Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Ne Kadar Saldırırlarsa Saldırsınlar Bu Ülkede Huzur İçinde Yaşayacağız'

Anasayfa > Gündem

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, parti genel merkezi önünde Şanlıurfa Suruç’taki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Demirtaş, 'Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar bu ülkede huzur içinde yaşayacağız' dedi.

Demirtaş, 'Yapacağımız toplantı sonrasında daha kapsamlı bir değerlendirme ve bundan sonraki aşamalarda HDP olarak alacağımız tedbirler ve yürüteceğimiz siyasete dair sizleri bilgilendireceğiz. Acı bir olay, insanlık dışı, vahşi ve barbarca bir katliamla karşı karşıya kaldık. Çoğu üniversite öğrencisi 32 gencimiz...her biri bu ülkenin ayrı bir değeriydi. Bu acı elbette çok büyük. Fakat şunu samimiyetle söyleyeyim.

Katliam sonrası yapılan bazı değerlendirmeler ve partimize dönük saldırılar en az bu katliam kadar acıdır. Bu katliamı yapanların amaçlarından ulaşmak istedikleri hedeflerden çok çirkini maalesef Türkiye’de bazı siyasetçiler ve bazı medya oırganları tarafından yapılmaya devam ediliyor. Parti binalarımızın güvenlik tedbirlerini artıracağız, STK’lar da artırsın, vatandaşlarımız artırsın. IŞİD barbarlarının teröristleri var her yerde. Ama havuz medyası silahlanma çağrısı yaptıklar diye bize saldırıyor. Bunlar kendi kinlerinde boğulmuş insanlar, yazdıklarının çizdiklerinin farkında değiller. Bu en az katliam kadar acıdır. 

Görünen o ki bu katliam sonrası ülkenin medyası, siyasetçileri birbirine yakın duramıyorlar. Hepsi kendi kinlerinde boğulmuş insanlar. Biliyorum paranızı kim verirse onun düdüğünü çalıyorsunuz. Ne kadar saldırırlarsa saldırsın bu ülkede huzur içinde yaşayacağız. Bu alçaklara rağmen HDP başaracak' diye konuştu.

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mahsun G.

yalanını seveyim senin yaaa, o kadar tezgah kur, galeyana getir insanları ondan sonra, biz barış istiyoruz bilmem ne. sana inanan insanların aklından şüphe e... Devamını Gör