Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

New Age Dosyasını Açıyoruz: Aura, Aura Renkleri, İndigo ve Kristal Çocuklara Dair Her Şey!

-

Bu aralar Aura tabirini çok duyuyor olabilirsiniz. Evet, günümüzde çok moda bir akım ve insanlar aurasına baktırmak, yani bir nevi kendini keşfetmek için tonla para harcıyor. Peki, bu Aura denilen şey ne ola ki?! Bir yanıyla metafiziğe, bir yanıyla da manyetik alana atıfta bulunması bakımından fiziğe göz kırpan bu konuyu sizler için araştırdık.

"Bütün maddeler ışıktan oluşur!" fiziğin en temel kanunlarından biridir. Işığın kırılmasıyla renk tayfları yani 7 renk oluşur.

Manyetik alanın da bir rengi vardır. Her maddenin de bir manyetik alanı olduğunu kabul edersek, insanın da manyetik alanı ve bu manyetik alanın bir rengi vardır. Aura kişinin manyetik alanı demektir yani.

Bu arada şunu söylemeden geçmeyelim, kişinin manyetik alanının bir rengi olduğu savı, kanıtlanmış bir şey değildir; bu yüzden spekülasyondur.

Aura'ya Tesla'nın da şahit olduğu iddiası çokça dile getirilen bir şeydir.

Kaynak şurası: https://eksisozluk.com/entry/47330509

Renkli haleler ve ışımalar tarzında kendini gösterdiği öne sürülen auranın, parapsikolojide esas olarak dört kısımdan oluştuğu kabul edilir:

  • Yapışık aura: Vücudu bir zarf gibi saran 0.5 cm kalınlığında, koyu bir bölgedir.

  • İç aura: Yapışık aurayı çevreleyen bölgedir. Kişilere göre 3 ile 8 cm arasında değişen kalınlığı vardır.

  • Dış aura: Yüksekliği İnsan bedeninin iki misli genişliği İnsan bedeninin dört misli olduğu ve oval, yumurta biçiminde olduğu iddia edilen auradır.

  • Tam dış aura: Bedenden yayılan ışınım alanının tümü; sınırsız kabul edilir.

Kaynak: Vikipedi (Evet, girebildim:))

Yanımızda yabancı biri varken ya da herhangi biri tepemizde dikilirken rahatsız olmamızın sebebi, o kişinin aurasının yani manyetik alanının bizim auramızla karışmasıdır.

Kötü, koyu auraya sahip birisi, ortama girdiği an bizi rahatsız eder. Auradan etkilenme budur; tabii tam tersi de mümkün...

Bu kadar kitabi bilgi verdikten sonra, biraz da eğlenceli konulara geçelim hadi 😇

Kişide birçok aura rengi vardır: O anki ruh haline, yorgunluk durumuna ve aldığı alkole göre bu renkler değişebilir. Ancak kişinin baskın bir aurası vardır. Koyu renkler olumsuz, açık renklerse daha olumlu olarak kabul edilir. Bu alanda uzmanlaşmış kişiler, medyumlar ve sinestezi (çoklu duyulama rahatsızlığı) hastaları bu renkleri görebilir.

Aura renkleri temelde şu anlama gelir:

Kırmızı: Tutku

Turuncu: Hırs

Sarı: Zeka

Yeşil: Tedavi edebilen

Mavi: Yaratıcılık

Mor: Ruhsal olarak gelişmiş, spiritüel yönü güçlü

Beyaz: Gerçekçi

Altın: Humanist, aynı zamanda liderlik becerisi olan

Gümüş: İletişim uzmanı

Siyah: İçinde kötülük olan ya da kötülüğün pençesinde olan

Kahverengi: Sağlık problemleri olan

Bu arada yazdığımız şeyler, bu auraların en temel özellikleri. Yoksa daha başka birçok anlamı var. Ayrıca her rengin açık ve koyu tonları var. Yani tam olarak bilemiyoruz. O yüzden bize gelin ve belli bir ücret karşılığında auranıza bakalım. Tel: 0506... Şaka şaka :) Neyse konuşuruz ;)

Peki biz, kendimizin ya da başkasının aurasına bakabiliyor muyuz?

Aura görebilmek için "Sihirli Göz Metodu"nu kullanabilirsiniz!

Bu yöntem şöyle çalışıyor: Bu imajı burnunuzun ucuna kadar yaklaştırıyorsunuz. İmaj bulanıklaşıyor. Bundan sonra görüşünüzü bozmadan uzaklaştırıp tekrar bakıp bekliyorsunuz. Sonunda bir figür göreceksiniz. Figürü söylemeyelim, çünkü algınızı etkileyebilir. Bu yöntemdeki amaç, farklı boyutlardaki şeyleri görmeye gözlerimizi alıştırmaktır.

"Amaan ben uğraşamam bunlarla, ama figürün ne olduğunu merak ettim." diyorsanız, görsele tıklayıp ne olduğunu görebilirsiniz.

Peki, yine bol bol duyduğunuz aura indigo ya da aura çocukları ne demek?

İndigo kavramı ilk olarak 1970 ve sonrasında dünyaya gelen çocukları işaret etmek üzere, “indigo çocuklar” ifadesi ile tanımlanmıştır. İndigo renk tayfında maviyle morun arasında konumlanan bir renktir. Ve aurası indigo olanlara, indigo çocuklar denir.

"İlk kez 1970’lerde ortaya atılan “indigo” fikri, 1982’de Amerikalı bir pedagog olan, Nancy Ann Tappe tarafından yazılan, “Yaşamımızı Renk Yoluyla Anlama” isimli kitapta kullanılmıştır. Nancy Ann Tappe, bilimde sinestezi olarak kabul edilen (birleşik duyum) bir sendroma sahipti. Nancy, bu hastalığı sayesinde, insanların normalde göremediği, aura olarak isimlendirilen, bedenlerini çevreleyen elektromanyetik enerji alanların renklerini Kirlian fotoğraf makinesi gibi görmekteydi. 1970’lerde yeni doğan çocuklarda yeni bir tür aura rengi görmeye başlamıştı. Bu, onun yaşamı boyunca daha önce hiç görmediği bir renkti. Bu, indigo rengiydi ve yalnız dünyaya gelen bazı çocukları kuşatıyordu. Bu yüzden Nancy onları “indigo çocuklar” olarak isimlendirdi. Daha sonraki incelemeler bu çocukların ayrıca olağandışı kişilik tiplerine ve paranormal niteliklere de sahip olduklarını göstermeye başladı." 

Kaynak: http://www.infethiye.net/

Michael Jackson'ın İndigo Çocukları'ndan olduğu iddia edilir.

Kişilik özellikleriyse temelde şunlar: Savaşçıdırlar, toplumsal bir yönleri vardır ve devrimcilerdir. İkna kabiliyetleri çok yüksektir; bu yüzden insanları çok rahat manipüle edebilirler. Tek kötü yönleri kendilerini yalnızlaştırmaları, sürekli her şeye yabancılaşmalarıdır. Açık indigo, ne kadar iyiyse; koyu indigo da bir o kadar kötüdür.

Kristal Çocuklarsa, İndigo Çocuklar'dan sonra dünyaya gelmiş olan yeni kuşaktır, çoğunlukla 1995'te ve o yıldan sonra doğmuşlardır.

"Kristal Çocuklar, İndigo Çocuklar'dan sonra dünyaya gelmiş olan yeni kuşaktır, çoğunlukla 1995'te ve o yıldan sonra doğmuşlardır. Yoğun, uzun ve dikkatli bakan iri gözleri vardır. Mıknatıs gibi çeken manyetik kişiliklere sahip ve son derece sevecendirler. Çoğunlukla geç konuşmaya başlarlar. Çok müzik yönelimlidirler ve daha konuşmaya başlamadan önce, şarkı söylemeye başlayabilirler. İletişim kurmak için telepatiyi ve kendi yarattıkları işaret dilini kullanırlar. Onlara otizm ya da Asperger sendromu tanısı koyulabilir. Sakin, tatlı ve şefkatlidirler, bağışlayıcıdırlar. Son derece duyarlı ve empatiktirler. Doğaya ve hayvanlara çok bağlılık duyarlar..." 

Kaynak: http://www.infethiye.net/

Stranger Things'in 2004 doğumlu yıldızı Millie Bobby Brown'ın tipik bir kristal çocuk olduğu iddia edilir!

Kaynak: www.auracolors.com

"Kısaca auranızın rengi ne olursa olsun, en iyisi sizsiniz!" Çıkış noktanız lütfen bu olsun 🙏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
johnbeyn

welcome to indigo blablahasdfsd indigo. böyle bir şarkı vardı sanki

hackersafe

mavi rengini çok severim , yani sebebi indigoluk mu , yoksa dingillikten mi :D :D :D

yasin-yildirim18

en iyisi hisoka-sama .d

graypex

hepsi yalan dolan.akşam iş çıkışı bin metrobüse yolcuların hepsinin aurası k.rengi mi şimdi.herkes aynı mı.

blackfrost

Ebi en iyi chakra anahatadır net.

Görüş Bildir