Oyna Kazan'da Kazanabilmek İçin Mutlaka Bakmanız Gereken Kazandıran Konular

72PAYLAŞIM

Yoğun ilginiz sayesinde gün geçtikçe büyüyen, büyüdükçe kazandıran ve kazandırdıkça da eğlendiren yarışma uygulamamız Oyna Kazan'dan haberdarsınızdır mutlaka. Yarışmamızın formatı basit: Sorulan soruları bileceksiniz ve para kazanacaksınız. Ama en çok soru nerelerden mi çıkıyor? Editörü sıkıştırdık ve yanıtını aldık.

1. Fobiler ve sendromlar

Oyna Kazan'da kasap diye tabir edilen sorular genellikle fobiler ve sendromlardan çıkıyor. Bu yüzden önünüze bir liste açıp bakmanızda fayda var. Hem biraz genel kültür olur. Ortamlarda falan satarsınız.

2. Osmanlı padişahları

Onedio takipçilerinin tarih içeriklerine olan merakını gayet iyi biliyoruz. Aynı merak seviyesi Oyna Kazancılar için de geçerli. Bu yüzden son yıllarda tüm ülkenin iyice üstünde durduğu Osmanlı tarihi ve özellikle padişahlarından epey soru çıkıyor.

3. Ödül alan filmler

Akademi olsun, Altın Portakal olsun hatta bazı sorularda Avrupa'nın prestijli sinema ödülleri olsun pek çok kritik soruyla karşılaşabiliyoruz. Sinema önemli.

4. Klasik Yeşilçam filmleri

Üzerinden 40 yılı aşkın süre geçmesine rağmen ülkece Yeşilçam filmlerinin daha doğrusu o efsane kadroların ve samimi ortamın hastasıyız. Madem bu kadar meraklıyız bu güzel filmler hakkında da bilgi sahibi olmamız gerek.

5. Ülkemizdeki iller ve ilçeler

Oyna Kazan başladığında bir köşede Türkiye haritası olsa fena olmaz.

6. Ülkeler, bayraklar ve başkentler

Editörümüz tam bir coğrafya aşığı olsa gerek her yarışma buralardan bir veya iki soru çıkması olası.

7. Sayılar

Sayılar da önemli. Doğal sayı, rasyonel sayı, asal sayı gibi kavramlar Oyna Kazan yarışmacılarının matematik bilgilerini ölçmek için birebir.

8. Etimoloji

Tarih ve coğrafyamızın etkisiyle Türkçe yüz yıllar boyunca birçok farklı kültür ve dille etkileşime girmiş bir dil. O yüzden kullandığımız kelimelerin kökenlerini bilmeniz çok ama çok önemli.

9. İmla ve yazım kuralları

Öğrendirirken kazandırıyoruz. Unutmayın.

10. Burçlar

Popüler sorularımıza bakacak olursak burçlar hakkında bilgisi olmayan Oyna Kazancı biraz eksik hissedecektir. Üzülmeye gerek yok çünkü binlerce kaynak var bu konuda.

11. Tarot ve iskambil kartları

Görsel sorularda sıklıkla karşımıza çıkan bir konu ama korkmayın kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

12. Nobel Ödülleri

Dünyanın en prestijli ödülünü sormazsak olmaz.

13. Türk Savaş Tarihi

Zaten eğitim hayatımız boyunca her sene üzerinde durulan bir konu. Her yarışmada olmasa da iki üç yarışmada bir savaş sorusu illa ki geliyor.

14. Periyodik cetvel

Bakın burası önemli.

15. Türk Siyasi Tarihi

Siyasetin bu kadar konuşulduğu bir ülke dünya üzerinde çok azdır. Bu kadar işin içindeyken siyasi tarihimiz hakkında iki üç yarışmada bir bomba sorular geliyor. Aklınızda bulunsun.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mevoo01

Bunların hepsini öğrenince otomatikman kültürlü insan oluyorsunuz

cem-guven

Bi de şey var "Ahiret Soruları"

Görüş Bildir