Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Nereden Nereye? 10 Maddede 2002’den Önce ve Sonra Türkiye’nin Durumu

-

Türkiye'nin değişiminde mihenk taşı olan Ak Parti yaptığı icraatlar ile birçok kesimin takdirini ve sevgisini kazandı. 2019 seçimlerinden önce sizin için 2002 öncesi ve sonrası olmak üzere Ak Parti ile Türkiye'de yaşanan değişimi sizler için karşılaştırdık...

1. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi sadece 7,4 milyar TL’ydi. Gençler eşit şartlarda eğitim alamıyor, yetersiz imkanlar ile dünyanın gerisinde kalıyordu.

Günümüzde Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesi tam tamına 134,7 milyar TL. Gençler evlerine yakın okullara zorlanmadan gidiyor, kitap ve teknoloji desteği alıyor.

2. Savunma ihtiyaçlarının sadece %20’sini kendisi karşılayabilen Türkiye, savunma sanayiinde sadece 1,3 milyar dolar üretim gücüne sahipti.

Günümüzde Türkiye savunma ihtiyaçlarının %60'ı yerli kaynaklardan sağlanıyor. Türkiye kendi insansız hava aracını, tankını, tüfeğini, helikopterini hatta uçağını üretiyor.

3. Türkiye eskiyen, teknolojinin gerisinde kalan ulaşım araçlarını kullanıyor, İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde ulaşım sorunu yaşanıyordu.

Artık Türkiye’de son teknoloji hızlı tren, geniş metro ağları, Metrobüs, Marmaray, gibi birçok ulaşım seçeneği bulunuyor.

4. İstanbul'da çöp dağları günlerce sokaklarda kalıyordu. Temizlik emekçileri ücretlerini alamıyordu.

Artık sokaklar düzenli olarak temizleniyor. Belediyeler tarafından açılan sosyal tesisler ile halk ucuza eğlenip, sosyalleşebiliyor. Belediye çalışanları maaşını eksiksiz alıyor.

5. Türkiye'nin ormanları bakımsızdı, özellikle Anadolu ve İç Anadolu bölgesi kuraktı.

Yapılan çalışmalar ile yıllardır birçok alan ağaçlandırıldı. Hatta ağaçlandırılan alanlar artık doğal olarak genişleyen ormanlara dönüştü. Türkiye ormanlarına sahip çıktı.

Görsel: Isparta

6. Çağın gerisinde, yetersiz hizmet sunan hastanelerde muayene kuyrukları yetmezmiş gibi ilaç almak için de vatandaşlar kuyruğa girmek zorundaydı.

Geliştirilen sağlık sistemi ile SSK hastaneleri kavramı ortadan kaldırıldı. Muayene kuyrukları tarihe karıştı. Bulunamayan ilaç devri kapandı. Şehir hastaneleri ve düzenli sağlık sistemi ile halk rahatladı. Sağlık alanında dünya standartlarına ulaşıldı.

7. Türkiye yardım eden değil yardıma ihtiyaç duyan ülke konumundaydı.

2002’den sonra yapılan atılımlar ve Türkiye’nin çıkarlarını dünya arenasında  savunan Recep Tayyip Erdoğan ile söz sahibi ülkelerin arasına girildi. Tüm dünyaya yayılan TİKA ağı ile 160 ülkede 2 bin’den fazla proje yapıldı. Afrika'dan Asya'ya uzanan yardım ağı ile birçok ülkeye yardım edildi.

8. 2002 yılından önce vizesiz olarak sadece 42 ülkeye gidilebiliyor, birçok ülke vizesiz Türk vatandaşlarını kabul etmiyordu.

Yapılan atılımlar ve anlaşmalar için günümüzde 70'den fazla ülkeye vizesiz gidilebiliyor. Türk vatandaşları özgürce seyahat edebiliyor.

9. 2002 öncesinde dar gelirli vatandaşlar devlet yardımına ulaşamıyor. Yaşadıkları sıkıntıları gidermek için kuyruklarda bekliyorlardı.

2002 sonrasında sosyal yardım alanında kullanılan kaynak miktarı tam tamına 24 kat arttı. Günümüzde yapılan yardım 32 Milyar TL’den çok daha fazla.

10. Türkiye aşı konusunda gelişmiş ülkelerin gerisinde kalmakta, birçok çocuk aşı olamamaktaydı.

2015 yılından itibaren Türkiye’de aşılama oranı %78’den %97’ye ulaştı. Verem, kızamık ve sıtma gibi hastalıklar tehdit olmaktan çıktı.

Tüm bu sorunlar AK Parti dönemiyle birlikte çözüme kavuştu, halk rahat bir nefes aldı. Şimdi 2023 ve 2071 hedefleri doğrultusunda daha güçlü bir şekilde 2019 Belediye Seçimleri'nde de "Durmak Yok, Yola Devam!" diyoruz...

Memleket gönül işi

Ve bu içerik sonrasında okumanızı istediğimiz bir açıklamamız var:

Siyasi Parti Reklamları Hakkında Onedio’dan Kamuoyu Açıklaması - onedio.com
Siyasi Parti Reklamları Hakkında Onedio’dan Kamuoyu Açıklaması - onedio.com

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Görüş Bildir