Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

NASA Dokuzuncu Gezegenin Varlığını Resmen Açıkladı: 'Akşam Yemeğine Gelen Süper Dünya!'

3.6bPAYLAŞIM

Uzayın derinlikleri belki sonsuz bir boşluk, ama arada sırada bizi de yakından ilgilendiren gelişmelere gebe olmuyor değil.

Kaynak: https://www.jpl.nasa.gov/news/news.php?r...

NASA’nın bu ay içinde yayınlandığı basın duyurusunda, dokuzuncu gezegenin uzaklarda da olsa, var olma ihtimalinin son derece yüksek olduğu açıklandı.

Açıklamada şimdilik bir gözlem bulunmasa da, çeşitli bulguların bu olasılığı son derece kuvvetli hale getirdiği ifade edildi.

Tabii olay kuru kuru “Dokuzuncu gezegen vardır” denip geçiştirilmedi.

Enigmatik gezegenimizin kütlesinin Dünya’dan 10 kat büyük olduğu ve Güneş’e Neptün’ün olduğundan 20 kat uzakta olduğu düşünülüyor. Eklemeden geçemediler tabii: Olduğu yerde kalacak! 

Yani merak etmeyin. Armageddon ya da Deep Impact filmleri gerçek olmuyor!

 Ya da Melancholia mı diyelim?

Bölgedeki anomalilerle paralel olarak 5 farklı kaynaktan elde edilen bulgular, ancak bu ölçülerde bir dokuzuncu gezegenin varlığıyla açıklanabiliyor.

Sarı halkayı görüyorsunuz ya, işte o.

Araştırmayı yürüten Konstantin Batygin’e göre “Dokuzuncu gezegen açıklamasını yok sayarsak bu çok daha fazla soru işaretinin oluşmasına sebep oluyor ve her biri için ayrı teorilere ihtiyaç duyuluyor”

İlk olarak Ocak 2016’da yayınlanan bir makalede, Güneş sistemimizin etrafını kaplayan bir nevi susam tabakası olan Kuiper kuşağındaki 5 farklı objenin hareketleri gözlemlendi. Hepsi aynı istikamette eliptik bir yörüngeyi takip ediyordu ve bunu aynı şekilde, 30 derecelik bir eğimle yapıyorlardı. 

Bunun ardından gelen 4 farklı araştırma da bölgedeki durumda benzeri anomalileri ortaya koydu.

“Olması ihtimali, olmaması ihtimalinden daha yüksek”

Bütün bunların tek bir cevabı olabilir. Kendini beğenmiş gibi diğerlerinden uzakta takılan, fakat sonuç olarak olan bir dokuzuncu gezegen!

NASA sözlerini şu şekilde sonlandırmayı tercih etti: “Aradığımız Süper Dünya bu dokuzuncu gezegen olabilir.”

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

isim olarak bence "Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemubwen Ossas" OLSUN!

bucur_misi

haHAHAHAHA sesli güldüm

feyk

neptunde benzer sekilde kesfedilmisti. uranusun yorungesindeki sapmalardan baska bir dis gezegenin oldugunu tahmin edip fiziksel kesfinden once matematiksel hesaplarda neptunu kesfetmislerdi. tabi yeni gezegen cok cok uzakda. kuiper kusaginin bile son bir kac on yilda anlasilmaya baslandigini dusunursek o kadar uzakdaki nesneleri gorebilmek gercekden zor.

mustafa-yazicioglu

1 unlike from Plüton. Nasa'nın son açıklamasına göre Plüton gözleri yaşlı bir halde güneş etrafındaki ilk turunu tamamlamak için hırs yapmış. Hadi oğlum, sağ yörüngeden kaptır gel, hadi!

pelin.ercn

Gittikçe gelişmemiz güzel.

marblingg

Açıklamaların komikliği! Olma ihtimali olmama ihtimalinden yüksek olduğundan vardır diyorlar-mış-mış.. Komedi resmen *.*

Görüş Bildir