Ön Yargının Ne Kadar Adaletsiz Olduğunu Çocuğunun Okulunda Öğrenen Annenin Hikayesi

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Hiçbir anne itiraf etmese de, hem çocukları hem de diğer veliler hakkında dedikodu yapar. BoredPanda'da rastladığımız hikayeye bakılırsa bir anne bunu ilk elden deneyimlemiş ve dünya üzerindeki diğer annelere de harika bir öğüt veriyor.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/school-talk-wo...

Avustralyalı 4 çocuk annesi ve blogger Constance Hall ile tanışın. Kendisi bu hikayeyi paylaşarak ön yargının ne kadar zalimce olduğunu bir kez daha hatırlattı bize.

Her şey aynı okula çocuk bırakan hafiften 'sosyete' bir anneyle iletişime geçmesiyle başladı...

Okula her gün çocuğunu almaya gelen bir kadın vardı. Onun neyi bu kadar ilgimi çekti bilmiyorum, iyi bir arabası vardı, başını hep dik tutar, hep fönlü saçla dolaşırdı. Gösterişli bir aksanla konuşup hoş, lekesiz kıyafetler giyer benimle hiç konuşmazdı.

Ben de orada çocuklarımı emzirmekten memelerim dışarıda, kuru süt gibi kokuyordum, saçlarım birbirine dolaşmış, sabahleyin gözyaşlarından şişmiş bir surat, ayakkabısız ve gösterişsiz bir aksanla... Resmen dünya üzerindeki tüm güvensizliklerimi yüzüme vurmak için varmış bu kadın.

Ben de birçok kadının yapacağını yapıp başka biriyle onun hakkında muhabbet etmeye çalıştım, bir kısmı entrikacılık bir kısmı da vahşi tipim hakkında daha iyi hissetmek için. Ancak konuşmaya çalıştığım annenin cevabı gerçekliği sorgulamama sebep oldu.

"Kadınla konuş onun 'hakkında' değil."
Ben de bir gün onunla konuşmaya karar verdim.
Çocuk odasının yanındaki duvarda onun yanına oturdum.

Öğrendim ki eski bir alkol bağımlısıymış ve ayık kalmak isteyen kadınlar için toplantılar düzenliyormuş. Evliliğiyle, çocuklarıyla, sağlığıyla herkes gibi onun da sıkıntılar yaşadığını öğrendim. Bu kadın bir milyon şeyse, züppe bunlardan biri değil.

Şu ana kadar tanıdığım en ilham verici kadınlardan biri. 
Görünüşe bakılırsa ben de dışarıdan özgüvenli görünüyormuşum. Görünüşe bakılırsa ben orada oturup kendimden nefret ederken ve bu inanılmaz annelerle konuşmak için yeterli güveni bulamazken onlar da aynı problemi yaşıyormuş. Onlara göre ben çok rahat, çok özgür ve havalıymışım.

Ve o anne, artık en iyi arkadaşlarımdan biri. Beraber kocalarımıza ve çocuklarımıza söyleniyoruz ve sürekli gülüyoruz.
Şu sıralar yeni bir okulda olduğum için birçok kişinin benim hakkımda düşünceleri olduğunun farkındayım. Ne yazık ki bu dedikoduların çoğu bana geri geldi, her anneye hatırlatmak isterim...

Kadınla konuşun onun hakkında değil.

Tabii Hall'un hikayesini gören anneler kendi hikayelerini paylaşmaya başladı.

"Bu okul annesi işleriyle başa çıkamıyorum! Çok utangacım ve insanlar sonunda benimle konuştuğunda bana söyledikleri ilk şey 'Aa sen aslında çok iyisin, hiç de kasıntı değilsin...' Mütemadiyen gıcık bakan bir suratım olması elimde değil, ben çekinik bir insanım."

"Buna bayıldım. Daha yeni Perth'e geri taşındık ve çocuklarım yeni bir okula başladı. Okul bölgesinde kimseyi tanımıyoruz. Benim parlak mor saçlarım ve vücudumun her yerinde dövmeler var. Oğlum da otizmli yani o da bir birey. Geçtiğimiz iki hafta o kadar garip hissettim ki. Sonradan 'Amaan s*ktir et.' dedim, 'Biriyle konuş işte.' Hala bunun üzerinde çalışıyorum..."

Etrafındaki kötümserlikten kurtulmayı başardı Hall ve neyse ki kendine harika bir motto belirledi.

Tebrik ediyoruz kendisini! 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
faffa

Muhteşem!

anthony-mcbride

Evet iç güzelliğe önem veririz ama kabul edelim ki sevgili arkadaşlarım aynı ortamda takılma ortak arkadaş grubu olmadığı sürece dış görünüşünü beğenmediğimiz insanın içini merak etmeyiz.Çoğumuz öyle en azından.Üzücü ama öyle.

warmachine

bu gerçeği bu yaşta bi de üstüne çocuk doğurduktan sonra fark edebilmesi çok kötü

senkimsinya

https://www.youtube.com/watch?v=ESe6efmwlFk he tmm he dış görünüş önemli değil he hadi bb tmm

rana-kose

:) :)

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

anneetkadınlar
Görüş Bildir