Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Öğrenmeye Aç Bünyeleri Her Paylaşımında Tatmin Edecek Şahane Ötesi 19 Twitter Hesabı

Sanat-
3 dakikada okuyabilirsiniz

Hepimiz öğrenmeye açız ve bu tarz öğretici paylaşımlar yapan kaynakları da bulmak öyle kolay değil. Twitter'da da böyle bilgiyi neredeyse ayağınıza getiren takip edilesi hesaplar mevcut. Sizler için onlardan en çok dikkat çekenleri bir araya getirelim istedik. 

Eğer siz de bu tarz yararlı hesaplar biliyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Paylaşmak güzeldir ne de olsa. 😉

1. Nerede Çekildi: Kürşat Çetin isimli sinemasever, Türk dizi ve filmlerinin çekildiği mekanları birbir keşfediyor ve önce-sonra karşılaştırması yapıyor.

Twitter

2. Futbolovski: Futbol ve tribün tarihine dair nostaljik fotoğraflar, gazete kupürleri, videolar sunan bir sporsever hesabı.

Twitter

3. FilMhakika: Gerek Türk gerekse yabancı filmlerden daha önce pek duymadığınız ilginç bilgiler paylaşan sinemasever hesabı.

Twitter

4. Gokhan T. Karaman: I. Dünya Savaşı ve özellikle Çanakkale Savaşı üzerine incelemelerde bulunan belgesel yönetmeni, paylaşımlarıyla anbean o günlere götürüyor.

Twitter

5. Taner Ceylan: Ünlü hiperrealist ressam; dünyaca meşhur klasik eserlere yaptığı okumalarını ve analizlerini takipçileriyle paylaşıyor.

Twitter

6. Sokaktaki İngilizce: İngilizce için günlük konuşma dili, deyimler ve argo ifadelerinin Türkçelerine yer veriyor.

Twitter

7. CON SINOV: Türk ve Dünya tarihine dair az bilinen şeyleri anlattığı paylaşımlarıyla dikkat çeken bir hesap.

Twitter

8. How Things Work: Paylaşımlarında aklınıza gelebilecek her konu hakkında ilginç görüntülere yer veren hesap.

Twitter

9. teyit: Yazılı, görsel ve sosyal medyada dolanan bilgi kirliliğine savaş açmış ve ilgili haberin doğruluğunu araştıran bir oluşum.

Twitter

10. Mahfi Eğilmez: Ekonomiden anlamayanların bile anlayabileceği bir üslupla paylaşımlarda bulunan iktisatçı.

Twitter

11. Birinci Dünya Savaşı: I. Dünya Savaşı'na dair bilgiler, belgeler, fotoğraflar ve hikâyelere yer veren tarih hesabı.

Twitter

İkinci Dünya Savaşı: II. Dünya Savaşı öncesi ve savaş sırasında gerçekleşen olaylar hakkında bilgi, görsel ve videolar paylaşan bir tarih hesabı.

Twitter

12. Bilim Akademisi: Uzay, bilim ve teknoloji alanında etkileyici görsellere, yeni keşif ve icatlara yer veren bilgilendirici bir hesap.

Twitter

13. Felsefe ha!: Felsefe üzerine çeşitli film, dizi ve programlardan kesitler sunan her biri tek tek izlenesi paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.

Twitter

14. Her Gün İngilizce: Ünlü düşünürlere ait olan veya motivasyon içeren sözleri İngilizceden Türkçeye çevirerek cümlenin nasıl kurulduğuna dair karşılaştırma yapmanıza imkan sağlıyor.

Twitter

15. kültüristanbul: İstanbul'da yaşayan ve şehrin tarihine merak duyanlara muazzam bilgileriyle hizmet eden nadide hesaplardan.

Twitter

16. Seda Özen: Mimariye ilgi duyan duymayan herkese hitap eden, eski mimari eserler ve yapılar hakkında bilgiler veren restoratör mimar hesabı.

Twitter

17. Okumaktan zevk alacağınız paylaşımlarıyla tarih, fotoğraf ve sinema üzerine bilgiler veren ve yorumlar yapan tarihçi hesabı. (Kendisi bir üstteki Seda Özen'in ablası)

Twitter

18. Lagari: Evren, uzay ve daha birçok konu hakkında her kesimden insanın anlayabileceği dilde paylaşımlara imza atan bilim meraklısı.

Twitter

19. Celine Symbiosis: "Herkes İçin Sanat" mottosuyla sanat tarihi üzerine insanları bilgilendirme amacı güderek paylaşımlara imza atıyor.

Twitter

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kenanelmaogullari

2 tane hesap takip ettim teşekkürler

catlak-ilyada

Bir de Tansu Yegen var, her paylaşımında yeni yeni teknolojiler, keşifler ve icatlar sunuyor. Bir markanın ceosu olduğu için umarım reklama girmez. :o (benim bi çıkarım yok :p) https://twitter.com/TansuYegen

goquan

Alttaki hesaplarla birlikte bunları bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederim :) Eğer devam içeriği yaparsam bunları oraya koyarım ;)

mirasse

Gökhan A. gerçekten Onedio'da en iyi içerikleri hazırlayanlardansınız. Şahsen ben bu içeriklerinizden dolayı teşekkür ederim 😊😊

catlak-ilyada

Unuttuklarınızdan bazıları: Sanatın Tarihi https://twitter.com/SanatnTarihi ‏----> en muhteşem sanat tarihi öğretmeni adayı... (floodlarıyla ünlü) :)) ‏Mahdokht. https://twitter.com/seherbrn ‏ -----> astronomi dünyasından lagari'nin kadın versiyonu, en az onun kadar bilgili ve heyecan dolu. :)) Pelin Kesebir https://twitter.com/PelinKesebir -----> psikolog ama her konuda ilginç tweetleri var ve yorumları çok sempatik. :)) sırf bunları eklemek için siteye üye oldum. :s

izmo-krasi

son bi kaç ayda ilk defa onedioda favorilere ekleye bastım.

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Bilimİlginç BilgilerİstanbulSavaşSinemaTwitterUzaydizifutbol
Görüş Bildir