Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Müzik Zevkine Göre Yazcı mı Kışçı mı Olduğunu Tahmin Ediyoruz!

-
Abone ol

Kavurucu yaz günlerini yaşadığımız şu günlerde yazcı-kışçı tartışması da internet ortamlarına geri döndü. Herkes sevdiği mevsimi övüp onun neden daha şahane olduğuyla ilgili argümanları birer birer sıralıyor. Biz de senin favori mevsimin hangisi, sen hangi tarafın yılmaz bir neferisin tahmin edelim dedik. Hem de sevdiğin şarkıları analiz ederek. Bakalım ne kadar başarılı olabileceğiz!

1. Önce bize tercihini söyler misin, en çok hangisin seviyorsun?

2. Peki Tarkan'ın son albümü hakkıındaki fikrin ne?

3. Son haftaların yerli ve yabancı bu sekiz popüler şarkısı içinden kaç tanesini sana hitap ediyor?

4. Bize bu kadın şarkıcılardan, müzikalitesini en fazla beğendiğini söyler misin?

5. Peki bu erkeklerden?

6. Bu soruya dikkat! Bu müzik türleri içerisinde sana en uzak olan, asla dinlemem diyeceğin hangisi?

Pop Müzik
Blues veya Jazz
Arabesk
Rock veya Metakl
Halk Müziği
Klasik Müzik
Punk
Rap veya Hip Hop
Hepsini Dinlerim

7. Şarkıları sadece dinlemeyi mi yoksa klipleri ile birlikte izlemeyi mi daha çok tercih ediyorsun?

8. Son olarak müzik ile ilgili bu sözlerden en beğendiğin ve fikrine katıldığın hangisi?

"Bir miIIeti tutsak etmek isterseniz, müziğini çürütün"
"Müzik, insanIığın ortak diIidir"
"En tatIı şarkıIar, en acı duyguIarı diIe getirenIerdir"
"Bir üIkenin türküIerini yapanIar, kanunIarını yapanIardan daha değerIidir"
"Hayat, ıstırap ve keder verirse sükuneti müzikte arayın"
"Müzik, ruhu günlük hayatın tozlarından siler"

Sen bir yazcısın!

Sen iflah olmaz bir yaz insanısın. Güneş, deniz, kumsal, hepsi tam senlik şeyler. İncecik giyinmek, terliklerle dolaşmak, sokaklarda vakit geçirmek... Bunları sevdiğin için yazın zaman zaman bunaltıcı hale gelmesini çok da dert etmiyorsun. Sen kapalı mekanlara tıkılacak birisi değilsin. Özgür ruhlusun ve kışın ruh hali sana oldukça depresif geldiği için ondan pek hoşlanmıyorsun. Geç saatlerde kararan hava ile günü daha uzun, dolu dolu yaşamayı ve ondan sonuna kadar keyif almayı arzuluyorsun. Sen tam bir yazcısın!

Sen bir kışçısın!

Sen tamamen bir kışçısın. Yazın o yapış yapış havası hiç senlik değil. Sen daha çok bir şömine önünde ya da bir battaniye altında olmayı seviyorsun. Senin için kar bütün plajlardan daha güzel bir manzara sunuyor. Kış geldi mi canlanıyor, yazın uyuşuk ruh halini üzerinden atıp daha verimli oluyorsun. Kışın sıcak şeyler içip bir köşede mayışarak keyif yapmak tam sana göre. Bazen yağmur çamurdan sıkılsan da kesinlikle karanlık ve melankolik akşamlar sana daha uygun!

9. Ne yazcısın be kışcı, baharcısın baharcı!

Sen adeta bir orta yolcusun. Kışı da yazı da seviyor, ikisinin de kendine has güzelliklerinin keyfini çıkarmaktan hoşlanıyorsun. O yüzden senin olayın bahar. Ne yazın kavurucu sıcağı kadar sıcak be kışın dondurucu soğuğu kadar soğuk. Dengeli bir insan oluşun bu tercihin de kendini gösteriyor. Aşırılıklardan fazla hoşlanmıyorsun. İlla taraf olman istenirse bu senin çok da hoşuna gitmiyor. Sen baharda açan çiçekleri ya da artık ömrünü tamamlayıp solan yaprakları aynı ölçüde güzel bulmayı becerebilen insanlardansın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sadecesen

DJ

mert-ertan

of course .

benimadm13

Hayır yazcı değilim kışçıyım

benimadm13

Haha testi ikinci çözüşüm altta diğer yorumumu gördüm ikisinde de farklı sonuç çıkmış

benimadm13

Evet kışçıyım bildin:)

gecetanricasi

Ne yazcısın be kışcı, baharcısın baharcı! Ne yazcısın be kışcı, baharcısın baharcı! Sen adeta bir orta yolcusun. Kışı da yazı da seviyor, ikisinin de kendine has güzelliklerinin keyfini çıkarmaktan hoşlanıyorsun. O yüzden senin olayın bahar. Ne yazın kavurucu sıcağı kadar sıcak be kışın dondurucu soğuğu kadar soğuk. Dengeli bir insan oluşun bu tercihin de kendini gösteriyor. Aşırılıklardan fazla hoşlanmıyorsun. İlla taraf olman istenirse bu senin çok da hoşuna gitmiyor. Sen baharda açan çiçekleri ya da artık ömrünü tamamlayıp solan yaprakları aynı ölçüde güzel bulmayı becerebilen insanlardansın. Aynen doğru :)

Görüş Bildir