Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Nerede Bunlar: Şarkıları ile Yılın En İyi Çıkışını Yapan Bugünlerin Kayıp 19 İsmi

 > 
124PAYLAŞIM

Şimdi ki gibi değildi eskiden ünlü olmak, tek bir müzik kanalı vardı ve ciddi şarkı ile biranda gündeme gelmek önemliydi. İşte 1994 yılından 2014 yılına kadar müzik piyasasına bir girdi pir girdi dediğimiz ve sonrasında  ara ara gördüğümüz kadın şarkıcılar. Bir çoğu kayıp bir çoğunun da nerede ne yaptığını dahi bilmiyoruz. İzlerken 'evet ya bu da vardı', 'şimdi nerede' demeye hazırsanız geçmişe doğru yolculuk yapmaya başlayalım.

1994 Yılı En İyi Çıkış - Asya

1994 yılından bugüne kadar bir çok albüm çıkarmasına rağmen hala ilk çıkış şarkısı ile anılıyor. En son 2014 yılında albüm çıkardı ama kalıcı olamadı.

1995 En İyi Çıkış - Ben Deniz

2011 yılına kadar düzenli olarak her yıl albüm çıkarmaya deva etti güzel yıldız fakat ilk gün ki çıkışı kadar ses getirmedi.

1996 En İyi Çıkış - Sibel Alas

1996 yılında Kral Tv En İyi Çıkış Yapan Kadın ödülünü aldı. Toplamda 5 albüm çıkardı en son 2013 yılında çıkardığı albümle de istediği gibi bir yükseliş yakalayamadı.

1997 Yılı En İyi Çıkış - Özlem Tekin

1997 yılında oda Kral Tv En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı ödülünü aldı. 2013 yılına kadar toplamda 7 tane albüm çıkardı ne yazık ki oda 1997 çıkışını hiç birinde yakalayamadı.

1998 Yılı En İyi Çıkış - Reyhan Karaca

1998 yılı Reyhan Karaca'nın yılı oldu oda diğerleri gibi Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçısı ödülünü aldı. Günümüze kadar birçok albüm ve single yapan güzel hala Sevdik Sevdalandık şarkısı ile herkesin gönlünde ayrı bir yere sahip.

1999 Yılı En İyi Çıkış Yapan - Elif Karlı

1999 yılında Burcu Güneş ile En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı olarak yarışan ve ödülü alan güzel şarkıcı o günden bugünlere kadar hala müzik dünyasında var olmaya çalışıyor. Oda hala geçmişte ki çıkış şarkısı ile herkesin hafızasında ki yerini koruyor.

2000 Yılı En İyi Çıkış - Hilal Cebeci

Bir dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan güzel şarkıcı 2000 yılının En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçısı seçildi. O günden sonra bir çok çalışma ile müzik severlerle buluştu. Doğuş imzalı İpe İpe şarkısı ile tekrar çıkış yakalamasına rağmen devamını getiremedi.

2001 Yılı En İyi Çıkış Yapan - Sevda

2001 yılında Funda Arar ve Bengü gibi isimlerle yarışan güzel şarkıcı En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı seçilmesine rağmen günümüzde kayıp olan isimler arasında.

2002 Yılın En İyi Çıkışı - Seda Üren

2 albüm ve single çıkaran Seda Üren 2002 yılında Işın Karaca ve Petek Dinçöz gibi isimlerle yarıştı. Şu günlerde evli olan şarkıcı çocuk sahibi olup ailesi ile zaman geçiriyor dönem dönem single çalışmaları ile yine müzik severlerle bir araya geliyor.

2003 Yılı En İyi Çıkış - Nez

2003 yılında o kadar gündem de oldu ki ismini bilmeyen duymayan yok desek abartmamış oluruz. Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçısı seçilen Nez o günden sonra istediği gibi bir müzik kariyerinde ilerleyemedi.

2004 Yılı En İyi Çıkış - Lara

2004 Yılında Lara herkesin tanıdığı tüm radyoların şarkısını yayınladığı Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçısı ödülü ile tanındı. Daha sonra 2005 çıkardığı albümde istediği gibi bir sonuç alamadı.

2005 Yılı En İyi Çıkış - Ayça

Bir dönem reklamlara bile ilham olmuş şarkısı ile Ayça herkesin diline dolandı. Ziynet Sali ve Zeynep Casalini gibi isimlerle yarıştı.  O patlamanın ardından devamında bir çok denemesine rağmen ne yazık ki oda istediği gibi bir müzik kariyerine ulaşamadı.

2006 Yılı En İyi Çıkış - Tuğba Ekinci

Hülya Avşar'a benzerliği ile dikkatleri üzerine geçen güzel şarkıcı O Şimdi Asker ile belkide Türkiye tarihine Memedim Zeynep'ten sonra asker şarkısı ile geçen ikinci güzel oldu. Devamında bir çok şarkı le gündeme gelen güzel televizyonda sunuculuğa kadar kariyerini ilerletti.

2007 Yılı En İyi Çıkış - Eylem

Atiye Betül Demir'le yarışan Eylem o şarkısından sonra istediği gibi bir yükseliş yaşayamadı. Müzik kariyerinde kaybolan isimler arasına girdi.

2008 Yılı En İyi Çıkış - Elif Turan

Sıla ve Gökçe ile yanı dönemde müzik piyasasına giren güzel şarkıcı 2013 ve 2014 yılında 2 albüm çıkardı. istediği gibi çıkış yakalamasa da sektörde var olmaya devam eden isimler arasında yer alıyor.

2009 Yılı En İyi Çıkış - İrem

İrem 2007 yılında internet üzerinden paylaşılarak ünlü olan isimlerden birisi haline geldi. Herkesin bildiği herkesin duyduğu tanıdığı şarkısı ile bir anda Türkiye'nin en çok konuştuğu isim oldu. Albüm çıkardı klip çekti fakat devamında benzer şarkılar çıkmayınca istediği gibi bir müzik kariyeri olmadı.

2010 Yılı En İyi Çıkış - Mercan

Sözlerinde ki absürtlük ile bir anda herkesin tanıdığı isim haline gelen Mercan tek şarkı ve albüm dışında müzik dünyasında gözükmedi.

2011 Yılı En İyi Çıkış - Nil Özalp

Nil Özalp Serdar Ortaç şarkısı ile hayatımıza girdi en son 2014 yılında yeni albümü ile karşımıza çıktı ama hala ilk çıkış şarkısı ile hafızalarda ki yerini koruyor.

2012 Yılı En İyi Çıkış - Gülden Mutlu

2012 yılında çıkardığı single bir anda herkesin tanıdığı isim haline gelen Günden Mutlu ile bir çok şarkıcı ile yaptığı düet şarkılarla müzik dünyasında gezintisi devam ediyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir