Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nostaljik Albüm Kapaklarının Hareketli İllüstrasyonlara Dönüştürüldüğü 7 Yaratıcı Çalışma

-

Sanatçı Deniz Yükselci ve Yiğit Karagöz'ün ortak imzasını taşıyan çalışma, Türk müziğinin klasikleşmiş albüm kapaklarına yeni bir soluk getirmeyi başarmış gibi görünüyor.

Kaynak: https://www.behance.net/gallery/40488313...

1. Çelik - Ateşteyim (1994)

Immhhh. O yakıcı tarz minimalist çizgilerde bile ben buradayım diye bağırıyor.

2. İbrahim Tatlıses - Yaşamak Bu Değil (1982)

Favorim kesinlikle bu. Bu albüm kapağına baktığımızda, farkında olmadan zamanın, paranın ve huzurun yüksek kıymetini tek seferde algılıyoruz. Hareketli illüstrasyonda da terler ön plana çıkarılmış ve emeğin sömürüsünün altı çizilmiş.

3. Sefam Olsun - Bülent Ersoy (1993)

Bu kompozisyonda da, zamanın imkanları el vermediği için (Gerçi, Terminator 2'den 2 yıl sonra yapılmış bir kapak bu) yeterli etkiyi veremeyen 'sefam olsun' hareketine getirilen kinetik yorum kuvveti artırmış. 

4. Barış Manço - Aynalı Kemer İnce Bele (1978)

Progresif Rock'ın değil Türkiye'deki, dünyadaki mihenk taşlarından biri sayılabilecek bu albümün kapağında, Barış Manço'yu klasik, aşırı aksesuarlı ve pelerinli haliyle görüyoruz. Yeni yorumun aksesuarlara olan bu sadakati de aslında bir saygı duruşu niteliğinde. Epik duruşun korunması önemli!

5. Ümit Besen - Şikayetim Var (1980)

Ümit Besen'in klavyesiyle arşa yükseldiği bu sürreal kapak çalışmasının yeniden üretiminde, bu defa bulutlara canlılık ve Ümit Besen'in ritim duygusuna katkıda bulunabilecek bir ayak hareketi gelmiş bulunuyor.

6. Zeki Müren - Dünden Bugüne 6 (1991)

Zeki Müren'in olağanüstü zarafeti ve kusursuz bir degrade'ye sahip saçlarının özel olarak altının çizildiği bir başarılı bir parça olmuş bu. Pan yapan kafa hareketi de işin tuzu biberi.

7. Sezen Aksu - Gülümse (1991)

Sezen Aksu'nun beton saçları ve 200 kiloluk küpeleriyle arz-ı endam ettiği bu kapak da orijinaline ek olarak, küpelerin sallanma hareketini ihtiva ediyor. Kaşlardaki doğal çatıklık da gözden kaçmamış görünüyor. 

Sanatçıların diğer çalışmalarına buradan ve buradan ulaşılabilir.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mrssm

Çelik 2d Oyunlarda Yeni Açılmış Savaşçı Sınıfı Gibi Duruyor

palimoglu

Burun organına ihtiyaç duyulmamış belli ki. Favorim 5 elbette. Ümit Airlines..

semacev

sefam olsun oh oh :)

ozan_asan

Olduğu kadar.

belphegor

İbo'da çaykırdım açıkçası.

_orca_

Çaykırmak?

belphegor

+9 Devlet Bahçeli itemi.Haykırmak istiyorsun ama çaykırıyorsun.

_orca_

Kaçırmışım ben, bakcam bi. Sağol.

Görüş Bildir