Görüş Bildir
Haberler
MSG'den Telif Sorununun Önüne Geçecek Uygulama

MSG'den Telif Sorununun Önüne Geçecek Uygulama

Batuhan
23.03.2016 - 12:25

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG ) hayata geçirdiği yeni mobil uygulama eser sahiplerine lisanslama faaliyetlerini takip ederek kazançlarını görebilme imkânı sunuyor.

Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG), eser sahipleri ve lisanslamalar ile ilgili tüm işlemler için; Türkiye’de ilk müzik meslek birliği uygulaması olan mobil uygulamasını hayata geçirdi.

MSG, uygulamanın ilk örneğini Sezen Aksu, Nazan Öncel, Tarkan, Kenan Doğulu, Yalın, Hande Yener, Göksel, Gülşen, Teoman, Mustafa Sandal, gripin, Can Bonomo, Soner Sarıkabadayı, Edis gibi üyeleri ile denedi.

Eser sahiplerinin eserlerini kaydedebildiği, lisanslama faaliyetlerini takip ederek kazançlarını görebildiği MSG mobil uygulamasına, IOS ve android destekli tüm cihazlardan erişim bulunuyor.

Üyeler, eserlerini daha rahat takip edebilecek

Üyeler, eserlerini daha rahat takip edebilecek

Hem MSG üyeleri hem de MSG’ye üye olmayan kullanıcılar, IOS veya android işletim sistemi olan akıllı cep telefonları ve tabletlerinden uygulamayı rahatça kullanabilecek. MSG ARGE ekibi tarafından geliştirilen uygulama sayesinde, eser sahipleri eserlerini takip ederken dağıtım raporlarına da tek bir tuşla ulaşabiliyor.

Lisanssız mecraları tespit etmek uygulama sayesinde çok daha kolay hale geliyor

Lisanssız mecraları tespit etmek uygulama sayesinde çok daha kolay hale geliyor

Uygulamanın en ayırt edici özelliklerinden biri olan “İhbar Hattı” ile herhangi bir mecranın lisanslı olup olmadığı tespit ediliyor. Bu özellik dünyada ilk kez ülkemizde kullanılacak.

Mekanda çalan şarkı, video ya da ses olarak uygulama üzerinden kaydedilip, lokasyon bilgisi ile birlikte yine uygulama üzerinden MSG’ye gönderiliyor ve anında gelen cevap ile mekânın lisanslı ya da lisanssız olduğu MSG tarafından kullanıcıya bildiriliyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
3
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın