Görüş Bildir
Haberler
NASA 'Uzaydaki Godzilla'yı' Görüntüledi

NASA 'Uzaydaki Godzilla'yı' Görüntüledi

Ulaş
28.10.2021 - 16:42

Spitzer Uzay Teleskobu'nun kaydettiği nebula görüntülerini inceleyen NASA araştırmacısı Robert Hurt, Japonya menşeli fantastik canavar Godzilla’yı andıran bir yapıyı fark etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Nebulalar Güneş’ten daha büyük bir yıldızın yaşamının son evrelerine gelmesi ve içeriğini uzaya savurmasıyla meydana geliyor. Bulutsu diye de bilinen bu yapılar toz, hidrojen, helyum ve diğer iyonize gazlardan oluşuyor.

Independent Türkçe'den Çağla Üren'in derlediği habere göre, 2020’de ıskartaya çıkarılan Spitzer Uzay Teleskobu'nun verilerini inceleyen araştırmacı, işte bu yapıları analiz ettiği sırada 'uzayın Godzillasını' buldu.

Ünlü canavarı anımsatan bulutsunun görüntüsünde gözleri andıran parlak noktalar ve büyük bir ağıza benzeyen tuhaf şekiller yer alıyordu.

Bu tuhaf benzerliği fark eden gökbilimci Hurt, 'Aslında bir canavar aramıyordum' diye konuştu.

'Daha önce birçok kez göz attığım ama yakınlaştırıp da dikkatle incelemediğim bir bölgeye tesadüfen baktım' diyen Hurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bazen bir alanı farklı şekilde kırparsanız, daha önce görmediğiniz bir şey ortaya çıkar. Delici bakışları ve kükreyen ağzıyla 'Ben Godzilla’yım' diyordu.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Smia

Bizde küçükken benzetirdik bulutları nasa iş kalmayınca bunlara sarmış :))))

Blah Blah

Yaw he Nasa he. Iyice eglenceye vurdun amk :)

mahmut şen

toplum : nasa evreni keşfediyor insanlığın gelişimine katkı sağlıyor nasa: işi ticarete dökem godzilla çizem