Görüş Bildir
Haberler
Normalleşme ile İlgili Yeni İddia: Aşı Olmayanlara Kısıtlama Gelebilir

Normalleşme ile İlgili Yeni İddia: Aşı Olmayanlara Kısıtlama Gelebilir

Türkiye gazetesinin haberine göre bayram sonrasında temkinli normalleşme olacak. Hedeflere ulaşılamazsa aşı olmayanların kısıtlanması da dahil daha sıkı tedbirler alınacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye gazetesinden Neşe Durmaz'ın haberine göre salgını kontrol altına alabilmek amacıyla devreye sokulan 17 günlük tam kapanmanın ardından Türkiye’nin atacağı adımlar netleşmeye başladı.

İlk olarak pandemiden en çok etkilenen küçük işletmelerin, ardından ise AVM ve eğlence mekânlarının açılması planlanıyor. Bunun yanı sıra turizm için ayrı bir normalleşme takvimi devreye konulacak.

5 binden az günlük vaka hedefi

5 binden az günlük vaka hedefi

Kapanmanın etkisiyle bayramdan sonra günlük vaka sayılarının 5 binin altına indirilmesi hedefleniyor. Vaka sayılarında istenilen düzeye ulaşıldığı takdirde sınırlamaların kaldırılması gündeme gelecek. Bu doğrultuda sınırlamalar, salgın kontrol edilebilir düzeye çekilene kadar devam edecek.

Normalleşme adımları Bilim Kurulu'nun tavsiyesiyle belirlenecek. Vaka sayıları hedeflenen seviyelere düşmezse belirli bir saatten sonra uygulanan sokağa çıkma sınırlamalarının devam edebileceği belirtiliyor. Yine hafta sonu uygulanan sokağa çıkma sınırlamasının da sürebileceği ifade ediliyor.

Vaka tablosunun kötüye gitmesi hâlinde ise tedbirler ağırlaştırılacak.

Ayrıca bu süreçte aşılama da bütün hızıyla devam edecek. Vaka sayıları düşüşe geçmezse toplumun büyük bir kısmı aşılanana kadar yeni tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor. 

Yine aşı olmayan kişilerin ve yaş gruplarının toplumdaki dolaşımını azaltmaya yönelik tedbirlerin gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
46
29
8
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Barney

lan ortada aşı yok ama yasağı geliyo. valla tebrikler :) ülkece turizm için kurban ediliyoruz. bu recepi bizden önce akpliler boğacak demedi demeyin.

Pasif Kullanıcı

10 ayda çıkarılan ne olduğu belli olmayan,mutasyonlara karşı etkili olmayan aşıyı yaptırmıyorum diye ekstra kısıtlamalara maruz kalıyorum öyle mi? Fıkra gibi... Devamını Gör

Semih Karakaş

Amk zorla mı aşı yaptıracaksınız Avrupa insan hakları mahkemesine kadar gider bu iş yapmayın kongre toplanmayın hep fatura bize kesiliyor zaten