Görüş Bildir
Haberler
Muharrem İnce ve Kurmayları Ankara'da Buluştu: 'İki Seçenek Masada'

Muharrem İnce ve Kurmayları Ankara'da Buluştu: 'İki Seçenek Masada'

Ulaş
24.02.2021 - 13:46

Parti kurma çalışmalarını sürdüren CHP'nin eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kendisi ile birlikte hareket eden isimlerle Ankara'da otelde bir araya geldi. İnce, 'Önümüzdeki günlerde partinin ismi, logosu, müziği, tüzüğü, programını açıklayacağız' dedi. Öte yandan parti ismi için 2 seçeneğin masada olduğu belirtildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
www.dw.com

Memleket Hareketi’ni başlatarak CHP’den istifa eden Muharrem İnce, parti kurma çalışmalarına devam ediyor.

Geçen günlerde Kapadokya’da 3 gün süren toplantıda parti programını hazırlayan İnce ve kurmayları, bugün Ankara’da parti programı ve tüzüğüne son şeklini vermek üzere toplandı.

Ankara'da otelde bir araya gelen İnce ve ekibi, partinin ismi, logosu, müziği ve tüzüğü ile ilgili son değerlendirmeleri yapacak.

Partinin ismiyle ilgili ‘Umut Partisi’ ve ‘Memleket Partisi’ seçeneklerinin masada olduğu öğrenildi.

Toplantıya, CHP’den istifa eden isimlerin de katıldığı belirtildi. Öte yandan partinin genel merkezinin de tutulduğu, binada tadilat çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

'Türkiye’nin değil Avrupa’nın en çağdaş tüzüğü bizimkisi olacak.'

'Türkiye’nin değil Avrupa’nın en çağdaş tüzüğü bizimkisi olacak.'

Muharrem İnce, toplantı için otele girişte açıklama yaptı. İnce, partinin ismi, tüzüğü ve programı hakkında detayları konuşacaklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

'Programı tartışacağız bugün. Türkiye’nin değil Avrupa’nın en çağdaş tüzüğü bizimkisi olacak. Ayrıntıları açıklayacağım önümüzdeki günlerde. Genel başkanı üyeler seçecek. Cumhurbaşkanı adayını üyeler seçecek. Kota değil fermuar yöntemi olacak. Bir kadın bir erkek olacak. ‘Kota’ deyip kimseyi kandırmayacağız. Gerçek demokratik bir tüzük olacak. Önümüzdeki günlerde partinin ismi, logosu, müziği, tüzüğü, programını açıklayacağız.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
5
5
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın