Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Kuralcı Bir İnsansın?

155PAYLAŞIM

Testi çöz, bunun cevabını öğren!

Ne Kadar Kuralcı Bir İnsansın?

Testi çöz, bunun cevabını öğren!

1. İlk olarak cinsiyetini seç bakalım.

2. Yaşını da öğrenelim.

3. Arkadaşların buluşma saatinden 1 saat sonra geldi. Tepkin ne olur?

Olur mu öyle şey yahu. Plana sadık kalınması gerekir.
Asla beklemem.
Ne olacak beklerim.
O an ki psikolojime bağlı...

4. Bazı konularda karar verirken çok fazla çıkmaza giriyor musun?

Zaman zaman girdiğim oluyor.
Çoğunlukla arkadaşlarıma danışırım böyle şeylerde.
Hayır, her şeye anında karar veririm.
Çok fazla çıkmaza girdiğim oluyor.

5. Senin için insanların dış görünüşü çok önemli midir?

6. Başına gelen sorunları genelde etrafındaki insanlara anlatır mısın?

Çok yakınım dediğim kişilere anlatırım.
Hayır kimseye anlatmam kendi başıma hallederim.
Yaşadığım soruna göre değişebilir.

7. Evini ne sıklıkla temizlersin?

Haftada en az 2 kere evi süpürür, haftada 1 de camları silerim.
2 haftada bir şöyle kapsamlı bir temizlik yaparım.
Dağınıklıktan yürüyemediğim zaman şöyle bir toparlarım.
Her gün temizlerim.

8. Ve son olarak, daha önce sevgilinin senden nedensizce ayrıldığı oldu mu?

1-Kurallarının dışına bir adım çıkmıyorsun!

Sen fazlasıyla kuralcısın. Kurallarının ne bir adım dışına çıkıyor ne de geri adım atıyorsun. Sosyal yaşamını da bir hayli zorlaştırıyorsun aslında. Arkadaşların sana bir fikir söylerken 40 kere düşünüyor. Çekinilen bir insansın, hayatını da bir hayli zorlaştırıyorun bizce. Bu kadar sert bir çizgi çekerek kendini bunaltma. Hayatı akışına bırakarak mutlu olmaya bak. Bu hayat senin ve istediğin gibi yaşamaya hakkın var, fakat başkalarını dinle ve onların bakış açısını anlamaya çalış. Tabii ben böyle daha mutluyum diyorsan orası sana kalmış… :)

Kararın da kuralların var!

Sen yeri geldiğinde kuralcı bir insansın. Yani sevdiklerin kurallarının dışına çıksa da göz ardı edebiliyorsun. Sert tepki vererek, kalp kırmıyorsun. Uyarını tekrar tekrarda olsa yapıyorsun fakat iyi niyetini suistimal eden insanlara da taviz vermiyorsun. Seni üzmelerini izin vermiyor ama sende üzmemek için elinden geleni yapıyorsun. Kurallarını kendi mutluluğuna göre seçiyorsun.

Kırmızı çizgilerin var!

Senin kırmızı çizgilerin var. Kimsenin kurallarının sınırını geçmesine izin vermiyorsun. Her zaman kalbinin sesini dinliyorsun. Kimsenin senin adına karar vermesine ve senin adına konuşulmasına izin veriyorsun. Senin hayatına karışan olursa da bir çırpıda silebiliyorsun. Seni üzen, kıran insanlarla tekrar beraber olabilmen için mantıklı bir qçıklama yetmiyor. Senin için kapanan bir sayfa asla geri açılmıyor. Gözü karasın ‘’Sana dokunmayan bin yaşasın.’’ der ve uzaklaşırım…

Sen kuralsızlığın kitabını yazmışsın!

Senin için tek kural kuralsızlıktır. Ne çok kuralcı insanlarla anlaşabilirsin, ne de kendi kırmızı çizgilerini insanlara karşı koyabilirsin. Bu konudan başının çok yandığı, üzüldüğün olmuştur kesin ama yine de sen böyle yaparak mutlu olanlardansın. Hayatı olduğu gibi yaşamayı tercih ediyorsun. Hiçbir şey için böyle olursa olmaz demiyorsun. Anı yaşayarak sadece o an ki duygularına göre karar veriyorsun. Kırılmışsan da asla barışmam demiyor, mantıklı bir konuşma sonrası tekrar bir şans verebiliyorsun. Sen bu şekilde mutlu olacağını düşünüyorsun. Umarız hep mutlu kalırsın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
april.zoom

Ne Kadar Kuralcı Bir İnsansın? testindeki ilk soru " İlk olarak cinsiyetini seç bakalım." Neden?

bookworm

İstatistik olabilir.

april.zoom

Bizim cevaplarımıza göre elde edilecek bir istatislik mi, yoksa elde olan bir istatisliğin yoruma katılması mı?

bookworm

Bizim cevaplarımıza göre olan istatatistik muhtemelen. Kadınlar böyle diyor, erkekler şöyle diyor gibi... Alışmışız zaten ayrımcılığa.

queen_of_the_7_kingdoms

Kırmızı çizgilerin var! Senin kırmızı çizgilerin var. Kimsenin kurallarının sınırını geçmesine izin vermiyorsun. Her zaman kalbinin sesini dinliyorsun. Kimsenin senin adına karar vermesine ve senin adına konuşulmasına izin veriyorsun. Senin hayatına karışan olursa da bir çırpıda silebiliyorsun. Seni üzen, kıran insanlarla tekrar beraber olabilmen için mantıklı bir açıklama yetmiyor. Senin için kapanan bir sayfa asla geri açılmıyor. Gözü karasın ‘’Sana dokunmayan bin yaşasın.’’ der ve uzaklaşırım…Kesinlikle öyle.

erci-e

"Kararın da kuralların var" nedir yahu? Önce "Kararın da kuralların da var" demek istedi sandım meğerse bana "Kararında kuralların var" demeye çalışmış. Sene oldu 2020, şu ek olan ve bağlaç olan de konusunu öğrenin artık!

aaabbbcccddd

Kararın da kuralların var! içerik hazırlayan arkadaşın Türkçe dersine fıkıh hocası mı girmiş?

gzm-ynklr

Kararın da kuralların var! Sen yeri geldiğinde kuralcı bir insansın. Yani sevdiklerin kurallarının dışına çıksa da göz ardı edebiliyorsun. Sert tepki vererek, kalp kırmıyorsun. Uyarını tekrar tekrarda olsa yapıyorsun fakat iyi niyetini suistimal eden insanlara da taviz vermiyorsun. Seni üzmelerini izin vermiyor ama sende üzmemek için elinden geleni yapıyorsun. Kurallarını kendi mutluluğuna göre seçiyorsun.

Görüş Bildir