Öğrenci Evine Misafir Olduğunuzda Yatmak Zorunda Kaldığınız Gıcırdayan Çekyat'a Dair...

67PAYLAŞIM

Her şey misafirliğe gittiğiniz öğrenci evinde "Kanka kal bu gece ya, bak şurada yatarsın..." diye gösterilen şurayla başlar. Bu gece zor geçecek ve sonrasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. 

Bu zorlu maceraya hazır mısınız?

Öğrenci evine misafir olduğunuzda yatmak zorunda kaldığınız gıcırdayan çekyat'a dair... 😷

1. Misafirliğiniz sonunda, kalkmaya niyetlendiğiniz anda "Kanka şurada yatarsın ya..." diye gösterilen yerde göz göze gelirsiniz onunla. İlk bakışta tanımak biraz zordur zira kendisi yalnız değildir.

Üzerine atılmış kıyafetler, çevresine saçılmış eşyalar... O an aklınızdan "Yok, ben eve gideyim ya!" diye geçer lakin her şey için çok geçtir.

2. Uzun bir süre bu gecelik yatağınızın üzeri ve çevresi boşaltılır, bu uzun süre sandığınızdan daha uzun sürer! Malum savaş alanı gibi ortalık...

3. An gelir meşhur çekyatla baş başa kalırsınız. Şöyle bi kıvrılayım, elimi de şöyle atayım dersiniz ancak eliniz sürekli çekyatın çevresindeki ergonomik ve yaratıcı (?) tasarımlara çarpar durur.

4. Yılların tecrübesi bu çekyatla geçirilen ilk on dakika sonrasında çekyatın tüm sürprizlerine hazır hale gelmişsinizdir...

5. Kitap, kumanda, kola şişesi, anahtar, mendil, yiyecek çöpü ve daha neler neler! Kendisinin içinden çıkacak hiçbir şey sizi şaşırtamaz artık.

Yavaş yavaş ısınıyorsunuz kanepeye ha? :)

6. Şaşırtma uyandıracak bi şey kalmasa da aynı durum tiksinme için geçerli değildir. Mesela bu çekyatın açılan kısmından çıkan ve geceyi beraber geçireceğiniz, babaannenizden büyük malum battaniye...

7. Tekrardan çekyata odaklanmanın doğru olduğunu düşünürsünüz. Ama aklınıza hep kötü şeyler geliyor işte! Kim bilir bu çekyatın üzerinde neler olmuştur. 😖

Yani, tahmin edebileceğiniz üzere epey bir şeyler olmuştur.

8. "Neyse, ben şöyle ucunda yatayım bari" diye düşünüp uca yöneldiğiniz o anda çekyat dile gelir ve yüreğinizi hoplatacak bi gıcırdamayla geceye ilk mesajını bırakır.

Mesaj net! RAHAT DUR, diyor.

9. Bu aşamalar biraz sancılı, uzun bi süre bu saygıdeğer büyüğü rahatsız etmeden en uygun uyuma pozisyonu bulmaya çalışırsınız.

Ama nafile. Bu gece sorgulama gecesi, bu gece uykusuz geçecek.

10. "ACABA BU ÇEKYAT BURAYA NE ZAMAN GELDİ YA?"

"Bu çekyatı bizimkiler almamıştır ya, herhalde önceki öğrencilerin. Muhtemelen buraya taşınan ilk kiracınındır. Ulan ben neyin üzerinde yatıyorum ya, bitlenmezsem iyidir..."

11. Çekyatla olan serüven yavaştan nihayete ulaşarak boşverme aşamasına gelinir. "Ya lanet olsun şöyle kıvrılayım işte, soğukmuş da şu battaniyeye de iyice sarılayım, Allah kerim artık."

12. Bu aşamada artık çekyatı gıcırdatmadan en uygun uyuma pozisyonunu da bulmuşsunuzdur: HAZIR OL'DAYMIŞÇASINA UYUMAK!

13. Sabah olduğunda beş kamyon insandan dayak yemişçesine ağrılarla uyanırsınız, ihtiyar size bütün gece rahat yüzü göstermemiştir. Ama geçmiş olsun, bu geceyi de atlattınız.

Vakit, koşarak eve gidip saatlerce çitilenerek yıkanma vakti!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mozzzart

öğrenci evinde kalan biri olarak bu cekyatlardan birine sahibiz. ama kesinlikle bu icerikteki rahatsizligi vermiyor arkadaslar. kalacak olan varsa haber versin agirlayalim 😀

canbaz67

ben öğrenciyken arkadaşlarda kaldığımda, bana kendi yataklarını verirlerdi, kendileri de çekyatta yatardı.

kitapkokusu

#12 PATRİCK JANE

ybnc

O kanepeyi nasıl böyle bir içeriğe koymuşlar ki. Gerçi o da eskiydi :)

theravenwoman

#7 insan bir kuşkulanıyor doğal olarak

erlik

Öğrenci evinde başıma gelen en ütopik ey, uyandığımda bacağımın üzerinde sızmış kız görmekti. O kadarda gömmeyin yani o çekyatı

Görüş Bildir