Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğretmenin Öğrencileri İçin Yaptığı Hafiften Tiksinç Deney Sizi de Elinizi Yıkamaya Teşvik Edecek

-

Çocukları temiz olmak konusunda eğitmenin ne kadar zor oluğunu biliyoruz. Öğretmenlerimiz de bunun için fazlaca çaba harcıyor. Yine bunun için çok uğraşan bir öğretmenle karşınızdayız. Öğretmenimiz Donna Gill Allen, Kuzey Carolina'da bulunan Gray's Creek okulunda kirlilikle mücadele vermekte. 

Hadi hep birlikte bu ders verici olaya göz atalım.

Kaynak: http://www.iflscience.com/chemistry/this...

Öğretmenimiz öğrencileriyle yaşadığı tecrübeyi anlattı ve Facebook'ta çok fazla ilgi gördü. Donna öğrencilerine ellerini yıkamaları için bir ders veriyor.

Sınıfa 3 dilim ekmek getiriyor ve şöyle ayırıyor; İlk olanı eldivenle kontrol edilen ekmek, ikincisi elini yıkadıktan sonra dokunulan ve üçüncüsü direkt kirli el ile dokunulan ekmek.

Ve bu deneyi bir süre devam ediyorlar. Sonunda ekmekler bu duruma geliyor:

1. Eldivenle kontrol edilen,

2. Temiz elle dokunulan,

3. Kirli el ile dokunulan ekmek.

Bu görünen manzara tabii ki öğrencileri ellerini yıkamalarına teşvik ediyor.

Donna'nın Facebook'ta paylaştığı yazı da şöyle:

"Öğrencilerime virüsler hakkında bilgiler verirken öğretmen arkadaşlarımın da bu duruma benzer tecrübeler yaşadıklarını biliyordum. 3 dilim ekmek kullanarak dilimleri ayırdım. Birincisi eldivenle kontrol edilen dilim, ikincisi elimizi yıkadıktan sonra dokunulan, son olanı da elimizi yıkamadan dokunulan dilimdir. Bu 3 dilimin zaman içinde değişimini izledik. Bu deney elimizi yıkamamız için güzel bir tecrübeydi 😊."

Bu dahiyane fikir için Donna'yı tebrik ediyoruz!

Keşke herkes bu kadar dikkatli olsa. Kendi sağlığımız için yapmamız gereken sadece temiz olmak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pidgeotto

Biri de dememiş ki ekmeğin suçu ne?

kbrkrmn

bana başka bi durumu hatırlattı.bi arkadaşımın evinde film çekiliyordu kızın evine sabahtan beri 50 kişi girip çıkıyordu set elemanları vs.tuvalete kullanmaları için sıvı el sabunu koydum demişti.akşam eve geldiğinde sabun olduğu gibi duruyormuş😂 yetişkinlerde cidden pislik olabiliyor.şimdi birde sureyeliler yüzünden el ayak hastalığı çıkmış.😫 ruh hastası ettiler bizi

gizem-yazici6

Germ demiş, Türkçesi mikrop. Virüs değil. Lütfen uydurmayalım.

frost

Elimizi yıkamaya teşvik mi edecek? Koca koca insanlarsınız elleriniz yıkamıyor musunuz?

cutemurderer

çocukları teşvik etmek için zaten

koalaa

Bu içerik ve bu siteye genellikle gençler ve yetişkinler giriyor.Elini yıkamayan o kadar pis insan var ki,çocuklar bile daha çok yıkıyordur.Bence yetişkinlere de böyle teşvik edici haberler lazım.Hadi çocukları teşvik etmek daha kolay olur koskoca insanlar "ne olmuş yıkamıyorsam pis mi demek istiyorsun sen bana" diye bir de üste çıkmaya çalışırlar.

koalaa

yani amaç sırf çocukları teşvik etmek değil bu haberde.

Görüş Bildir