Nurtopu Gibi Bir Klişemiz Daha Oldu! Sen Çal Kapımı Dizisinin Dark Dizisine Avuç Yalatan Gizemli Tanıtımını Yorumluyoruz

155PAYLAŞIM

Kerem Bursin ve Hande Erçel'in yaz dizisi Sen Çal Kapımı'nın ilk tanıtımı geldi. Sizin için bütün gizemleri çözdük.

Bildiğiniz üzere, ülkemizin yaz aylarındaki bitki örtüsü klişe dizilerdir. Her sene televizyonlarda tarhana gibi ekrana serilir, sonbaharda toplanır.

Eğer şansı varsa, eylül sezonunda da bir süre devam eder.

Mutlaka ve mutlaka zengin ve aşırı kaslı bir holding patronu ve onun kalbini çalan fakir ve sarsak kız temalı en az bir dizi de gündem olur.

Ve halkımızın asla "Bunu izlememiştik mi ya geçen sene?" dememesi, hoşgörüsü...

Bir diğer element de 'oyun= yalan=sır'. Ailelere, şirketlere söylenen vay efendim biz evliyiz, vay efendim bizim çocuğumuz var yalanları. Kardeş biz evlendikten sonra sevgiliyken gittiğimiz tatilleri bile hala söylemeye korkuyoruz olaya bak.

Henüz popçularımızdan da yeni bi single gelmeyince yazı pas geçtiğimizi düşünmeye başlamıştık ki, şükürler olsun yeni bir klişe dizi haberi geldi: Sen Çal Kapımı!

Hande Erçel ve Kerem Bursin başrollerde.

Konusunu duyan sosyal medya ikiye bölündü: Dark mı daha orijinal bu mu? Şaka şaka, pul pul olduk yemin ederim 👇

'Fakir Kız Zengin Oğlan' Klişesinden Sıkılan Sosyal Medya Halkı, Hande Erçel ile Kerem Bürsin'in Rol Aldığı Yeni Diziyi Diline Doladı - onedio.com
'Fakir Kız Zengin Oğlan' Klişesinden Sıkılan Sosyal Medya Halkı, Hande Erçel ile Kerem Bürsin'in Rol Aldığı Yeni Diziyi Diline Doladı - onedio.com

Ama haksızlık etmişiz. Sadece çiçekçi bir kız ve holding veliahtı bir adamdan ibaret sanmıştık bu diziyi. Meğer içinde oyunlu, yalanlı, alengirli şeyler de varmış. Oley ya gerçekten!

Türkiye'de hiç biz nişanlandık diye basın açıklaması yapıp evine 700 basın mensubu çağırabilen bir çift gördünüz mü? Serkan Bey o kadar önemli bir ailenin o kadar özel bir çocuğu ki, basın açıklaması yapıyor.

"Aslında çok yeni. Bu kadar çabuk olmasına ben bile şaşırıyorum." diyor Eda. Sürpriz bir evlilik söz konusu.

Adım adım gideceğiz, Dark'ı da böyle izlemiştik.

Henüz bilmesek de yurt dışında eğitim gördüğüne ve hovardalıkta bir numara olduğuna emin olduğumuz Serkan, "Tabii ilk başta ikna etmek kolay olmadı." diyor.

Yıldırım aşkının sebeplerini sıralıyor Serkan: "Aşırı güzel. Aşırı akıllı. Aşırı farklı." diyor. Eda da bakışları, sesi ve adı için vurulmuş. Adı mı? Bir Serkan ismi tarafından vurulduk be...

Ve o ters köşe! "Neredeyse beni bile inandırıyordun." diyor genç adam. Oyunmuş bunlar, inanabiliyor musunuz! Hatta sözleşme falan imzalatıyor adam kıza.

Hayatta bütün umutlarını eğitimine bağlayan Eda Yıldız (Hande Erçel), yurt dışı eğitim bursunu keserek lise mezunu kalmasına neden olan Serkan Bolat (Kerem Bürsin) ile karşı karşıya gelir. Serkan Bolat, Eda'ya kendisiyle iki ay nişanlı taklidi yaparsa, bursunu geri vermeyi teklif eder.

Birbirlerinden nefret ettiklerine dair sözlü beyanda bulunuyorlar. Hatta öyle bir nefret ki, birbirlerine soy isimleriyle hitap ediyorlar.

Düşünsenize hoşlanmadığınız birine sırf sinir olsun diye ABDÜL KUMBASAR! diye hitap ediyorsunuz.Eeee, sınıf defterinde her gün adımı okuyan öğretmenime de mi bileneyim şimdi?

Sanki, hani sanki bize o 2 ay içinde birbirlerine gerçekten aşık olurlar gibi geldi ama hiç belli olmaz tabii. Sadece bir tahmin.

Sabırsızlanıyoruz. Sen Çal Kapımı - 1. Bölüm Fragmanını kendi gözlerinizle deneyimlemek için buyrun 👇

Her Sene Aynı Şeyleri İzliyormuşuz Gibi Hissettiren Yaz Dizilerinin Klişeleşmiş Gerçekleri - onedio.com
Her Sene Aynı Şeyleri İzliyormuşuz Gibi Hissettiren Yaz Dizilerinin Klişeleşmiş Gerçekleri - onedio.com

Bu yaz neler izleyeceğiz, merak ediyor musun?

Yeni Diziler, Tamamen Bitirilenler, Tekrar Sete Çıkanlar: Televizyonda Son Durum Ne? - onedio.com
Yeni Diziler, Tamamen Bitirilenler, Tekrar Sete Çıkanlar: Televizyonda Son Durum Ne? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

son bir kaç bölümle intihar etmiş dizi, zırvalamanın nirvanası bu olsa gerek , üzerine söz söylenebilecek bir şey kalmadığı için duygularımı oha ,yuh ,çüş gibi nidalarla ifade edebilirim ancak...yani içine etmişsiniz özet olarak...

friendsister

keşke sonunda aşık olmasalar kız bursunu alıp yurtdışına gitse başa birine aşık olsa dizi ordan devam etse :) :) onediodaki tün yaz dizisi içeriklerine yorum bıraktığıma göre çekilebilirim:)

eda-ilhan2

Farklılık arayışı içerisinde olan herkesin kendi kültür seviyesine göre diziler seçip çeşitli uygulama platformlarından ya da internetten izleyecebileceği bir dönemdeyiz. Biter ya da yürür gider bilemem ama kimi insanlarda dizi senaryosunu tahmin etse bile bu tarz dizilerde ki ilişkilerin işleyiş süreçlerini izlemeyi seviyor bu kadar stresli bir hayatta belki de böyle romantik komedi tarzında dizilerle kendini motive ediyor . Eleştirmek için eleştirmek buna denir bence ; izlemediğiniz bir dizinin fragmanını görüp eleştri yazısı yazmak bana kalırsa emeğe en büyük saygısızlık . Eleştirmek için bu dünya da bi ton şey bulabiliriz ama en azından eleştirilenler bir şey yapıyor en azından boş durmuyor . Üslup tarzını alay edici yazınız hoşuma gitmedi .

yorumuoku

Eleştiri bu. Boş durmadıysa zaten kendi yararına. Herneyse. Nefret aşk ilişkilerinden absürt ergen ağız salyalarından sıkıldık. Romantik diyorsun bir de. Aman ne romantik. 😛👎🏻🤪

kendineassassin

Yaz dizisi olarak başlayıp efsâneye dönüşen bi' tek Geniş Aile'yi hatırlıyorum.. Kavak Yelleri de eklenebilir, yazdan biraz daha önce başladığını saymazsak..

tugba-acuner

Veeee işte nihayet farklı ve özgün bir hikaye!Allahım sana şükürler olsun.TV'de bunu da gördük:))

Görüş Bildir