Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

NASA ile Ortak Çalışan Şirketin CEO'sundan Beyin Yakan Açıklama: Uzaylılar Aramızda Yaşıyor!

10bPAYLAŞIM

Uzaylıların varlığına dair akıl bulandıran iddialar da teoriler de bitmiyor bildiğiniz gibi.

Belli bir kesim tarafından uzaylıların varlığıyla alakalı kesin ve iddialı açıklamalar gelirken, bir diğer kesim tüm bunların insanları bir anlamda kandırmak, oyalamak adına ortaya atılan safsatalardan öte olmadığını söylüyor.

Uzaylıların varlığına inanan birçok insanın arkasına sığındığı bir argüman var, bu uçsuz bucaksız evrende yalnız olamayacak kadar değersiz varlıklar olmamız.

Bu argümanı ispatlamak adına da son dönemlerde pek çok proje hayata geçirildi. Bildiğiniz gibi bu projelerin belki en önemlisi de SETI.

Uzaylıların varlığını kabul eden herkesin aklında ise tek bir soru var, “Herkes nerede?”

Sahiden, insan aklını en çok bulandıran soruların başında bu geliyor, herkes nerede?

Gelin, öncelikle mikro sayılabilecek ölçekte ufak bir düşünce gezisine çıkalım…

Açık bir gecede gördüğümüz gökyüzünü, uçsuz bucaksız bir derya olarak algılarız. Ama aslında sadece çok yakın komşularımızı görmekteyizdir. En açık gecelerde dahi gördüğümüz yıldız sayısı 2500’i geçmez. 2,500 yıldız, galaksimizde bulunan tüm yıldızların yüz milyonda biridir. Bu 2,500 yıldızın hemen hepsi bize 1,000 ışık yılından daha yakındır. 1,000 ışık yılı ise Samanyolu galaksisinin çapının %1’idir.

Yani aslında şuna bakmaktayız:

Yıldızlar ve galaksilerden bahsederken, insanları üzerinde düşünmeye sürükleyen ve zihinleri uzun süredir meşgul eden şu soru akla geliyor: “Bizden başka akıllı yaşam var mı?”

Bu soruya cevap vermek için yola çıkan NASA’nın iş ortaklarından olan Bigelow Aerospace’in CEO’su Robert Bigelow, uzaylılarla alakalı ilginç bir iddiayı ortaya attı.

Bigelow’a göre uzaylıların varlığı ile alakalı sorulara yanıt aramamıza gerek yok çünkü, uzaylılar zaten Dünya’dalar ve aramızda yaşıyorlar.

Halen Uluslararası Uzay İstasyonu için şişirilebilir yaşam alanı üreten şirketin CEO’su olan Bigelow’la yapılan röportajın satır başları şöyle:

Muhabir: Uzaylılara inanıyor musunuz?

Robert Bigelow: Elbette inanıyorum, uzaylıların varlığı ile alakalı hiçbir şüphem yok.

Muhabir: Peki, UFO’ların Dünya’yı ziyaret ettiğine inanıyor musun?

Robert Bigelow: Ortada bir gerçek var, o da uzaylıların var olduğu. Onların varlığını ortaya çıkarabilmek için milyonlarca dolar harcadım ve kendi çapımda başarılı oldum da diyebiliriz.

Muhabir: Peki, kamuoyuna UFO’lara inandığınızı açıklamayı riskli görmüyor musunuz?

Robert Bigelow: Hayır, hiçbir risk görmüyorum.

Röportajın en ilgi çekici noktası ise şöyle:

Muhabir: Madem paranızı bu yolda harcayacak kadar ileri gittiniz, sizce uzaylılarla iletişime geçebilecek miyiz? Nerede onlar?

Robert Bigelow: Uzaylıları bulmak için çok uzaklara gitmeye gerek yok. Onlar tam olarak burnumuzun dibinde, bu Dünya’da bizimle birlikte yaşıyorlar…

“Peki, bu konuda hükümetlerce ya da diğer dünya devletlerince elde edilmiş ne gibi dökümanlar var?” diye soracak olursanız eğer:

ABD Savunma Bakanlığı'nın, İran'da 1976 yılında yaşanan bir olay hakkında hazırladığı raporda şunlar yazıyor:

"F-4 uçağımız, 45 kilometre uzağında tanımlanamayan bir objeye rastladı ve pilotlar, uçağın tüm donanımının ve iletişim araçlarının kontrolünü kaybetti. Objeden uzaklaşmaya başladığımızda ise artık bir tehdit olarak algılanmamış olacağız ki tüm cihazlar tekrar işlemeye başladı."

Eski CIA Başkanı Roscoe Hillenkoetter (1960) ise şunları söylüyor:

"Görünenin aksine, pek çok yüksek rütbeli hava subayı UFO'lar konusunda endişeli. Ancak devletler öylesine bir gizlilik içindeler ki, toplum genel olarak UFO'ların gerçekliğine inanmıyor, hatta alay konusu ediyor."

Bigelow’un iddia ettiği gibi uzaylılar aramızda yaşıyor mu bilinmez, fakat yaşamadıklarını da söyleyemeyiz…

Tek bildiğimiz şey şu:

"Evrende yalnız olduğumuzu düşünmek, okyanustan sadece bir bardak su alıp ve bu suya bakıp balinalar yok demekle aynı şey."

Carl Sagan 

Kaynak

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayhan-y

Nasa belli ki bütçesini arttırmaya çalışıyor . Uzaylı uzaylı diye ne sömürdünüz Amerika vatandaşlarını be .

canburak

Alın size başka bir teori. Uzaylılar yıllar önce geldiler. Kendilerini tanrı gibi gösterdiler. O zamanki teknolojiyle insan kandırmak kolay olduğu için bir kaç mucize gibi görünen basit şeyler yaptılar. Daha sonra piramitleri yaptılar. Bunun çok daha öncesinde de birden fazla uzaylı geldiği için her biri kendi hobisinin tanrısı oldu. Mesela müzik seven müzik tanrısı, yağmuru seve yağmur tanrısı vs. Sonra bu uzaylıların babası geldi Zeus. Nabıyonuz la burda deyip 5 bin yıl bunlara dışarı çıkma cezası verdi. O yüzden şuan uzaylıları göremiyoruz. Hepsi cezalı.

akin-avcioglu

Yoğaaaaamına

mabada

Bence cinler, şeytanlar ve melekler'i görüp tanımlayamadığımız için onlara uzaylı diyoruz :D

hopeless-hope

Uzayda yaşayan herkes yani tüm canlılar uzaylı değil midir zaten.. Oysa onlar bize göre uzaylıysa biz de onlara göre uzaylıyız değil mi ? Sonuç olarak ; kim kimi koparıyo kendi payının aq

melike-ay2

Tek uzaylım TAEHYUNG

Gizli Kullanıcı

Case uv tatechen ki?

park_eun_jae

biasın v mi

melike-ay2

BİASIM KOOKİEE AMA V Yİ DE ÇOOK SEVİYORUM

ruhani

çan çin çon

Görüş Bildir