Görüş Bildir

Ne Alırsan 1 Euro! Yılbaşı Alışverişine Gelen Bulgarlar Edirne'de Tüm Otel Odalarını Rezerve Etti

Anasayfa > Gündem

Yılbaşı öncesi alışveriş için turlar ve özel araçlarıyla Edirne'ye gelen binlerce Bulgar turist, Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun araç kuyrukları oluşturdu. Yoğunluk nedeniyle Kapıkule’de giriş peronlarının sayısı 10’a çıkarıldı, personel takviyesi yapıldı.

Döviz kurlarındaki artışla birlikte komşu Bulgaristan'dan alışveriş yapmak için kente gelen turistlerin sayısı her geçen artıyor. Özellikle yılbaşı öncesi alışveriş için turlar ve özel araçlarıyla kente gelen binlerce Bulgar turist, Kapıkule Sınır Kapısı’nda uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Yoğunluk nedeniyle Kapıkule’de giriş peronlarının sayısı 10’a çıkarıldı, personel takviyesi yapıldı.

Edirne'deki 2500 odanın tamamı rezerve

Edirne'deki 2500 odanın tamamı rezerve

Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta, yoğun bir Bulgar turist akını olduğunu belirterek, kentteki otellerde yılbaşına kadar boş oda kalmadığını söyledi. Balta, 'Edirne'de otellerde toplam 2 bin 500 yatak sayımız bulunuyor. Bunların tamamı Bulgar turistler tarafından rezerve edilmiş durumda' dedi.

Yılbaşı alışverişine giden Bulgarlar, iğneden ipliğe her şeyi alıyor

Yılbaşı alışverişine giden Bulgarlar, iğneden ipliğe her şeyi alıyor

Kapıkule'den giriş yapan Bulgar turistler, alışveriş merkezleri başta olmak üzere iğneden ipliğe tüm ihtiyaçlarını kentten karşılıyor. Bulgarlar, döviz kurlarının artması nedeniyle yılbaşı alışverişlerini yapmak üzere geldiklerini dile getirdi.

Türk lirasının döviz karşısında erimesinin ardından, Edirne'ye gelen Bulgarların yoğunluğu son dönemde sık gündeme geliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
11
5
4
4
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Mervel Timur

Iyi eğlenceler tadını çıkarın! Bizim ülkenin sefasını Bulgarlar, Araplar, gurbetçiler varken biz mi çekeceğiz daha neler saçmalığa bak.

......

Koskoca ülkenin düştüğü duruma bak resmen yağmalanıyo ama bazı salak beyinsiz kısım şimdi çıkar bu olaya ihracat yapıyoruz der

POWERFUL MAN

Bana yorumlarında küfür etme diyorlar usulsüz, Lan bu kadar.....

pofudukpofyumak

Örneğin Senin vatandaşının alamadığı peyniri Bulgarlar kapış kapış götürüyor. Nasıl, güzel mi ?