O Hepimizin Sesi! Karakter Özellikleriyle 12 Burca Uyumlu 12 Tarkan Şarkısı

5bPAYLAŞIM

Tarkan'ın söylediği her şarkı, hayatımızın pek çok döneminde fon müziği olabilecek kadar etkili. Kah güldüren, kah oynatan, kah ağlatan şarkılarıyla adeta hayatı özetleyen Tarkan'ın sesinden 12 burcun iç dünyasını irdeledik!

İyi eğlenceler! 😂

Pek beğendiğiniz Burçlara Göre Arabesk Şarkılar içeriğimizden sonra, müzik piyasamızı domine eden Tarkan şarkılarına da bir uyumlama yapmak şart oldu!

Herkesin Derdi Kendine! 12 Burcun Özelliklerine Göre Aşk Acılarını Özetleyen Arabesk Şarkılar - onedio.com
Herkesin Derdi Kendine! 12 Burcun Özelliklerine Göre Aşk Acılarını Özetleyen Arabesk Şarkılar - onedio.com

Çünkü tüm burçlar Tarkan'ı sever!

Koç Burcu: Tarkan - Şımarık

Seviyor mu, kızıyor mu bir türlü anlaşılamayan burç Koç'un şarkısı elbette ki Şımarık olacaktı! Bir taraftan söyleniyor, bir taraftan azarlıyor ama aslında seviyor. Sürekli de bir "kovalama" konsepti var. Koç böyledir işte, zor olanı sever, peşine düşer, yakalayınca da öpücüklere boğar, muazzam bir aşk yaşatır. 

Bu sırada bol bol söylenmesine, atar gider yapmasına da alışmak lazım.

Boğa Burcu: Tarkan - Verme

Bakın, Boğa'lar sadece ama sadece HUZUR istiyor. Kaotik insanların saçma sapan ilişkilerinden, dedikodulardan, mantıksız hallerinden bezmiş durumdalar. Ayrıca her şeyin de farkında olan, gerçekçi insanlar onlar. Onlara akıl vermeyin! Verecekseniz huzur verin!

İkizler Burcu: Tarkan - Kıl Oldum

İnce detaylar ve sivri bir dil İkizler burcunun olmazsa olmazıdır. Şen şakrak İkizler elbette ki "kıl oldum abi" şarkısı tadında yaşar; dünyaya, hayata, insanlara, her şeye güler! Bu şarkı da İkizler'in marşı olur!

Yengeç Burcu: Tarkan - Dudu

Yengeç'in gönlü ona torpil de geçer, kara kara da düşünür. Aşkı en güzel anlatan şu şarkı, en güzel seven Yengeç burcuna layık olur ancak! Yengeç, çiçek gibi tazecik, kıymetli bir tanecik, ana sütü gibi tertemiz olanı sever! Aşk, Yengeç'e yük olmaz! O böyle bilir, böyle yaşar!

Aslan Burcu: Tarkan - Gül Döktüm Yollarına

Bir aşık düşünün; kendisinden o kadar emin ki "eninde sonunda benim olacaksın, hadi naz yapma" diyor ama zorbaca değil asla! Bunu aşkla, neşeyle, eğlenceyle yansıtıyor. Tıpkı bir Aslan gibi! 

Aslan sevdiğinden vazgeçmez, Aslan sevdiğine layık olduğu aşkı verir, kendisine güvenir. Yollarına gül de döker. Gündüzle gece, gökyüzünde yıldız olursunuz :)

Başak Burcu: Tarkan - Ay

Ay, ay mahvoldu! Düşe kalka peşinde maskara oldu! Aşkını anlatırken bile şikayet eden burç elbette ki Başak! :) Çilekeş, cefakar Başak artık gönlüne layık birini bulsun ya, üzmeyin Başak'ı!

Başak yine bu şarkıdaki gibi başkasının ardını toparlıyor, yoruluyor. Şikayet etse de, söylense de aşkından vazgeçmiyor.

Terazi Burcu: Tarkan - Hüp

Bildiğiniz gibi Terazi Venüs'ün, yani aşkın burcudur. Şimdi soruyorum size; Türk müzik tarihimizde bir şarkı daha var mı ki aşkı bu kadar güzel, bu kadar tatlı tarif etsin?! Yok! Terazi, aşkı tıpkı Hüp şarkısındaki gibi yaşar; kuş sütüyle besler, gül yerine koklar. Unutulmaz, olması gerektiği gibi bir aşk yaşatır. Denge, ahenk, uyum... Bunlar hep Terazilik!

Akrep Burcu: Tarkan - Ölürüm Sana

Veeee alevler yükselir! Akrep burcunun Tarkan şarkısı elbette ki Ölürüm Sana! 

Tutku, ihtiras, arzular bu şarkıda adeta hayat buluyor. "Yaktın beni hain, tiryakin oldum yarim" diyerek de bağımlılık boyutunu anlatıyor. Akrep'in aşkına tercüman oluyor. Grrrr!

Yay Burcu: Tarkan - Kuzu Kuzu

Yay... Kim bilir yine ne halt yedi ki kuzu kuzu geri dönüyor! Affedileceğinden ve karşı tarafın onu yeniden isteyeceğinden çok emin; kendisine de güveniyor, gururunu yakabilecek kadar kendisiyle barışık. Pişmanlık dolu şarkıda bile neşe saçıyor. Hayat Yay burçlarına güzel!

Oğlak Burcu: Tarkan - Sevdanın Son Vuruşu

Siz aşkı çiçek böcek güneş bulut sanmış olabilirsiniz ama Oğlak hayatın ve aşkın gerçekleriyle yaşar! Önce uyarır, sonra son bir kez şans verir. Fazla havalarda uçurmasa da, güvenilecek net bir aşk yaşatır. İşte bu yüzden Oğlak burcunun Tarkan şarkısı: Sevdanın Son Vuruşu!

Vur Oğlak, vur!

Kova Burcu: Tarkan - İnci Tanem

Bir Kova'yı seviyorsanız, sabredeceksiniz! Başka yolu yok! 

Kova, kafası gidik bir burçtur lakin sizi sevdiyse, geri dönecektir. Kendisini ve dünyayı çözmeye çalışan o karmaşık zihnindeki sular durulana kadar, "vazgeçme, bekle beni" der. Bekleyen kazanır, Kova muazzam bir aşk yaşatır. Ama sevgili inci taneleri, biliyorsunuz ki sabır zor iştir. :)

Balık Burcu: Tarkan - Yolla

Derdi tasayı Balık'lara yollayın! Ne de olsa onlar alışıklar! Tüm dünyanın derdini çekerler! :)

Artık bu hassas ve duygusal halleriyle eğlenmeye dahi başlarlar. Acıyı bal eyler onlar. Canımızsınız, Balıklar. Size bu şarkıyı yolluyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erdincwho

Akrep için Kır Zincirlerini şarkısını bekliyordum :D

tc-ismet-can-turhan

Gitti gideli varken yolla mı hiç almayayım :D

Gizli Kullanıcı

Kova muazzam olmuş tebrik ettim

Gizli Kullanıcı

koc burcunun aciklamasi muhtesem olmus. cuk oturmus. ayni ben 😊 tebrikler ve tabii ki tarkan bi tanedir.

mabada

Koç burcuyum ama bi karışık alırdım Tarkan'dan o.O

Görüş Bildir