Görüş Bildir
Haberler
Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak? Nakdi Ücret Desteği Nedir, Kaç Para?

Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak? Nakdi Ücret Desteği Nedir, Kaç Para?

Koronavirüs sebebiyle birçok vatandaş çalıştığı işyerinden ücretsiz izne ayrılmak zorunda kalmıştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, pandemi sebebiyle ücretsiz izne ayrılanlara nakdi ücret desteği adı altında yardımda bulunuyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nakdi ücret desteği ödemeleri hakkında açıklamada bulundu. Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

Nakdi Ücret Desteği Ne Zaman Yatacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; “Nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Nisan’da yapıyoruz.” ifadelerini kullandı. Ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını anımsatan Bakan Selçuk, IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla gerçekleştirileceğini yineledi.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NEDİR, KAÇ PARADIR?

Nakdi ücret desteğini hak eden her bir kişi için yapılacak ödeme miktarı; 39,24 Türk Lirası olarak belirlenen bir günlük tutardan damga vergisi düşüldükten sonra hesaplanan tutar ile ödemeye hak kazanılan gün sayısı çarpımı sonucu elde edilen tutara tekabül eder.

2021 yılı için ise günlük nakdi ücret desteği miktarı, 13 Ocak 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile asgari ücret artış oranında (%21,56) artırılarak günlük 47,70 TL’ye çıkarılmıştır.

Nakdi Ücret Desteği, bir ay içerisinde en fazla 30 gün olmak üzere işçinin kendisine ödenmektedir. Ödemeler, ilgililerin işverenleri tarafından bildirilen; IBAN/ PTT şube gibi ödeme kanalları aracılığıyla İŞKUR tarafından yapılmaktadır. Ödemeler, ücretsiz iznin verildiği ayı izleyen ayın 8’inden itibaren yapılmaktadır.

Nakdi ücret desteğinden yararlananların, destekten yararlandıkları süre boyunca genel sağlık sigortası primleri İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın