Görüş Bildir

Oyuncu Hakan Yılmaz ve Eşine Oteldeki Saldırı Davasında Karar

Haberler
> Oyuncu Hakan Yılmaz ve Eşine Oteldeki Saldırı Davasında Karar

Etiler'de oyuncu Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz'ın bir otelin lobisinde darp edilmelerine ilişkin üç sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Sanık Denizhan Vural'ın 'Basit yaralama' ve 'Hakaret' suçlarından toplam 1 yıl 6 ay hapis cezasına, sanık Erdal Gökçe ise 'Basit yaralama' suçundan 5 bin TL adli para cezasına çarptırılarak hükmün açıklanması geri bırakılmasına karar verildi. Diğer sanık ise beraat etti. 

İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanıklar ve Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz katılmadı. 

Hakan Yılmaz ve eşi Elif Yılmaz'ın avukatı İbrahim Yurttepe, 'Meydana gelen olay toplumda infial yaratmıştır. Müvekkillerim doğum gününden sonra gittikleri otelde başlarına gelen olay nedeniyle unutulmayacak bir olay yaşamışlardır. Sanık Denizhan ilk andan itibaren müvekkilime ayağına vurmak suretiyle sataşmaya başlamıştır. Müvekkillerim sanıkların hakaretlerine karşılık vermedikçe sanıklar galeyana gelmiştir. Aynı zaman olayı siyasallaştıran beyanlarda bulunmuşlardır. Kutsal değerleri de istismar etmişlerdir. Sanık Denizhan'ın suç dosyası kabarıktır, sabıkalıdır, kaçma tehlikesi bulunmaktadır. Üst sınırdan cezalandırılmasını talep ederiz. Bu nedenle tutuklanmalarını talep ederiz' dedi.

"Olayın başlama nedeni şikayetçi tarafın müvekkilimizi tahrik altında bırakmış olmasıdır"

"Olayın başlama nedeni şikayetçi tarafın müvekkilimizi tahrik altında bırakmış olmasıdır"

Sanıklar Denizhan Vural ve Erdal Gökçe'nin avukatları ise mütalaaya katılmadıklarını belirterek, 'Aslında olayda bir atışma ve kavga mevcuttur. Şikayetçi tanınmış bir kişi olduğu için olay bu noktalara gelmiştir. Elif'in küreyle yaralanması kaza sonucu gerçekleşmiştir. Olayın başlama nedeni şikayetçi tarafın müvekkilimizi tahrik altında bırakmış olmasıdır' diyerek lehe hükümlerin uygulanmasını talep etti. Diğer sanık Mahsar Algül avukatı da beraat talebinde bulundu.

Hapis, para cezası ve beraat kararları çıktı

Hapis, para cezası ve beraat kararları çıktı

Mahkeme, sanık Denizhan Vural'ın  'Basit yaralama' suçundan şikayetçi Hakan Yılmaz'a karşı eyleminden dolayı 11 ay 7 gün hapis cezası, eşi Elif Yılmaz'a karşı ise 4 ay hapis cezası verildi. Sanık Vural'ın 'Hakaret' suçundan ise 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılarak toplamda 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına verildi.

Sanık Erdal Gökçe ise 'Basit yaralama' suçundan Hakan Yılmaz'a karşı  5 bin TL adli para cezası ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Elif Yılmaz'a karşı ise beraatine karar verildi. 

Sanık Mahsar Algül'ün şikayetçilere karşı 'Basit yaralama' suçundan ayrı ayrı beraatine hükmedildi. Sanıklar Erdal Gökçe ve Mahsar Algül'ün 'Hakaret' suçundan ayrı ayrı beraatlerine de hükmedildi.  Her üç sanık hakkında 'Tehdit' suçundan da beraat kararı verildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
5
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
lilithtrinity

magandalığı teşviktir bu

Buket Aydın

Ünlü olmasalardı mağdura ceza verilirdi, gene ünlü oldukları halde basit yaralama cezası verilmiş. Yani sevmediklerinizi darp edip küfür edebilirsiniz cezası... Devamını Gör