Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ne Kadar Düz Hayatlar Yaşadığınızın İlamı Olacak Birbirinden Garip 15 Olay

1.1bPAYLAŞIM

Gerçekten yaşanmış bir acayip olaylar silsilesinde bu hafta...

1. Margaret Dickson 1724’te asıldı. Fakat ölmediği fark edildi ve serbest bırakıldı.

Zira yasaya göre “cezası görülmüştü”. Bu olaydan sonra aynı kanuna “ölene kadar” ibaresi eklendi.

2. Amerikalı meşhur televizyoncu ve gazeteci Bill O’Reilly’nin 1998’de yayınlanmış bir romanının konusu şöyle:

Yakışıklı, zeki ve yapılı bir gazeteci adamın ayağı kaydırılır ve kovulur. Bu karakter sonrasında kariyerini bitiren iş arkadaşlarını öldürerek intikam almaya başlar.

3. Antik Mısır’da 12 ay da 30 gün sürüyordu. Arta kalan 5 gün ise yılın sonunda festivaller haftası olarak geçiriliyordu.

4. İnternet ansiklopedilerinin babası olan Walt Cunningham’a göre, internette doğru bilgiye ulaşmanın en iyi yolu soru sormak değil, yanlış cevabı vermek.

5. 1952’de Wernher von Braun’un yazdığı Mars Projesi romanında, Mars’ta koloni kuran insanlığın liderinin adı: Elon

Lan yoksa?

6. Alien filmindeki bütün roller unisex yazılmış. Yani başrole Sigourney Weaver getirildiğinde Ripley karakteri kadın olmuş.

7. Brezilyalı bir adam 24 yıllık futbolculuk kariyeri boyunca topa bir kez bile vurmamış.

Bir gün takımda hiç forvet kalmayınca orada oynaması istenmiş. Sırrı açığa çıkmasın diye maçın başında bir seyirciyle kavga edip kırmızı kart görmüş.

8. Mao Zedung, Sovyet lideri Kruşçev’i ağırlarken bir havuz partisi düzenlemiş. Kilosu 100 civarında olan Kruşçev yüzme bilmediği için kolluklarla havuza girmek zorunda kalmış.

Mao ise havuz boyunca defalarca turlayarak etkinliği tamamlamış.

9. 11 Eylül 2001’de, saldırılardan sonra, ABD’de yalnızca bir uçağın kalkışına izin verildi.

Uçakta, çok zehirli bir yılan tarafından ısırılmış bir adama götürülen bir panzehir bulunuyordu.

10. Altın Çağ Safsatası, yani geçmişin her zaman şimdiki zamandan iyi olduğu düşüncesinin başlangıcı Antik Yunan ve tarih öncesi zamanlara kadar uzanıyor.

11. Dört yaşındaki Bobby Dunbar bir piknikte kayboldu...

8 ay sonra ortaya çıktı ve ailesine kavuştu. Olaydan 100 yıl sonra, bu çocuğun Bobby değil, Charles Anderson adında başka bir çocuk olduğu öğrenildi.

12. Elon Musk, 28 yaşındayken oldukça ölümcül bir sıtmaya yakalandı ve ölümden döndü.

Güney Afrika’da gerçekleşen olayda 20 kilo verdi ve iyileşmesi altı ay sürdü. Sonradan ifade ettiği üzre bu olay ona hayatında gerekli odağı ve enerjiyi veren dönüm noktasıydı.

13. Jack Nicholson’ın başrolde olduğu Guguk Kuşu filmi gerçek bir akıl hastanesinde çekildi. Filmdeki planların çoğunda gerçek akıl hastaları yer aldı.

14. 1970 yılında John Lennon 96 kişiye kesilen cezayı cebinden ödedi.

Suçları İngiltere’ye rugby maçı yapmaya gelen Güney Afrika milli takımını apartheid rejimi yüzünden protesto etmekti.

15. Harry Potter’da Crabbe rolünü oynayan aktör (sağdaki) 2011’deki İngiltere gençlik ayaklanmalarında yer almaktan dolayı 2 yıl hapis cezası almış.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet.burma.9

7 numaradaki futbolcu Carlos Henrique Kaiser. Bahsi geçen olayın hikayesi de şöyle; Carlos Kaiser, bir gün Rio ekiplerinden Bangu'nun formasını giyerken hocası onun oyuna girmesini istiyor. Tabii ki oyuna girmek istemeyen Kaiser, ısınırken kale arkasındaki rakip takım taraftarıyla kavga çıkarıyor ve oyuna giremeden kırmızı kart görüyor. Maçın ardından çok sinirlenen kulüp başkanı, Kaiser'in yanına soyunma odasına geliyor. Ancak bizim çakal Kaiser, çoktan senaryosunu hazırlamıştır. Başkana ''Seni 13 yaşındayken kaybettiğim babama çok benzetiyorum. Kale arkasındakiler sana küfredince dayanamayıp onlara daldım, çok sinirlenmiştim.'' diyor ve bunu duyan başkan, duygularına hakim olamayıp Kaiser'e sarılıyor. Sonuç mu? Ertesi gün 1 yıllık sözleşme daha. Böyle adi bir insanmış işte.

kuzuukuzuu

Şu kayıp çocuk olayı çok ilginç ya birbirlerine nasıl bu kadar benziyolardı da inandilar diğer çocuğa ne oldu? Kafam da deli sorular kaynaklar hep ingilizce bisey de bulamadim nette 😒

omeravc912gmail.com

Altın Çağ Safsatası olarak tanımlanan karanlık çağlar olarak görülen zamanların günümüzden çok daha ileri olduğu su götürmez bir gerçek. safsata falan değil

whypush

şişman piç, iyi olmuş itoğlu ite

kusursuzlugunkusuru

Kim demiş "Altın Çağ Safsatası" diye? Antik Mısır'da en iyisini yapıyorlarmış işte.

Görüş Bildir