Ne Kadar Atatürkçüsün?

 > 
41bPAYLAŞIM

Mustafa Kemal Atatürk, hiç şüphesiz ki Türkler için 20. yüzyılın en önemli ismi. İlke ve inkılaplarının takipçisi milyonlarca insan ona hala yürekten bağlı. Peki ya sen?

1. Atatürk'ü bir emoji ile anlat deseler bu hangisi olurdu?

2. Emoji demişken hangi emoji sana gönderilirse keyfin kaçar?

3. Peki Atatürk'ün hangi dönemini daha çok merak ediyorsun?

4. Elbette her ilkesi senin için kıymetlidir. Ama Atatürk'ün hangi ilkesi sana göre daha önemli?

5. Hangi devrim sence diğerlerinden daha önemli?

Fransız Devrimi
Sovyet Devrimi
İran Devrimi

6. Peki önce hangisi?

7. İyi bir gelecek için öncelikle hangisi güvence altında olması gerekir?

8. Peki hangisiyle arkadaş olsan daha iyi anlaşırdın?

Maximilien Robespierre
Jean-Jacques Rousseau
Ziya Gökalp
Mehmet Âkif Ersoy
Tevfik Fikret

9. Hangi Hababam Sınıfı öğretmeni çocuğunun öğretmeni olsun istersin?

Mahmut Hoca
Badi Ekrem
Semra Hoca
Zühtü Hoca
Paşa Nuri
Akil Hoca

10. Son olarak hangi Osmanlı padişahını kendine daha yakın hissediyorsun?

II.Mahmut
II.Abdülhamit
Faith Sultan Mehmet
Kanuni Sultan Süleyman
Yavuz Sultan Selim

Gerçek bir Atatürkçüsün!

Verdiğin cevaplara göre gerçek bir Atatürkçüsün! Sana göre aradan ne kadar zaman geçse de onun fikirleri ve ilkeleri hiçbir zaman eskimez. Her zaman geleceğe güvenle bakmanı sağlar ve topluma ışık olur. Senin için her şeyin temelinde rasyonel düşünce ve bilim var. Toplum yaşamı  bilim temelinde şekillenmeli.  Bunun yanında seküler yaşam olmazsa olmazsın. Kısacası bu büyük komutan sana her zaman yol gösteren bir önder olmuş.

Atatürk'e değer veriyorsun!

Verdiğin cevaplara göre Atatürk'e değer veriyorsun! Sana göre Mustafa Kemal Atatürk döneminde kimsenin hayal bile edemeyeceği büyük işler başardı. Zor bir dönemde ortaya çıkarak liderlik vasfıyla topluma önderlik yaptı.  Özellikle onun inkilapçılık ilkesine çok önem veriyorsun. Her zaman bilimin ışığında her türlü değişime açık biçimde yolunu çiziyorsun. Bu arada ''ah be keşke Atatürk şunu da yapsaymış'' dediğin konular da var. Bunları da sen yaparsın artık :)

Atatürkçü değilsin!

Verdiğin cevaplara göre Atatürkçü değilsin! Evet değilsin. Biz demiyoruz verdiğin cevaplar öyle diyor :) Sana Atatürkçü demek oldukça zor. Eğer ''Hayır ben Atatürkçüyüm'' diyorsan da pek Atatürk gençliği olamamışsın. Emanet ettiği değerleri yeterince savunamamışsın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
serdar-eryilmaz1

Gerçek bir Atatürkçüsün! Gerçek bir Atatürkçüsün! Verdiğin cevaplara göre gerçek bir Atatürkçüsün! Sana göre aradan ne kadar zaman geçse de onun fikirleri ve ilkeleri hiçbir zaman eskimez. Her zaman geleceğe güvenle bakmanı sağlar ve topluma ışık olur. Senin için her şeyin temelinde rasyonel düşünce ve bilim var. Toplum yaşamı bilim temelinde şekillenmeli. Bunun yanında seküler yaşam olmazsa olmazsın. Kısacası bu büyük komutan sana her zaman yol gösteren bir önder olmuş.

dogukan-canatan

Verdiğin cevaplara göre gerçek bir Atatürkçüsün! Sana göre aradan ne kadar zaman geçse de onun fikirleri ve ilkeleri hiçbir zaman eskimez. Her zaman geleceğe güvenle bakmanı sağlar ve topluma ışık olur. Senin için her şeyin temelinde rasyonel düşünce ve bilim var. Toplum yaşamı bilim temelinde şekillenmeli. Bunun yanında seküler yaşam olmazsa olmazsın. Kısacası bu büyük komutan sana her zaman yol gösteren bir önder olmuş.

thismailylmz

Verdiğin cevaplara göre gerçek bir Atatürkçüsün! Sana göre aradan ne kadar zaman geçse de onun fikirleri ve ilkeleri hiçbir zaman eskimez. Her zaman geleceğe güvenle bakmanı sağlar ve topluma ışık olur. Senin için her şeyin temelinde rasyonel düşünce ve bilim var. Toplum yaşamı bilim temelinde şekillenmeli. Bunun yanında seküler yaşam olmazsa olmazsın. Kısacası bu büyük komutan sana her zaman yol gösteren bir önder olmuş.

azra-seker

Gerçek bir Atatürkçüsün! Olumsuz olmalıydı :p

ebrar_daf

Gerçek bir Atatürkçüsün!   Verdiğin cevaplara göre gerçek bir Atatürkçüsün! Sana göre aradan ne kadar zaman geçse de onun fikirleri ve ilkeleri hiçbir zaman eskimez. Her zaman geleceğe güvenle bakmanı sağlar ve topluma ışık olur. Senin için her şeyin temelinde rasyonel düşünce ve bilim var. Toplum yaşamı bilim temelinde şekillenmeli. Bunun yanında seküler yaşam olmazsa olmazsın. Kısacası bu büyük komutan sana her zaman yol gösteren bir önder olmuş.      

Görüş Bildir