Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mozart ve Beethoven Arasındaki 10 Eğlenceli Fark

 > -

1. Mozart'ın her zaman eğlenceli bir imajı olmuştur. Beethoven ise bol tripli bir ihtiyar olarak bilinir.

Mozart'ın her zaman eğlenceli bir imajı olmuştur. Beethoven ise bol tripli bir ihtiyar olarak bilinir.

Karizma tavan ama...

2. Beethoven bestelerken sürekli bir arayış içindeyken, Mozart son derece kolay ve hızlı bir şekilde beste yapmıştır.

Ne yazsam, do majör mü olsa...offf...ufff...herif sırf gam, arpej kullanarak sonat yazmış. Yenilik yapmak gerek...Sonat gibi birşey...dur...buldum...quasi fantasia...oleyy...

3. Mozart'ın nota yazısında tek bir düzeltme bile yoktur, aklına gelen müziği o anda hatasız yazar.

Adam besteci değil, müzikal printer...şu yazma işi olmasaydı belki daha fazla eser verebilirdi. Ama biz bilemezdik...yazmadığı eserleri olduğu söylenir.

4. Beethoven'ın nota yazısı ise tam tersine patates tarlası gibidir...çünkü arayıştadır abimiz...

Çağdaş müzik notası gibi...bunlardan hangisi imzası acaba?

5. Mozart yaşamayı da bilen, eğlenceli, dans eden, bilardo oynayan bir adamken, Beethoven son derece sıkıcı bir adamdır.

Hehehehe...sürpriz...!!!

6. Mozart'ın dehası sadece müzikte kendini göstermemiştir, matematik konusunda da fena başarıları olmuştur. Beethoven'da böyle bir numara görünmez.

Şu top 3 bant yapıp dönene kadar 4 ölçü yazarım ben...

7. Mozart'ın müziği bize de hep yakın gelmiştir. Roman kardeşlerimiz Mozart'ı severek çalarlar. Beethoven onlara hitap etmez.

Baştan alalım barolar...son ki üç hade be ya...

8. Mozart caz müzisyenlerinin de ilgisini çeken bir deha figürüdür. Beethoven ise bu konuda daha arka plandadır.

Abi adam gerçek dahi...alkışlıyorum kendisini...

9. Mozart aslanlar gibi kulağa sahipken, Beethoven sağır sağır yapmıştır tüm bu işleri...

Yazık ama...duyaydı keşke...

10. Beethoven'ın nasıl öldüğünle kimse ilgilenmezken, Mozart hakkında hep spekülasyonlar vardır.

Bunlar hep Osmanlı'nın işi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hortkluk-edoras

beethoven ı yerden yere vurdun en son ki 2 maddede de alakasız şeyler yazayım tepki çekmesin dedin herhalde mal mısın olum buraya yazılacak bir şey varsa adam gibi yazın zamanımızı çalıyosunuz ben bu içeriği yarardan çok çöp olarak gördüm ahmak seni kakamı ye avuç avuç

raperjoshkhun

Beethowen alkolik bir babayla annesiz büyümüştür.Piyano çalmayı babası ona döve döve öğretmeye başladığında 4 yaşındadır kendisi.Hiçbir ilgisi alakası yokken zorla piyano çaldırtılır baba tarafından ki bu nedenledir huysuz ve asık suratlı oluşu.Daha bilmediğimiz nice travmalar atlatmış olsa gerek ki sorunlu bir ailenin sorunlu bir çocuğu olarak psikolojik sorunlarıyla değil duymayan kulaklarıyla konser verebilmesiyle hatırlarız kendisini ki müzik işiyle uğraşan bir insanın duymadan işini icra edebilmesi Mozarta pandik atar

dbarisaltay

2. madde: evet Beethoven arayıştadır; çünkü eserlerini doğadan ilham alarak yazmıştır. Hatta bunun için dağda bayırda ormanda vs. günlerce kaldığı dahi olmuştur. Bu bi handikap mı? 3. ve 4. madde: evet Beethoven'in nota bilgisi zayıftır, ancak yaşadığı dönemde gelmiş geçmiş en büyük doğaçlama dehası olarak görülmüştür. Nerede mi: sarayda... Bu bi handikap mı? 5. madde: Evet Beethoven ''eğlenceli'' bir adam değildir: hatta mesela çocuk yapmak amacı yoksa cinsel ilişkiyi hayvanlık olarak gören ve buna karşı olan bir adamdır. Bu bi handikap mıdır? 7. madde: Evet Mozart bize daha yakın gelmiştir; çünkü oryantal toplumlar minör (minör derken söylemek istediğimi söyleyebildiğime emin değilim) eserleri daha çok benimsemiştir. Bu bi handikap mı? 8. madde: Belki doğru ama altyapısında sırf Moonlight Sonata'yı kullanmış kaç tane şarkı var bunu da düşünmek lazım... 9. madde:buna güldüm işte =D Eserlerini sağır sağır mı yapmış =D Bence tek gerçek handikap 5. maddede yazdığım -.-

rumpelstilskin

Abi ben de Mozart'ı yeğlerim ama sağır sağır yaptığı besteleri Beethoven matematiksel sistemle yapmıştır ve en ünlü eseri Ay Işığı sonatını da sağırken yapmıştır. Günümüz fanatikliğiyle sen Mozart'ı daha çok severek Beethoven'ı itin götüne soktuğunu sanmışsın ama bu olmamış. Beethoven'ı biraz daha araştırmalısın bence. Haklarında izlediğin birer filmle yargıya varamazsın. Tekrar tekrar denemesine gelince, Yahya Kemal Beyatlı'nın bugün tapılan kaç eseri öldüğünde hiç yayımlanmamak üzere bir çekmecede duruyordu, haberin var mı? Bu Yahya Kemal'i kötü bir şair mi yapıyor?

eren-kesim1

Ay Işığı Sonatı'nı bestelediğinde tam sağır değildi, sağırlık sorunları yeni başlamıştı.

vahit-akcay

bu sitedeki en gerizekalı başlık

Başlıklar

müzik
Görüş Bildir