Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Özel Baskı LEGO Setlerindeki 19 Harika Küçük Detay

 > 
28PAYLAŞIM

Yıllardır, LEGO dünyanın en detaylı oyuncakların birisi olarak biliniyor. İşte bugünün setlerinde minnettar olduğumuz bazı küçük aksesuarlar.

Kaynak: http://mentalfloss.com/article/54819/19-...

1. Süper Kahramanlar Iron Man – Mavi Ekler

Plastik teknolojisindeki birçok gelişmeye rağmen, LEGO parçaları uçamaz (henüz). Bu yüzden uçabilen karakterleri yaparken biraz daha gerçekçi olması için bazı imtiyazları kullanıyorlar. Iron Man’e gelince bu, itici patlamalarını taklit etmek için ellerine ve ayaklarına küçük mavi LEGO parçaları eklemek anlamına geliyor.

2. The Riddler - Para

Herhangi bir LEGO setindeki küçük “kağıt” maddeler gibi, Riddler’ın nakit yığınıda sizi kesinlikle büyüleyecek.

3. Ariel – Notalı Hazine Sandığı

Küçük Deniz Kızı’nın bile bazı favori şeylerini hatırlamaya ihtiyacı vardır ve bu yüzden Ariel’in oyun setlerinden birisi küçük bir parça nota içerir. “Dünyanın Bir Parçası” mı? “Denizaltında” mı? Küçük LEGO yazısını kim okuyabilir?

4. Cinderella– Baloya Davet

Kesinlikle Disney Prensesinin, Prensin balosuna gitmesi için bazı şeylere ihtiyacı var. Bunlara hayal ettiği at arabası, mükemmel elbise ve ayakkabılar dahil ama aslında neye ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? Gerçek bir davetiye!

5. William Shakespeare – Tüy Kalem

Bu Shakespeare, The Lego Filmi için bir satırın bir parçası. Bu küçük kağıt parçasına ve tüy kaleme bakın!

6. Geleceğe Dönüş – OUTATIME Plakası

Geleceğe Dönüş – OUTATIME Plakası
Geleceğe Dönüş – OUTATIME Plakası

Dr. Emmett Brown’ın zamanda yolculuk eden DeLorean’ının LEGO versiyonu üç farklı klasik arabaya dönüşür (her bir Geleceğe Dönüş filmindeki tam haline uydurmak için) ama bunun uçmasını sağlayan şey küçük detaylardır. Örneğin, küçük “OUTATIME” plakası

7. Yüzüklerin Efendisi – Yüzük

Yüzüğü dahil etmeden Yüzüklerin Efendisi seti yapamazsınız, ve LEGO bunu da düşünmüş. Bu küçük yüzük için insanların şanssız maceralardan geçtiğine şaşırmamak lazım. Bkz: Frodo Baggins

8. Ninja Kaplumbağalar – Pizza

Yarım kabuğu, dövüş becerileri ve çarpık DNA’ları olmadan Ninja Kaplumbağalar ne ki? Ve biliyoruz ki onlar pizza hastası. Tabii ki bu Ninja Kaplumbağalar seti pizzalar ile birlikte geliyor.

9. The Lone Ranger – Red'in Bacağı

The Lone Ranger’ın hikayeleştirilmiş efsanesini bilen bilir. Red, büyülü bacağı olan bir karakter. Bu ayrıntı LEGO taradından atlanmamış.

10. SüngerBob Kare Şort– Krabby Patty

The Krusty Krab’in lezzetli Krabby Börekleri Sünger Bob’un aşkı ve hayatı. Lezzetli, ıslak ve balık tadında. Şimdi bunları LEGO formunda bulabilirsiniz.

11. Yıldız Savaşları Boba Fett – Dişli Başlık

Bütün Yıldız Savaşları LEGO setleri büyüleyici birçok küçük donanım içerir, ama sadece birkaçı ödül avcısı Boba Fett’in güncel vücudu gibi detaylıdır. 2010’dakinde Fett o kadar detaylı ki düzeni hem bir pelerin hem de tümseklere, çukurlara ve gerçek şeylere sürtünmeyi tam olarak gösteren küçük bir başlık içerir. Aradığınız küçük detay kesinlikle bu.

12. Süper Kahramanlar Loki – Kozmik Küp

Küçük Loki, boynuzlu başlı ve muhteşem kadrosuyla tamamlanıyor, ama daha bile iyisi, kozmik küpüyle geliyor.

13. Hobbit – Örümcek Ağları

Bu tüm özel set iğrenç Mirkwood örümcekleri etrafında kurulu, ve bunu LEGO için tasarlayan takım detayları yapmaya sıra geldiğinde kesinlikle canını dişine takmış- hatta bu standart kesişen parçaların ötesinde olsa bile bunu yapmışlar. Ne mi yapmışlar tabii ki örümcek ağlarını!

14. Yıldız Savaşları – TIE Savaşçısı

LEGO’nun kapsamlı Yıldız Savaşları koleksiyonu Ölüm Yıldızı’nın büyük bir versiyonunu içeriyor. Setle ilgili asıl büyüleyici olan şey ise minik TIE Savaşçısının da bu sete dahil edilmesi.

15. Pisa Kulesi – Hem de eğilebiliyor.

Pisa Kulesi’nin eğilmeyen bir LEGO versiyonunu yapmak mantıklı olmazdı, ama bu İtalya’nın LEGO Mimarisi o kadar akıllıca tasarlandı ki bu LEGO seti eğilen mekanizması ile birlikte geliyor.

16. Oyuncak Hikayesi – Zurg'un Pelerini

Zurg’un pelerini sadece bir kumaş parçası, ama kötü kahramanın duruşuna garip bir şekilde ve mükemmel ayrıntıları sayesinde çok yakışan bir pelerin.

17. Harry Potter – Yiyecek Arabası

Harry Potter’ın büyü dünyasına gelince, plastiğe dönüştürecek birçok seçenek var. Hogwards Express'indeki yiyecek arabası Çikolata Kurbağalarla gelmeyebilir, ama tavuk bacakları içeriyor. Düşünsenize o küçük yemek arabasının içindeki yiyecekleri bile unutmamışlar.

18. Indiana Jones – Şapka ve Kamçı

Indy’nin tarzı (ve güvenliği) şapka ve kamçı olmadan düşünülemez ve LEGO bunların her ikisini de içeriyor. Dr. Jones’un kamçısı ve şapkası tabii ki unutulmamış.

19. Karayip Korsanları – Gemi Başı Süsü

Siyah yelken! Küçük haritalar! Toplar! Dahası da var. Geminin ucuna takmak için gemi başı süsü!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
the-vito

Fazla gereksizdi...::(

nemesis-zender-one

Oha lego bile onedioya reklam yapmış sdffdgfds

Gizli Kullanıcı

Lan Batman nerede?

Gizli Kullanıcı

2 numaradaki Batmobile

Görüş Bildir