Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

O Bu İşi Biliyor! Bir An Önce İzlemeniz Gereken Birbirinden Eğlenceli Burak Aksak Filmleri

32PAYLAŞIM

Her hafta bizleri ekran başına kilitleyen dizi Leyla ile Mecnun'un senaristi Burak Aksak'ın hem senaristi hem de yönetmeni olduğu filmleri derledik. 

Keyifli seyirler...

Kaynak: Beyazperde.com

1. Bana Masal Anlatma (2015) - Senarist/Yönetmen

IMDb 7,7

Suriçi semtinde yaşayan ve hayatını dolmuş şoförlüğü yaparak kazanan iyi kalpli ve çekingen Rıza, mahallesinin gözbebeği olan genç bir delikanlıdır. Fakat doğru bildiği her şeyi Ayperi ile tanışınca yeniden gözden geçirecektir! Zira Ayperi el attığı her şeyi güzelleştiren masal kahramanı tadında bir kızdır. Biri kahraman olmak isterken, diğeri kahramanının peşindedir...

2. Kara Bela (2015) - Senarist/Yönetmen

IMDb 7,0

Hayatı hep kuralına göre yaşamış Kudret’in düzeni yaşadığı sürpriz olaylarla tepetaklak olur. O da çok sevdiği arabasına atlayıp Antep’e doğru yola çıkar. Yolculuk boyunca hem arabasının hem de Kudret'in başına gelmeyen kalmaz. Kudret yüzlerce kilometrenin sonunda hem dostluğun önemini keşfedecek hem de kuralsız yaşamın keyfini öğrenecektir.

3. Deli Dumrul (2017) - Senarist/Yönetmen

IMDb 5,3

Deli Dumrul’un hikayesini anlatan filmde Dumrul, kalbi aşkın ateşiyle yanmakta olan bir adamdır. Aşkı uğruna Azrail’e ve deniz korsanlarına kafa tutar. Sevdiği kız için türlü maceralarla boğuşan Dumrul, sevdiği kıza kavuşabilecek midir yoksa deniz korsanlarına yenilecek midir?

4. Sen Kiminle Dans Ediyorsun? (2017) - Senarist/Yönetmen

IMDb 6,3

Film, ailesinin vefatının ardından psikolojik sorunlarla boğuşan Aysel'in hikayesini anlatıyor. Psikiyatrının da desteğiyle sorunlarını aşabilmek için dans etmeye başlayan Aysel, dans hocası Şengül'ün de yardımıyla hayata yeniden tutunuyor ve yepyeni bir sayfa açıyor! Ancak dans dışarıdan bakıldığı kadar kolay değil, durum böyle olunca zorluklar, rekabet ve yepyeni arkadaşlıklar da işin içine karışıyor! "Şengül Dans Okulu"nun öğrencilerinden biri olarak kendini kanıtlamak isteyen Aysel, okulun en iyi dansçısı olduğunu ispat etmelidir...

5. Salur Kazan: Zoraki Kahraman (2017) - Senarist/Yönetmen

IMDb 5,1

Salur Kazan: Zoraki Kahraman’da hepimizin bildiği masallar, mizahi ve modern bir dille yeniden karşımıza çıkıyor. Salur, kötü adamlar tarafından esir alınan sevdiklerini  kurtarabilecek mi? Peki esir alınan oba halkı kötü adamları alt edebilecek mi?

6. Kurbanlık (2008) - Senarist/Yönetmen

İstanbulda bir kurban bayramı sabahıdır. Ailenin büyüğü Ahmet Bey'in girişimleri sonucu, kardeşlerden oluşan hısımlar yedi hisse büyük baş hayvan kesmeye karar verirler. Bayramlaşma faslının ardından bütün aile kesim aşamasına geçer. Ancak işler beklenildiği gibi gitmez. Kurban tüm çabalara rağmen bir türlü kesilememektedir. Kesilemediği gibi kurban kesen ortaklardan biri de hayatını kaybeder. Akabinde kurbanı kesmeye gelen bütün kasaplar traji komik olaylarla karşılaşır. Ailenin genç kızına aşık damat adayı, aldıkları kurbanı kesemeyen iki üniversite öğrencisi, et bekleyen fakir adam da duruma dahil olunca işler iyice çığrından çıkar. Bayram namazı ile başlayan kurban bayramı cenaze namazı ile son bulur.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Bana Masal anlatma gerçekten harika bir film ama diğerleri vasat.

aaabbbcccddd

yazık la kimin senaristiyse.

erennyyy

Onedio önce ünlü kişisiyle bir video çekiyor youtube için daha sonra da onunla ilgili bir güzelleme yayınlıyor sitesinde, her ünlü için bulabilirsiniz. Burak Aksak özelinde söylemiyorum. İlk iki filmi güzel.

bluessy

Filmleri için mükemmel diyemem ama Türkiye standartlarının üzerinde bana göre. Hiç değilse yaratıcı diyebilirim. Yani filmleri de kendini izlettiriyor yere yagıp gülmesem de bi yerde tebessüm ettiriyor. Ya demeddn de edemicem en sevmediğim şeydir kıyaslama üstelik aile arasında kıyaslama ama napiyim ya valla kardrş payının aşığıyım. Selçuk Aydemir ile ilgili bir içerik de bekleriz😂😂

Görüş Bildir