Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Mozart ve Beethoven Arasındaki 10 Eğlenceli Fark

 > 
643PAYLAŞIM

1. Mozart'ın her zaman eğlenceli bir imajı olmuştur. Beethoven ise bol tripli bir ihtiyar olarak bilinir.

Mozart'ın her zaman eğlenceli bir imajı olmuştur. Beethoven ise bol tripli bir ihtiyar olarak bilinir.

Karizma tavan ama...

2. Beethoven bestelerken sürekli bir arayış içindeyken, Mozart son derece kolay ve hızlı bir şekilde beste yapmıştır.

Ne yazsam, do majör mü olsa...offf...ufff...herif sırf gam, arpej kullanarak sonat yazmış. Yenilik yapmak gerek...Sonat gibi birşey...dur...buldum...quasi fantasia...oleyy...

3. Mozart'ın nota yazısında tek bir düzeltme bile yoktur, aklına gelen müziği o anda hatasız yazar.

Adam besteci değil, müzikal printer...şu yazma işi olmasaydı belki daha fazla eser verebilirdi. Ama biz bilemezdik...yazmadığı eserleri olduğu söylenir.

4. Beethoven'ın nota yazısı ise tam tersine patates tarlası gibidir...çünkü arayıştadır abimiz...

Çağdaş müzik notası gibi...bunlardan hangisi imzası acaba?

5. Mozart yaşamayı da bilen, eğlenceli, dans eden, bilardo oynayan bir adamken, Beethoven son derece sıkıcı bir adamdır.

Hehehehe...sürpriz...!!!

6. Mozart'ın dehası sadece müzikte kendini göstermemiştir, matematik konusunda da fena başarıları olmuştur. Beethoven'da böyle bir numara görünmez.

Şu top 3 bant yapıp dönene kadar 4 ölçü yazarım ben...

7. Mozart'ın müziği bize de hep yakın gelmiştir. Roman kardeşlerimiz Mozart'ı severek çalarlar. Beethoven onlara hitap etmez.

Baştan alalım barolar...son ki üç hade be ya...

8. Mozart caz müzisyenlerinin de ilgisini çeken bir deha figürüdür. Beethoven ise bu konuda daha arka plandadır.

Abi adam gerçek dahi...alkışlıyorum kendisini...

9. Mozart aslanlar gibi kulağa sahipken, Beethoven sağır sağır yapmıştır tüm bu işleri...

Yazık ama...duyaydı keşke...

10. Beethoven'ın nasıl öldüğünle kimse ilgilenmezken, Mozart hakkında hep spekülasyonlar vardır.

Bunlar hep Osmanlı'nın işi...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
george-paul-malcom

Cunku Mozart dogustan bir dehadir. Beet ise zorla yapmistir bu isi. Ikisinide severim ama Mozart! Gelmis gecmis en iyi besteci. O sadece muzik yazmada degil tum calgilarda da bir dahi idi. Ne de olsa 3 yasinda calmaya basladi :)

sinan-avci1

bu ne aptal bir içerik yahu

vrczynp

Mozart'ın kulağı aslanlar gibi duyar evet ama doğuştan sorunludur ve bu sorun kendi çocuğunda da görülmüştür. Beethoven ise 1801 de ağır duymaya başlamış ve 1817 de tam olarak sağır olmuştur yani 47 yaşında sağır olmuştur. Ve son olarak Mozart'ın ölümünün merak edilmesinin nedeni de çok erken ölmesidir ve bunun nedenini bilmiyorlar çünkü mezarının nerede olduğu belli değil yani araştırma yapılacak bir beden ortada yok bu yüzden bir sürü düşünce ortaya atılmıştır.

vrczynp

Mozart'ın kulağı aslanlar gibi duyar evet ama doğuştan sorunludur ve bu sorun kendi çocuğunda da görülmüştür. Beethoven ise 1801 de ağır duymaya başlamış ve 1817 de tam olarak sağır olmuştur yani 7 yaşında sağır olmuştur. Ve son olarak Mozart'ın ölümünün merak edilmesinin nedeni de çok erken ölmesidir ve bunun nedenini bilmiyorlar çünkü mezarının nerede olduğu belli değil yani araştırma yapılacak bir beden ortada yok bu yüzden bir sürü düşünce ortaya atılmıştır.

hortkluk-edoras

beethoven ı yerden yere vurdun en son ki 2 maddede de alakasız şeyler yazayım tepki çekmesin dedin herhalde mal mısın olum buraya yazılacak bir şey varsa adam gibi yazın zamanımızı çalıyosunuz ben bu içeriği yarardan çok çöp olarak gördüm ahmak seni kakamı ye avuç avuç

Görüş Bildir