Görüş Bildir

Osmanlı Mutfağındaki Hangi Yemek Senin Ruh Eşin?

Haberler
> Test
> Osmanlı Mutfağındaki Hangi Yemek Senin Ruh Eşin?

Yemeklerin ruhu olmadığını düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Peki Osmanlı mutfağındaki hangi yemek senin ruhunla eş?

Öğrenmek için haydi teste!

1. Hadi başlayalım, güne nasıl bir kahvaltı ile başlarsın?

2. Hangi tür eti daha çok sevdiğini merak ediyoruz bir de!

3. Giyim tarzını nasıl tanımlarsın?

3. Giyim tarzını nasıl tanımlarsın?

4. Mutfağımız elbette çok güzel ama onun dışında alternatif olarak hangi dünya mutfağını tercih edersin?

4. Mutfağımız elbette çok güzel ama onun dışında alternatif olarak hangi dünya mutfağını tercih edersin?

5. Yemeğin yanında hangi içeceği tercih edersin?

5. Yemeğin yanında hangi içeceği tercih edersin?

6. Arkadaşın bir sebepten dolayı başka bir ülkeye taşınmak durumunda kaldı diyelim, bu durumdan arkadaşlığınız nasıl etkilenir?

7. En sevdiğin tatlıyı öğrenelim şimdi de!

7. En sevdiğin tatlıyı öğrenelim şimdi de!

8. Geldik son soruya! Şu insan tiplerinden hangisi seni acayip sinir eder?

8. Geldik son soruya! Şu insan tiplerinden hangisi seni acayip sinir eder?

Keşkek!

Keşkek!

Senin ruh eşin, hiç kuşku yok ki keşkek! Seni keşkek kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Şöyle ki, sen aynı keşkek gibi lider ve zor bir yemeksin; çünkü bilinir ki, eğer menüde keşkek varsa başka bir yemeğe gerek yoktur. Çünkü keşkek baskın bir yemektir, aynı senin gibi. Belirli bir ağırlığın vardır, senden fazla doz hem mideye hem kalbe zarar; insanlarda öyle bir etki yaratıyorsun. Detaycısın, zorsun, kolay beğenmezsin; ancak başarının ve alfa kişiliğinin sırrı da bu! Seninle bir dakika bir ömre bedel!

Babagannuş!

Babagannuş!

Senin ruh eşin hiç süphesiz babagannuş! Senin bu son zamandaki hallerini babagannuş kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Sen oldum olası dertli ve içli bir kişilktin; fakat şu son zamanlarda her şey üst üste gelmeye başladı, zaten hiç tek tek gelmezler ki!.. Her yanın kırık dökük, gedikleri kapatacak dört kolun da yok, yetişemiyorsun... Bağırsan, kızsan, öfkelensen rahatlayacaksın ama sen ince bir insansın; sevdiklerini kendi dertlerinle darlamak da istemiyorsun. Naçizane tavsiye: Seni üzenlerin üstüne bir çizgi çek, ardına da bakma yolcu...

Kuzu Mutancana!

Kuzu Mutancana!

Senin ruh eşin, %100 eminiz ki kuzu mutancana! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

Patlıcanlı Pilav

Patlıcanlı Pilav

Senin ruh eşin kuşkusuz yaprak patlıcanlı pilav! Her şeyden önce senin zorlamaya ve diktatörlüğe gelemediğini söylemek elzem. Bir işi halledeceksen, ancak keyfinin yettiği ve istediğin zaman halledersin. Sakın yanlış anlama sana sorumsuz falan demiyoruz. Diyoruz ki; sen kafana göresin, kendi halindesin, kendi hayatın kendinin elinde. Ayrıca keyif kaçıranları, çok konuşup darlayanları oldum olası sevemedin gitti. Hiçbir şey umurunda değildir; rahatsın, keyfine bakıyorsun. En güzeli de bu değil mi zaten?

Düğün Çorbası!

Düğün Çorbası!

Senin ruh eşin düğün çorbası! Seni düğün çorbası kadar net ve doğru anlatan bir şey daha yok; çünkü sen adeta bir samimiyet bombasısın; acayip derecede samimi, cana yakın bir şeysin sen ya! Sana en çok yakışan şeyse gülmek: Güldüğün zaman dudağının kenarında oluşan kıvrıma gömülmek isteyen o kadar insan var ki... Sevimliliğinde sınır asla yok. Keşke herkes senin gibi olabilse!

Hünkar Beğendi!

Hünkar Beğendi!

Senin ruh eşin, yemek dünyasının kralı olan hünkar beğendi ve senin karakterinle birebir örtüşüyor! Senin bu hayatta aradığın yegane şey, samimiyet! Yapmacıksız, gerçek ve doğal bir dünya tasarlıyorsun kafanda; bu uğurda da kendine prensipler edinmişsin. Mesela tevazu sahibisin, orijinalliği sadelikte yakalama peşindesin. Ayrıca senin tam bir düz adam/kadın olduğunu da eklemek lazım. Çünkü insanların çok basit konuları karmaşıklaştırıp içinden çıkamadığına defalarca tanık oldun. Hayatı yaşama, hayata tutunma gibi konularda üstatsın kısaca!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
102
85
47
39
14
11
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
hi

Bir şey soracam yemek yerken su içmeyince ölecekmiş gibi olan tek kişi ben miyim

bunedio.net

günde 6 litre su içiyorum

Hilal Bal

Babagannuş! :D

Keşkek! Keşkek! Senin ruh eşin, hiç kuşku yok ki keşkek! Seni keşkek kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Şöyle ki, sen aynı keşkek gibi lider ve zor bi... Devamını Gör