Görüş Bildir
Haberler
Özerklik İlan Ettiklerini Açıklayan Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Gözaltında

Özerklik İlan Ettiklerini Açıklayan Hakkari Belediyesi Eş Başkanları Gözaltında

Onedio Medya
20.08.2015 - 17:22

Hakkari'de geçen hafta yapılan sözde 'öz yönetim' açıklamasına katıldıkları gerekçesiyle haklarında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılan Hakkari Belediye Eş Başkanları DBP'li Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi gözaltına alındı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Hakkari'de 6 gün önce Kent Meclisi tarafından DBP il binası önünde sözde 'öz yönetim' açıklaması yapıldı. Bu açıklamanın ardından da Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 3 gün önce yapılan operasyonlarda Binevş Kadın Merkezi Kordinatörü Hamide Özer ile Kurdi- Der eski Şube Başkanı Vasfi Ak gözaltına alındı. 

Bugün de Belediye Eş Başkanları Dilek Hatipoğlu ve Nurullah Çiftçi, ifade vermek için avukatlarıyla birlikte Hakkari Adliyesine geldi. Savcılıktaki ifadenin ardından Eş Başkanlar Hatipoğlu ve Çiftçi, Adliye önüne gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alınıp, Hakkari Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
KaraHusO

sebep? niye özerlik ilan etmişler...

Kartalow

Lafta kaldığı belli.

Burak EYILMAZ

Resmen algı operasyonu yapılıyo. Elinizi vicdanınıca koyup söyleyin. Bu ülkenin kürt kökenli vatandaşı ile türk kökenli vatandaşı arasında en ufak bir ayrımc... Devamını Gör