Görüş Bildir
Haberler
Öğretmenlerin Aşılaması Nasıl Olacak? Hangi Öğretmenler, Ne Zaman Aşılanacak?

Öğretmenlerin Aşılaması Nasıl Olacak? Hangi Öğretmenler, Ne Zaman Aşılanacak?

Türkiye’de koronavirüs ile ilgili aşılama çalışmaları devam ediyor. Öncelik gruplarına göre yapılan aşılama çalışmasında sıra öğretmenlere geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde canlı yayında koronavirüs aşısı olmuş ve öğretmenlerin aşılanmasına başladığını duyurmuştu. Peki, öğretmenler ne zaman, hangi sırayla aşılanacak? İşte öğretmenlerin koronavirüs aşısı ile ilgili son dakika detayları…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öğretmenlerin Aşılaması Ne Zaman, Nasıl Yapılacak?

Öğretmenlerin Aşılaması Ne Zaman, Nasıl Yapılacak?

Geçtiğimiz günlerde Bakan Selçuk’un yaptırdığı aşı sonrası öğretmenlerin de aşılaması resmen başlamış oldu. 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime geçen ve köy okullarında görevi olan öğretmenler ilk olarak aşılanacak. Sonrasında ise yüz yüze eğitime geçiş sıralamasına göre aşı olunacak.

E-Devlet Koronavirüs Aşı Randevusu

E-Devlet Koronavirüs Aşı Randevusu

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

E-DEVLET AŞI RANDEVUSU EKRANI

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın