Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Onlar Sadece Sıradan Bir Yaşam Sürenlerdi: Paris'te IŞİD'in Katlettiği En Az 15 Farklı Ülkeden 15 Masum İnsan

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Cuma Akşamı gerçekleşen Paris saldırılarında hayatını kaybeden 132 kişi, o akşam sadece Paris sokaklarında gezmek, müzik dinlemek, yemek yemek ve dolaşmak istemişti. Hiçbir suçu olmayan bu insanlar, Işid'in kurşunlarının ve bombalarının kurbanı oldular.

1. Nohemi Gonzalez, 23 yaşında

2. Halima Saadi, 37 yaşında

3. Mathieu Hoche, 39 yaşında

4. Guillaume Decherf, 43 yaşında

5. Pierro Innocenti ve Stéphane Albertini, 40 yaşındalar

6. Nick Alexander, 36 yaşında

7. Hugo Sarrade, 23 yaşında

8. Asta Diakite

9. Marie Mosser

10. Elodie Breuil, 23 yaşında

11. Aurélie De Peretti, 33 yaşında

12. Manu Perez

13. Luis Felipe Zschoche Valle, 35 yaşında

14. Djamila Houd, 41 yaşında

15. Michelle Gil Jaimes

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lahme

Ölen bir insan masumsa isterse dünyanın en oç devletinde yaşasın siz devletin pisliklerini gösterip insan hayatını yok sayamazsınız.Ölen masum bir arap çocuk için de üzülmelisiniz ölen masum genç fransız içinde

cukko

toprakları bol olsun. hepsi birer annenin evladı. ama şunu gözardı etmeyelim arkadaşlar. bu tarz olaylar afganistanda ırakta filistinde son yıllarda suriyede haftada en az 3-4 kere oluyor. onlarında çoğu masum.

kubb

dünyanın herhangi bir yerinde olabilir her masum insana üzüldüğümüz gibi buna da üzülüyoruz suriyede her gün insanlar ölüyor diye fransada ölen insanları normal mi karşılamalıyız ? olayı çarpıtıyorsunuz onlarında çoğu masum ne demek ?

cukko

demek istediğimi anlayamamışsın. fransadaki bu olayı normal karşılamak başlı başına insanlık dışıdır. çoğu masumdan kastım; olaylarla hiç bir alakası olmayan çocuklar kadınlar artık kim varsa. olayı kesinlikle çarpıtmıyorum.

kubb

neyi anlamam gerekiyor şunu da göz ardı etmeyelim diyerek örnek veriyorsun ben bu cümleden olumlu bir şey nasıl çıkartabilirim..fransada oldu tamam ama suriyede de oluyor yani ? onlarında çoğu masum biri değil mi dedi ?

kerem-yasar

Aynı olay biz de de oldu böyle postlar atılmadı.

kubb

bahsettiğiniz ankara katliamı sanırım ? benzer bir içerik o zamanda hazırlanmıştı http://onedio.com/haber/sayi-degil-insan-ankara-da-emek-baris-demokrasi-mitingi-nde-katledilen-insanlar-602923

equanimity

acıları yarıştırmamak için yemin ediyourm dişimi sıkıyorum. ama kimsenin de beni ve medeniyetimi aptal yerine koymasına tahammül edemiyorum. çok dramatik ya. hiçbirimizden farkı yok aslında bu insanların. hepsinin haftasonu bi işi ve planı vardı. ama şimdi yok. tıpkı Benin, Burkina Faso, Gine, Fildişi Sahili, Mali, Nijer, Senegal, Togo, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo, Ekvator Ginesi ve Gabon da ölen sivil insanlar gibi. fransa 60 yıldır ve hala 14 afrika ülkesinden koloni vergisi alıyor. bu ülkelerin yılık gelirlerinin %85 ini fransız bankalarında tutmak zorunda. kalan %15 le ekonomisini döndürüyor. çok lazım olursa o bankadan kendi parasını borç alıyor. tabiki fakirlik ve çaresizlik.. sonuç ta malum.. üzgün olmak ve daha adil bi dünya temenni etmekten başka yapacağımız bir şey yok galiba.

burcastic

"masum bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir" üzülürüm tabi kardeşim.sizin de insanlığınızdan bir nebze birşey kalmışsa içiniz acır onca insana.ama yok sonuçta bunları besleyen sizsiniz değil mi?yarın o akrep bizi de sokucak.(ki 2 defa soktu)umarım çok geç olmadan farkına varırsınız beyninizin olduğunu.

Başlıklar

IŞİDMachester Unitedmüzik
Görüş Bildir