Görüş Bildir
Haberler
Örnek Olması Dileğiyle: Giresun'da Restoran Sahibi Ahmet Bal, Bir Haftalık Gelirini Felçli Hayvanlara Bağışladı

Örnek Olması Dileğiyle: Giresun'da Restoran Sahibi Ahmet Bal, Bir Haftalık Gelirini Felçli Hayvanlara Bağışladı

Batuhan
21.02.2019 - 13:21 Son Güncelleme: 22.02.2019 - 09:30

Giresun'da bir restoran işletmecisi olan Ahmet Bal, sosyal medya da okuduğu bir yazıdan etkilenerek bir hafta boyunca kazandığı hasılatı İstanbul Silivri'de felçli ve ölümcül hastalık taşıyan hayvanlar için kurulan ENCANDER adlı derneğe bağışladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İHA'da yer alan habere göre, işletme sahibi Ahmet Bal, restorana gelen müşterilerine hesap ödeme sırasında başlattığı kampanyadan bahsediyor ve ödemeyi İnternet bankacılığı üzerinde derneğin hesap numaralarına havale yaptırıyor.

"ENCANDER'in bir yazısından etkilendim"

"ENCANDER'in bir yazısından etkilendim"

Sosyal medya da okuduğu bir yazıdan etkilenerek kampanyaya başladığını belirten Bal, “Sosyal medya'da Engelli ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Koruma Derneği (ENCANDER) diye bir hayvan koruma ve sahiplendirme derneğinin yazısını okuduğumda 400'e yakın hayvanın bakımını yapmakta zorlandıklarını ve derneğin kapanma aşamasına geldiğini duyunca önce kendi maddi imkanlarımla yardım gönderdim. Daha sonrada böyle Giresun çapında insanları da teşvik etmek amacıyla bir kampanyaya başladık” dedi.

"Zaman zaman böyle kampanyaları da yapmak istiyorum"

"Zaman zaman böyle kampanyaları da yapmak istiyorum"

Şu ana kadar olumlu tepkiler aldıklarını kaydeden Bal, “Kampanyayı duyan buraya gelmeseler bile derneğin hesap numaralarını isteyen arkadaşlara gönderiyoruz. İnşallah ayın 28'ne kadar güzel geçerse zaman zaman böyle kampanyaları da yapmak istiyorum ifadelerini kullandı.

"Müşterilerimiz internet bankacılığı kullanmıyorsa bizim hesaplarımızdan gönderiyoruz"

İçeriğin Devamı Aşağıda

"Umarım ki daha çok işletme bu konuya duyarlılık gösterir"

"Umarım ki daha çok işletme bu konuya duyarlılık gösterir"

Yemek için restorana gelen müşteri Muharrem Öztürk, uygulamanın diğer işletmelere örnek olacağını belirterek şöyle devam etti:

“Alamet Restorana yemek için geldik ve yemeğin ardından hesap ödemek için geldiğimizde ödeyeceğimiz hesabın böyle bir hayvan severler derneğine bağış olarak gideceğini öğrendik. Biz de buna böyle katkıda bulunduğumuz için çok memnun olduk. Umarım ki daha çok firmalar, işletmeler bu konuya duyarlılık göstererek bir yardımda hayvanlar için onlarda destek olurlar.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
188
90
9
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Deniz

Yaa hâlâ böyle güzel insanların kaldığını görmek insanı çok mutlu ediyor. (🐱❤️👴)

Şeyma Altun

hayvanlara olan hassasiyet gün geçtikçe artıyor ve bu beni aşırı mutlu ediyor. sanırım insanlar insanlardan umudu kestikçe hayvan sevgisini keşfediyor

herrmannelig

Helal olsun sana adam helal olsun ..