Multiplayer Modunda Zevkin Doruklarına Vardığımız 14 NES Oyunu

 > -

Multiplayer Modunda Zevkin Doruklarına Vardığımız 14 NES Oyunu

Multiplayer Modunda Zevkin Doruklarına Vardığımız 14 NES Oyunu

70 kuşağının olgunluk çağında tanıştığı, 80 kuşağının çocukluğunu tükettiği, 90 kuşağının ise sonuna ucundan yetişebildiği NES oyunlarını Micro Genius'lar başta olmak üzere değişik konsollarla az oynamadık. Oyunlardan bazıları arkadaşımızla rekabet etmemizi sağlarken, bazıları da mücadeleye beraber katılmamamızı sağladığından arkadaşlıklarımızı pekiştiriyordu. Kısacası büyük zevkle oynadığımız bu oyunları arkadaşımızla aynı anda oynadığımız zaman zevkin doruklarına çıkıyorduk. Şimdi o yıllara kısa bir dönüş yapalım.

1. Contra

Birlikte ilerlemeli oyunların kralı Contra.

2. Bubble Bobble

Önce hüplet, sonra gümlet!

3. Chip 'n' Dale

Birbirimizi sırtlayıp az ileri fırlatmadık...

4. Teenage Mutant Ninja Turtles 3 Manhattan Project

Ninja Kaplumbağalar sersinin en sağlamı buydu. En sonda "şıreydır" ve "beyin" ile kapışıyorduk.

5. Snow Brothers

Bu da Bubble Bobble tarzındaydı ama düşmanı pat diye etkisiz hale getirmek yoktu. Belli bir süre kar atıp kartopu yapmak gerekirdi.

6. Balloon Fight

Basit görünen ama müthiş zevkli bir oyundu. Birbirinin balonunu patlatmamaya özen gösterirken Bonus Stage'ler geldiğinde balonları toplamak için ilk önce birbirimizin balonlarını patlatırdık

7. Eliminator Boat Duel

Bir yarış oyunu için keyifliydi. Tek sorunu aynı ekranda oynandığı için arkada kalanı oyun otomatik ittiriyordu :)

8. Tennis

Spor oyunları içinde en heyecanlılarından birisi tenis oyunuydu. "Sen arkada dur ben önde" muhabbetini herhalde herkes yapmıştır.

9. Monster in My Pocket

Ustalara saygı kuşağı. NES teknolojisine göre harika olan ve ev eşyaları arasında koşuşturduğumuz bu oyun için lütfen saygı! (Bunun Flash & Batman versiyonu da vardı)

10. Race America

İşte karşınızda grafikleriyle ve oynanışıyla en cool yarış oyunu. İki araba birbirine yakın olduğunda tepe kamerası açılıyor diye mahsus yakın gidenler?

11. Kunio-Kun No Nekketsu Soccer ve Türevleri

Müsabaka sırasında aynı zamanda şiddete başvurduğumuz ve özel vuruşları olan bu oyunların basketbolu, valeybolu, yakartopu falan da vardı. (Bu oyun Goal 3 diye de bilinir)

12. Mario Brothers

Bildiğimiz ilerlemeli Mario'dan farklı olan bu oyun iki kişi oynanmayınca pek sarmıyordu.

13. Bomberman 2

Bomberman bir efsanedir. Bizi rekabetin zirvesine başarıyla çıkartmıştır.

14. Tank 1990

En bombasını en sona sakladım. Çocukluğumuz ne olduğunu bile bilmediğimiz kuş heykeli korumakla geçti. "Sen kaleyi koru, ben tankları halledeyim" diye iş bölümü yapardık. (Bu oyun Battle City olarak da bilinir)

Şimdi de oynamak mümkün

Emulator'ler sayesinde şimdi bilgisayarımızda oynayabileceğimiz NES oyunlarını bazı internet siteleri üzerinden de kolayca oynayabiliyoruz. Ayrıca oyuna girdikten sonra verilen linki atarak başka bir bilgisayarı kullanan arkadaşımızla multiplayer zevkini tekrardan yaşamak mümkün.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-semih-yilmaz

tank90 daki kuş amerikan bayrağını temsil ediyor, yok ettiğimiz tanklarda rus tankı, araştırmıştım :D

sengun

Snow Bros, Goal 3, tank 90 ve bombermanın atari kasetleri hale duruyor. Bazı zamanlar nostalji yapıyorum. Hala aynı zevkle oynuyorum :) Hey gidi günler...

dark-tower

goal 3 de kaleciliği özledim. cidden lan yaş 29 virtuanes'le hala oynarım. hatta hex editörle kendi vesiyonlarımı bile yarattım.

semmih

kuzenle tank ve contra yine olsa da oynasak.

Görüş Bildir