Musa Orhan'a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Hapsi İstenen Ezgi Mola, Kendisini Destekleyenlere Teşekkür Etti

2.7bPAYLAŞIM

O zaman bir kez daha hep birlikte #YalnızDeğilsinEzgiMola diyebilir miyiz? ❤️

Geçtiğimiz yıl İpek Er'e cinsel saldırıda bulunmakla ve intihara sürüklemekle suçlanan Musa Orhan tahliye edilmiş ve büyük tepki çekmişti biliyorsunuz.

En büyük tepkilerden biri de Ezgi Mola'dan gelmişti.

Ve dün, Ezgi Mola bu tweeti attığı için 2 yıl 4 aya kadar hapsi istendi!

Şaka değil ne yazık ki. Ülkede tecavüzcüler, katiller, istismarcılar yargılanmazken Ezgi Mola'ya böyle bir dava açılması herkesi epey sinirlendirdi.

Size burada,

Ezgi Mola'nın Uzman Çavuş Musa Orhan'a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle 2 Yıl 4 Aya Kadar Hapsi İsteniyor! - onedio.com
Ezgi Mola'nın Uzman Çavuş Musa Orhan'a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle 2 Yıl 4 Aya Kadar Hapsi İsteniyor! - onedio.com

Ve burada bahsettik.

Musa Orhan'a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Hapsi İstenen Ezgi Mola'ya Hazal Kaya ve Birçok Ünlüden Destek Geldi! - onedio.com
Musa Orhan'a Hakaret Ettiği Gerekçesiyle Hapsi İstenen Ezgi Mola'ya Hazal Kaya ve Birçok Ünlüden Destek Geldi! - onedio.com

Tüm Türkiye'nin desteğini alan Ezgi Mola, bugün bu konuyla ilgili bir tweet atarak herkese teşekkür etti.

#EzgiMolaYalnızDeğildir hashtagiyle binlerce tweet atıldı dün.

İşte o yazdıkları:

Ve ardından gelen yorumlar:

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

O zaman bir kez daha hep birlikte #YalnızDeğilsinEzgiMola diyebilir miyiz? ❤️

Seni çok seviyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gaddar

Tecavüzcüye hırsıza veya yargılanan birine hakaret etmenin cezası yoksa Öldürmeninde cezası olmasın. Bence destekleyenler saçmalamış Tıpkı bu KAdir Şeker hapse girmesin diyenler gibi.

starlight

adalet geri gelecek derken? x bir kişi bir davadan yargılanıyorsa, suçlu bulunsun bulunmasın önemli değil kendisine karşı suç işlendiğinden bahisle dava mı açamayacak? ülkenin tüm gelirini aihm'de dağıtırsınız tazminat olarak. bu ünlü tayfası ve çobanlık yaptığı koyunlar daha şuradaki hukuki süreci bile anlayacak kapasitede değiller. sen x bir kişiye hakaret edersen x kişi de sana dava açabilir, bu x kişi başka bir davadan yargılanıyordur, suçludur, suçsuzdur ayrı konular. sizin adalet gelecek dediğiniz düzende ne yapacaksınız? dava açma hakkını mı alacaksınız ne yapacaksınız? kuru popülizm.

erkan-yasar4

Dostum Türkiye örf ve adeti güçlü bir ülkedir. Bunu içten söylüyorum güçlü bir ülke.Tamam ülkemizi çoğu zaman eleştiririz yeri geldiğinde adaletinide eleştiririz . Senin dediğin gibi herkes herkese dava da açabilir ancak suçu kesinleşmese hatta suçlu olmasa bile bir kişi bir trajediye neden olduğu için toplumdaki sanatçıların ses çıkarması popülüzm değildir aksine değerlewrine sahip çıkmadır

nurhulud

ezgim çamaşır suyuyla çitile şunları ❤❤

soyledim-gitti

Suçlu mu suçsuz mu henüz -mahkemenin gözünde- net değil. Yakalanma kararı çıktığında adam gelip kendisi teslim olmuş. O yüzden kaçma ihtimali "yok" olarak değerlendirilip mahkeme sonuçlanana kadar adli kontrolle serbest bırakılmış. Yani adama "Suçsuz" dememişler. Gerçekten iftiraya uğramış kişileri korumak için yapılan bir düzenlemeden faydalanmış. Suçu kanıtlanırsa hapis yatacak. Bence suçu kanıtlanırsa alacağı cezanın ne kadar az olduğu (ve saçma sapan indirimlerin yapıldığı) konusuna yoğunlaşmalıyız toplum olarak.

soyledim-gitti

Mahkemenin gerekçeli kararı da özetle şu şekildeymiş: -Mağdur 24 Haziran’da ikâmetini terk ettikten sonra Kurtalan’da bir gece, Siirt’teki bir otelde de 3 gece kaldı. Ardından sanık ile birlikte kaldıkları ikâmete geçti. Rızaya dayalı cinsel yönden yakınlaşma mağdurun ifadelerine de yansıdı. Rıza dışı gerçekleştiği iddia edilen cinsel saldırı eyleminden sonra, rızaya dayalı olarak yeniden cinsel birlikteliklerde bulunulması olağan yaşam koşulları ile bağdaşmıyor

soyledim-gitti

-Olaydan sonra intihar girişiminde bulunduğu iddia edilen mağdurun, intihar girişiminde bulunmadan önce yazdığı iddia edilen mektubunda geçen bir kısım isnatlar, mağdurun daha önce vermiş olduğu ifadesi ile bariz zıtlıklar barındırıyor.

soyledim-gitti

- Sanığın eylem öncesinde mağdura yapmış olduğu iddia edilen evlenme vaadi, doktrin ve yargısal kararlara göre mağdurun fiile karşı koymasını ortadan kaldıracak nitelikte bir hile olarak kabul edilmiyor.

soyledim-gitti

-...üzerine atılı ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçunu işlediğine dair dosya kapsamında yer alan deliller, tutuklama kararı verilebilmesi yönünden kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösterecek boyuta ulaşmıyor.

soyledim-gitti

- Hakkında çıkartılan yakalama emri üzerine kolluk birimine kendiliğinden gelerek teslim olan sanığın kaçacağı, delilleri yok etme, gizleme veya değiştirme veya tanıklar üzerinde baskı eylemlerinde bulunacağı yönünde dosya içerisinde herhangi bir emare bulunmuyor.

soyledim-gitti

Yanlış anlaşılmasın. Bu adam suçlu-suçsuz diyecek bir durumum yok. Bilgi amaçlı paylaştım.

mert-buyukyilmaz

Hâkim, bu pisliğe ceza ver(e)mese de toplumun nezdinde aşağılık tecavüzcünün tekidir. Bu p*çe şerefsiz demeyeceksek kime diyelim? İnşallah davaya bakan hâkimler sesimizi duyar

Görüş Bildir