Mursi'nin Duruşması Ertelendi

-

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması ertelendi.

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması ertelendi. Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire Ceza Mahkemesi'nde görülen ve Mursi ile birlikte 10 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Bugünkü duruşmada eski Cumhurbaşkanı Güvenlik Müsteşarı Tümgeneral İmad Hüseyin, Genelkurmay Başkanı Mahmud Hicazi, Savunma Bakanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Muhammed Ferid Hicazi, Ulusal Güvenlik Teşkilatı eski Başkanı Tümgeneral Halid Servet, Cumhuriyet Muhafızları eski komutanlarından Tümgeneral Muhammed Ahmed Zeki, Ulusal Güvenlik Teşkilatı'ndan Tümgeneral Adil Azeb ile eski İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim şahit sıfatıyla dinlendi. 

Mahkeme, Ulusal Güvenlik Teşkilatı'nda görevli Binbaşı Tarık Muhammed Sabri'nin dinlenilmesi için duruşmanın 10 Ekim'e ertelenmesine karar verdi.

10 Kişiyle Beraber Yargılanıyor

Mursi ve 10 kişi, "Katar adına casusluk" davasında ülkenin istihbarat birimleri, İçişleri Bakanlığı ve Devlet Güvenlik Kurumu'ndan çıkan çok gizli raporları ele geçirmek ve bunları Katar ile paylaşmakla" suçlanıyor.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Genelkurmay BaşkanıKatarMısır
Görüş Bildir