Obama ve Trump'ın İlk Buluşmasına Bir Beden Dili Uzmanından Derinlemesine Analiz

1.2bPAYLAŞIM

Amerika halkı hala yaşadıkları şoku atlatabilmiş değil. Obama ise bu durum karşısında yıllarca yönetiminde bulunduğu ülkenin halkı ile yeni başkanın arasını düzeltme yoluna gidiyor. Fakat Trump ile Obama'nın ilk buluşmalarında vücut dili uzmanı Patti Wood'un yaptığı analizlere göre, bu iki önemli şahsın söyledikleri ile bilinç altlarında yatanlar birbirinden farklı. Daily Mail'de düzenlenen haberde, Patti Wood'un analizlerine göz atacağız.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Barack Obama ve Donald Trump, perşembe günü dostane bir buluşmayla birlikte çalışma sözü verdiler.

Trump da, Obama da durumdan fazlasıyla memnun olduklarını söyledi. Fakat profesyonel olmayan bir bakış açısından bile anlaşılıyordu ki; ikilinin arasında müthiş bir gerilim vardı. Vücut dili uzmanı Patti Wood, Amerika'nın en güçlü bireyi ile onun yerini almak için seçilen bireyin ilk buluşmalarının analizini yaptı.

"Trump çekingen, ciddi ve belki kaygılı iken; Obama aşırı derecede yorgun, kabullenmiş ve umutsuz durumdaydı."

Trump, Obama'yı "çok iyi bir insan" olarak tanımladı.

Dünyayı şoka uğratan seçimlerin kazananı Trump ile Obama arasında 90 dakikadan fazla süren bu görüşme Oval Ofis'te gerçekleşti ve sonrasında medya ile paylaşıldı. Bu görüşmenin amacı çarşamba gecesi ülke genelinde gerçekleşen protestoların ardından, ülkenin seçim sonuçlarını sindirmesini sağlamaktı. Wood yaptığı analizde "Eğer oturma pozisyonlarına bakarsanız, ikisi de erkeksi ve alfa bir pozisyonda adeta "Ben bir erkeğim." diyerek oturuyor." dedi.

Wood'un dikkatini çeken esas konu ise Trump'ın ellerinin pozisyonuydu.

Wood, Obama'nın bacaklarının daha açık durumda olmasının bilinç altında hala "Ben hala üstteyim." düşüncesinden ileri geldiğini ve gücü temsil ettiğini açıklıyor. Wood'un dikkatini çeken esas konu ise Trump'ın ellerinin pozisyonuydu. Trump, ellerini "aşağı doğru dua pozisyonunda" tutuyor. Wood'a göre bu pozisyon pek de seçilen bir başkana göre bir pozisyon değil. 

"Benim analizime göre Trump, daha önce bilmediği bir şey öğrendi. Bu, gergin bir el pozisyonu."

"Yeni başkanın ekibimle beraber bu ülkenin önemli konuları üzerinde çalışacak olması beni fazlasıyla teşvik etti. Ayrıca parti veya politik görüş farkı gözetmeksizin bir arada çalışmanın önemli olduğuna inanıyorum."

"Trump konuşmaya başladığında ellerini bu şekilde tutuyor. Bu şekilde bir el pozisyonu, Trump'ın kendisini rahatlatmaya ihtiyacı olduğunu gösteriyor."

Wood, ayrıca Obama'nın jestlerine dikkat çekiyor. Ayrıca Obama'nın kollarını bacaklarının üzerine koymasının "pek de Obama'ya göre bir hareket olmadığından, bu durumun Obama'nın yorgun olduğunun göstergesi olduğundan" bahsediyor. 

Fakat Wood buna ikna olmadı. "Konuşmasının bir kısmında bir arada çalışmanın kendisini teşvik ettiğini" söyledi. "Fakat bunu söylerken gözlerini kapattı ve göz kontağını kesti. Ki bu da tam da aslında bu şekilde hissetmediğini gösteriyor."

Bir araya geldikleri ilk an ve ayrıldıkları an görüntülenemedi.

Wood ayrıca Obama'nın ülkenin karşılaştığı sıkıntılarla başa çıkmak için "beraber çalışmak" zorunda olduklarına inandığını ve Trump'ın da ifadelerinde içten ve ciddi olduğunu düşünüyor.

Trump'ın eşi Melania, Beyaz Saray'a arka kapıdan girdi. Medyaya özel şoförün ulaşımı imkansızdı ve muhabirlerin bu ailelerin bir araya geldiği ilk anı ve çıktıkları anı görüntülemelerine izin verilmedi.

"Muhteşem bir gün."

Beyaz Saray'ın yetkililerinden biri, muhabirlerin olaylara 2008 yılına göre daha fazla erişimleri olduğunu söyledi. Obama ailesinin Beyaz Saray'a girdikleri ilk gün fotoğraflar çekilmişti. Bu durum, Trump ile Obama'nın buluşmasında gerçekleşmedi. Yine de Trump "Muhteşem bir gün. Başkan Obama ile ilk kez tanıştım. Gerçekten çok güzel bir buluşma, muhteşem bir iletişim oldu. Melania da Bayan Obama'dan çok hoşlandı." dedi.

İkilinin ise birbirlerine nasıl davranmaları gerektiğini bilmedikleri her hallerinden belli oluyordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
halil-yilmaz3

trumple rte yan yana gelince bekliyoruz beden dili uzmanlarının acıklamalarını hedef 23 ekmek arası bor yicez qweqwrqwrq mk hepiniz aptal sürüsü

kahvelipuding

Fikrimce bir ülke başına getirebilecek en yanlış kişilerden. Politikacılar zaten oyunculuk yapar. Bu adam profesyonel politikacı olacak resmen.

buzlu-mavi

Dilerim Ali Ağaoğlu'na örnek teşkil etmez :D

mercan456

Lacivert pantolonun altına siyah çorap nedir Trump başgan? Yakışmadı...

cavalletta

trump'ın gergin olduğu belli. otururken ceketinin düğmesini bile açmayı unutmuş.

Görüş Bildir