Görüş Bildir
İçeriğin Devamı Aşağıda

Kuşyemi satmak isteyen ve adı 'Esma' olarak bilinen Nezegül nineye Ankara’da parkı dar ettiler. Dün, Güvenpark’ta kuşyemi satmak istediği sırada zabıtalar tarafından parası süs havuzuna atılan Nezegül nine, bugün Güvenpark’tan gönderildi.

Kızılay Güvenpark’ta yaşanan olayda kuşyemi satan yaşlı kadının gerçek kimliğinin 79 yaşında Nezegül Yıldırım olduğu öğrenildi. Dün yaşanan olayda, iddiaya göre, Nezegül Yıldırım, yanında getirdiği kuşyemi tezgahını açarak satmaya başladı. Bu sırada Güvenpark’ta görev yapan zabıta ekipleri, yaşlı kadına satış izni olmadığını belirterek, parkı terk etmesini istedi. Yaşlı kadınla tartışmaya başlayan zabıta, sinirlenince yaşlı kadının paralarını süs havuzuna atarak olay yerinden ayrıldı. Çevredeki vatandaşlar yaşlı kadını sakinleştirmeye çalışmıştı.

Nezegül Nine havuza girmek isteyince çevredekiler tarafından zorlukla durduruldu. Yaşlı kadının havuza girmekte ısrar etmesi üzerine bir vatandaş havuza girerek paraları alacağını söyledi. Ayaklarına poşet bağlayarak çevredekilerin yardımıyla süs havuzuna giren duyarlı vatandaş, paraları toplayarak Nezegül nineye teslim etmişti.

Yaşlı kadın, 79 yaşında olduğunu ve korkudan ismini yalan söylemek zorunda kaldığını, gerçek isminin ise Nezegül Yıldırım olduğunu belirtti. Bugün kuşyemleri ile beraber Güvenpark’a gelen yaşlı kadın, satış yaptığı sırada tekrar engellenerek para kazanamadan evine gitmek zorunda kaldı.

NEZEGÜL NİNEYE, GÜVENPARK’I DAR ETTİLER

Nezegül nine, Güvenpark’ta kuşyemi tezgâhını açmasıyla beraber yanına gelen başka bir kuşyemi satıcısı parkı terk etmesini istedi. Yaşlı kadın çaresiz şekilde olanları izlemekle yetindi. Basın mensuplarının yaşlı kadının yanına gelmesiyle beraber oradan uzaklaşan şahsın, “Tamam sus yeter” diye bağırdığı duyuldu. Bunun üzerine Nezegül nine, “Güvenpark’a fazlalığım” dedi.

Basın mensuplarının uzaklaştığını gören kuşyemi satıcısının Nezegül ninenin yanına gelerek, tehdit, küfür ve hakaret etmesi kameraya yansıdı. Daha sonra kuşyemi satıcısı şahıs, kimliğini açıklamayan iki kişi ile tekrar gelerek Nezegül nineyi Güvenpark’ta ayrılması yönünde uyarıda bulundu. Şahıslar, basın mensuplarının belediye çalışanı olup olmadığını sormasına üzerine,. açıklama yapmadan gittiler.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITASI’NIN HERHANGİ BİR İLGİSİ YOK

Dün yaşanan olaylar sonrasında gözler Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Çankaya Belediyesi’ne çevrilmişti. Ankara Büyükşehir Belediyesi yaşanan olayla ilgili olarak yazılı açıklama yaptı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Şube Müdürü Abdurrahman Karabudak, Güvenpark’ta güvercin yemi satışı yapan kadının, paralarının havuza atılması ile ilgili Büyükşehir Belediyesi Zabıtası’nın herhangi bir ilgisinin olmadığını açıkladı.

ÇANKAYA BELEDİYESİ, GÜVENPARK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUMLULUĞUNDA

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sosyal medya üzerinden Nezegül ninenin paralarını havuza atan zabıtaların Çankaya Belediyesi’nin zabıtalarının olup olmadığıyla ilgili soruyu, “Güvenpark’ta yaşanan üzüntü verici olayla hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır” diye cevapladı.

Diğer yandan, Çankaya Belediyesi resmi Twitter hesabına da vatandaşların aynı konuyla ilgili birçok soru sordukları görüldü. Çankaya Belediyesi resmi Twitter hesabı üzerinden gelen sorulara verilen cevaplarda, “Güvenpark’ta yaşanan üzücü olay ile Belediyemizin bir ilgisi bulunmamaktadır” ve “Güvenpark, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundadır” denildi.

NEZEGÜL NİNE, 3 AYLIK ÇOCUK EVLAT EDİNİP BÜYÜTMÜŞ

Nezegül Yıldırım, 4 yıl önce Çorum’un Alaca jlçesinden kalp ameliyatı olmak için Ankara’ya gelmek zorunda kaldığını anlattı. Yıldırım, 10 yıl önce eşi Halil Yıldırım’ı kaybetmiş. Yıldırım, “Eşim, çocuğumuz olmadığı için alkol kullanmaya başladı. Çocuk olmuyor diye sürekli düşündü, başkasıyla evlen dedim evlenmedi sonra da bir hafta içerisinde öldü” dedi.

3 aylık bir erkek çocuğu evlat edinip büyüttüğünü söyleyen Yıldırım, “3 aylık bir erkek çocuğu evlat edinerek onu büyüttüm. Onun her şeyiyle ben ilgilendim. Kendisini evlendirdim ve köyde biriktirdiğim para ile gelerek burada giriş katında ona ev aldım” dedi.

    İHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
little spy

çankaya ya da büyükşehire ait değilse güvenpark hangi belediyeye aitmiş o zaman?!