Mutlu Evliliğin Sırlarını Madde Madde Sıralayıp Müstakbel Eş Adaylarına Tavsiye Veren 15 Erkek

230PAYLAŞIM

Yazılı olmayan kurallar gibi...

1. Kapalı bir kitap olmayın.

"Eşinize açık ve dürüst olun. İletişim her başarılı ilişkinin temelidir. Karşınızdaki birey sizi tanımak isteyecek ve sizin de onu tanımaya ihtiyacınız var. İnsanlar yıllar içinde değişime uğrar. Eğer iletişiminiz güçlü olsa yıllar geçince partnerinizi tanımakta zorluk çekebilirsiniz."

2. Dinliyormuş gibi yapmayın.

"İletişim kurmak çok önemli ama aynı zamanda dinlemek de bir o kadar önemli konudur. Kadınlar, erkeklerin onları dinlemediği anları anlarlar. Bu durum da olası sorunları peşinde getirir. Karşınızdaki kişinin söylediği şeylere odaklanmalısınız."

3. Sürekli kusurlarını dile getirmeyin.

"Partnerinizin kusurlarına odaklanmaktan vazgeçin. Bunun yerine onu geliştirmeye çalışın."

4. Bütün sorumlulukları onun üzerine yıkmayın.

"Evdeki işler tek bir kişiye ait değil bunu unutmayın. Eşinize her zaman yardımcı olun ve bunu ona hissettirin."

5. Sorunlarınızı çocuklarınızın önünde dile getirmeyin.

"Evlilikte eşinizle birliktesiniz. Bu yüzden çocuklarınız da dahil olmak üzere evliliğinizdeki sorunlara kimseyi dahil etmeyin. Sorunlarınızı kapalı kapılar ardında çözün."

6. Başka kadınlara yönelmeye kalkışmayın.

"Yanınızdan güzel bir kadın geçerse, göz ucuyla ona bakmanızda bir sorun yok. Başınızı belaya sokacak şey ikinci bakış olacaktır. Eşiniz bunu fark ederse reddetmek yerine kabul edin ve hemen ona iltifat edin."

7. Ona ani tepkiler göstermeyin.

"Kendinizi kaybediyormuş gibi hissediyorsanız tartışmaya devam etmeyin. İçinizden gerekirse 10'a kadar sayın ve sakinleşmeyi bekleyin."

8. Eşinizden daha zeki olduğunuzu düşünmeyin.

"Bir konu hakkında eşinizden daha fazla bilgiye sahip olmanız, ondan zeki olduğunuz anlamına gelmez.Kadınlar duygusal zekanın kalesidir bunu unutmayın."

9. Eşinizin sürekli sorunlarını çözmeye çalışmayın.

"Bazen kadınların tek isteği onu dinlemenizdir. İşiyle veya farklı bir konu ile ilgili bir sorununu anlattığında ona tavsiye vermeyin. Bunun yerine konuşmasına izin verin. İçini dökmeye ihtiyacı olacaktır."

10. Onu sevdiğinizi hissettirmekten asla vazgeçmeyin.

"Ona her gün ne kadar harika olduğunu, sizin için yaptığı şeylerden ne kadar minnettar olduğunuzu ve sizi ne kadar mutlu ettiğini hatırlatmaktan vazgeçmeyin."

11. Sahte kahramanı oynamayın.

"Ona bir iyilik yapmak karınızın size hayatı boyunca minnettar olacağı anlamına gelmez. Eşinize karşı alçak gönüllü ve yardımsever olun. Kadınlar her ayrıntıyı fark ederler, bunu unutmayın."

12. Eşinizin arkasından asla kötü konuşmayın.

"Unutmayın ki siz ve eşiniz bir takımsınız. Bu yüzden onun hakkında asla başkasıyla konuşmayın. Takım arkadaşınıza sadık olun."

13. Teknolojiye kendinizi aşırı kaptırmayın.

"Eve geldiğinizde ilk işiniz televizyonun kumandasını kapmak ya da telefona gömülmek olmasın. Boş vakitlerinizi eşinizle ortak aktiviteler yaparak geçirebilirsiniz."

14. Ciddi konuları konuşmaktan asla geri durmayın.

"Savunmasız olmak erkek içgüdülerine aykırıdır, ancak eşinize her zaman şeffaf olmanız gerektiğini unutmayın. Konuşmak istediğiniz konu ne kadar zor olursa olsun içinizi dökün ve beraber olduğunuzda her şeyin üzerinden geleceğinizden emin olun."

15. Onu öpmekten asla vazgeçmeyin.

"Eşinizi sabah, öğle ya da akşam öpün. Ona olan yakınlığınız ve fiziksel temasınız aranızdaki ilişkiyi daha canlı ve alevli tutacaktır."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

''İyi Günde Kötü Günde'' Sözüne Anlam Katarak En Mutsuz Gününüzde Bile Hayatın Yaşamaya Değer Olduğunu Kanıtlayan 19 Kişi - onedio.com
''İyi Günde Kötü Günde'' Sözüne Anlam Katarak En Mutsuz Gününüzde Bile Hayatın Yaşamaya Değer Olduğunu Kanıtlayan 19 Kişi - onedio.com
Erkeklerin Yetişkin Filmlerinden Görüp Gerçek Hayatta da Yaşamayı Arzuladıkları Cinsel Durumları Herkesle Paylaşan 15 Kadın - onedio.com
Erkeklerin Yetişkin Filmlerinden Görüp Gerçek Hayatta da Yaşamayı Arzuladıkları Cinsel Durumları Herkesle Paylaşan 15 Kadın - onedio.com
Erkeklerin Yaparken Cool Olduklarını Sandıkları Ama Aslında Çok İtici Göründükleri Durumları Kadınlar Açıklıyor - onedio.com
Erkeklerin Yaparken Cool Olduklarını Sandıkları Ama Aslında Çok İtici Göründükleri Durumları Kadınlar Açıklıyor - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erci-e

#9 o içini dökme ihtiyacı hiç bitmiyor nedense. Anlatıyor, anlatıyor, anlatıyor... Ama sadede gelmiyor bir türlü! Ayrıca #1 numara için söylüyorum; kadınların çoğu gizemi sever, eğer her şeyi açık ederseniz sizden sıkılır.

anayimana

Bence evliliği ayakta tutan karşılıklı saygı.

lucidum

Yanlışlar var. Basitçe formül: Gelişmiş olun, ilerlemeye devam edin, hayat amacınız kadın olmasın. Hayat amacınız daha yüksek bir şey olsun. Kadın en fazla o amaca dahil olsun ve bu amaca gitmenizde size destek olsun. Onun da amacı falan olacaktır yani siz de ona destek olun kadını dışlayın demiyorum ha. Ayı olmayın.

lucidum

#11 eleştirisi > Yanlış. Size verilen ilginin yarısını verin. Üzerine çıkmayın. Bugün yaptığınız bir şey, ilişkinin yarın bitmeyeceğini garantilemez. Taviz vermeyin. Duruşunuz olsun. O duruştan çıkmayın. Kadının o duruşa müdahale etmesine ya da sizi kendi duruşuna çekmeye çalışmasına izin vermeyin. Gerekirse ilişkiyi bitirin. Evliyseniz daha diplomatik olun ama mantık aynı. Bugün 5000 TL'lik hediye de alsan, yarın seni tekmeleyebilir. Tekmelenecek değil, tekmeleyecek kişi olun. Sizin için bol bol zaman ve para harcasın. 5 TL harcadığın bir kalemi çöpe atabilirsin ama 200 TL'lik bir kalemi seni "sevseler" çöpe atmazsın.

lucidum

#15 eleştirisi > Yanlış. Az olan değerlidir. Bir şeyi değerli yapan tükenebilir olmasıdır. Bir şeyi değerli yapan anlamı yüksek olmasıdır. Sabah akşam öpüldüğünüzde mü o öpücük daha değerli olur, sadece gerçekten ateşli ve güzel anlarda öpüldüğünüzde mi o öpücük daha değerli olur? Ha elbette öpmeyin demiyorum. Arada ince bir çizgi ve formül var. Onu kapmanız lazım.

lucidum

#7 eleştirisi > Gayet doğru. Sakin olun. Kimse için hayvanlaşmayın. Duruş bozmayın. Tepkinizi koyun. Ama ültimatom vermeyin. Zaten işleri "ani kızgın tepkiler verilebilecek" noktaya getirmeniz hatadır. Bu noktaya gelinmesin. Bunu engelleyin. Genellikle alaycı olun, yani aşırı ciddi tartışma kasmayın. Rahatınıza bakın. Karşınızdakini sakinleştirin, bir espri patlatın, alnından öpün falan. O tartışmayı bitiren siz olun ama "SON LAF BENİM ULAN" tarzı değil. Anlattım üstte. Hatta altta @haralagurele anlattığımı kanıtlar bir yorum yazmış.

haralagurele

embesil embesildir hiç uğraşmayın ne yapsan boş. benimki tartışmadan direk havlamaya, bağırıp, çağırıp, duvar, kapı yumruklayıp, bana eşya fırlatmaya başlıyordu. üstelik ne küfür hakaret de ediyordum. baktım ki bu deli, evlenmeden de anlamamıştım, psikolojisi bozuk. ben hiç eğitemem bunu dedim boşadım.

sciencesoldier

iyi yapmışın kurtulmuşun en azından

Görüş Bildir