Neumünster Hayvanat Bahçesi Koronavirüsten Dolayı Hayvanların Birbirlerini Yemesine İzin Verebileceklerini Açıkladı!

535PAYLAŞIM

Koronavirüsten hayvanat bahçeleri de etkilendi...

Kaynak: https://www.bbc.com/news/world-europe-52...

Her zaman tıklım tıklım olan hayvan bahçeleri koronavirüs salgınından dolayı şu anda bağış talep ediyorlar...

Almanya'da bir hayvanat bahçesi ise yaşadıkları maddi sıkıntıdan dolayı bir süre sonra bazı hayvanları beslemek için diğerlerini feda edebileceğini açıkladı. Neumünster Hayvanat Bahçesi müdürü Verena Kaspari ise Die Welt'e 'Öncelik vereceğimiz hayvanları listeledik.' dedi.

Berlik Hayvanat Bahçesi'nde de durumlar pek farklı değil.

Hayvanat bahçesinin sözcüsü olan Pjiline Hachmeister ise DPA haber ajansına yaptığı açıklamada birçok hayranı olan ve şu anda da hayvanat bahçesinde yaşayan ikiz pandaların artık internetten canlı bir şekilde izlenebileceğini söyledi. 

"Ziyaretçilerimizin onları canlı izlemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bütün bu olaylar bittiğinde ve yenidenaçıldıpımızda ziyaretçilerimizin, küçük pandaları büyümüş halde bulmasını istemiyoruz."

Neumünster Hayvanat Bahçesi yaşadıkları finansal sıkıntıdan dolayı bazı hayvanları yaşatabilmek için diğerlerini öldürmek durumunda kalabileceklerini açıkladı!

Ayrıca hayvanat bahçesi fok balıkları ve penguenlerin her gün çok büyük miktarlarda taze balık yemesi gerektiğinin örneğini vererek bu duruma dikkat çekmeye çalıştı. 

"Eğer bu noktaya gelirsek bazı hayvanlara açlıktan ölmelerindense ötanazi yapmak durumunda kalabiliriz. Daha da kötüsü hayvanları birbirine yem olarak verebiliriz."

Bu hayvanat bahçesi, küçük işletmeler için devlet acil durum fonu kapsamına girmeyen bir derneğe ait.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre hayvanat bahçesinin bu bahar döneminde yaşayacağı gelir kaybının yaklaşık 175.000 euro olacağı tahmin ediliyor.

DHA'nın yapmış olduğu habere göre ise Almanya'daki hayvanat bahçeleri, kamu bağışlarının yanı sıra, yaklaşık 100 milyon euro değerinde yardım talep ediyor.

Almanya'nın ulusal hayvanat bahçesi derneği (VdZ), hayvanat bahçelerinin diğer birçok işletmenin aksine hazırda bekletme moduna geçemeyeceğini ve maliyetleri düşüremeyeceklerini açıkladı. "Hayvanlar hala günlük olarak beslenmeli ve bakılmalı ve ayrıca 20°C'nin üzerinde ısıtılmalı."

Bütün bunlara ek olarak VdZ başkanı Jörg Junhold, karantinanın tipik bir Alman hayvanat bahçesine haftalık yaklaşık 500.000 euro kayıp ciroya mal olduğunu söyledi.

www.instagram.com

Viyana'nın en gözde mekanlarından biri olan Schönbrunn Hayvanat Bahçesi ise mevcut kaynaklarından yararlanarak şimdilik idare edebileceğini açıkladı.

Fakat 1 Nisan'da 230 personelinin% 70'ini üç aylık ücretli izne gönderdi.

Hachmeister "Hayvanlar insanları özlüyor!" dedi.

Bazı hayvanat bahçeleri ise salgının belirli hayvanlar için duygusal bir maliyeti olduğu konusuna da dikkat çekmeye çalıştı. Örneğin Berlin Hayvanat Bahçesi'nden Hachmeister, "Maymunlar özelliklede insanları tarafından izlemeyi çok seviyor." dedi. Geçen hafta ise Moskova Hayvanat Bahçesi, iki dev pandasının insanları özlediğini söyledi: "Önlerinden geçen herkese dikkatle bakıyor ve ilgi bekliyorlar."

Hayvanları hayvanat bahçelerine hapsedip şimdi de bu durumları yaşamalarına neden oluyoruz... Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zincirbozan

Hayvanat bahçesi değil hayvan hapishanesi... yöneticileri içeridekilerden daha hayvanmış diyicem de hayvanlara hakaret olacak... Neyse

aaabbbcccddd

Hachmeister "Hayvanlar insanları özlüyor!" dedi. hasssiktirin lan amk salakları.

arslanoglu

her biri ait olduğu yerlere bırakılmalı. hayvanat bahçeleri açılmamak ğzere kapatılmalı. hepsine yazık kafes içine tıkılan güzelim hayvanlar doğasından kopartıp küçük yerlere insan izlesin diye para kazanmak için tıkıldılar.

they-did-surgery-on-a-grape

Maalesef :( Orada bulunan hayvanlar hazır yiyeceğe alıştıkları için avlanma yetilerini kaybediyorlar. Çoğunluğu da orada doğduğu için avlanma yetilerini kaybetmeyi bırak sahip bile olmayabiliyorlar.Açlıktan ölürler :(

arife-dervis

Lanet olsun size, bok vardı hayvanları doğal ortamından çaldınız, kafeslerde doğurttunuz, büyüttünüz, öldürüyorsunuz, kendi etinizle besleyin o zaman, tanrı kompleksli insan müsveddeleri

busenazli

Sen hayvanları habitatlarından al kafese kapat, sonra bir de milleti tehdit eder gibi dolaylı yoldan yardım gelmezse hayvanları öldürmek zorunda kalacağız şeklinde bi uyarıda bulun. Madem finansal yeterliliğiniz yok hayvanları kopardığınız doğalarına geri salın

Görüş Bildir