taraftarı olmak başka, fanatizmi abartıp hayatı haline getirmek başka. Burada kimse birisini takım tuttu diye suçlayamaz, kimsenin haddi de değil. Kimseyi takım tuttu diye faydasız da ilan edemezsiniz. Ha kalkıp düğün günüyle maç aynı güne denk geldi diye imzayı atıp maç izlemeye koşan birine de ne anlayış gösteririm ne onun taraftarlığını savunurum. Her şey oranında güzel. Bizler sistemin çarkında küçük bir vidayız, bu beylik lafları düzeni değiştirebilecek olan büyük çarklara söyleyin.

hakan-demir6

sana ne lan, isterse hayatının tümü olur futbol. senin de hayatın parayla uğraşmak ve sabancıların kucağında bu düzene göbekten bağlıyken tatlı su muhalifliği yapmak. biz sana ekonomiyi siktir et, tuzlu su muhalifi ol diyor muyuz yarraam. bütün hayatı akademik dünyanın veya kapitalist iş dünyasının içinde geçmiş tiplerin oralarda başarılı olunca her şeyden anladıklarını, olayı çözdüklerini sanıp her boka maydonoz olmaları yetti artık. taraftarlığı, verdiği hisleri, insanın hayatına kattıklarını sen anlasan ne olur anlamayıp mızmızlansan ne olur moron herif.

Görüş Bildir