Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Milyonlarca Onedio Kullanıcısının Yarışacağı 'Zeka Ligi' 10 Mayıs Akşamı Başladı!

-

Yarışmaya şuradan katılabilirsiniz!

Milyonlarca Onedio Kullanıcısı Zekasını Yarıştırıyor: Zeka Ligi’nde 1. Gün! - onedio.com
Milyonlarca Onedio Kullanıcısı Zekasını Yarıştırıyor: Zeka Ligi’nde 1. Gün! - onedio.com

''Bu basit sorular ne şimdi, zekamı böyle mi kullanacağım?” diyenlerden birisi de sen olabilirsin ama merak etme, şu an doğru yerdesin!

Zeka sorularına artık her yerde rastlıyoruz fakat gerçek, orijinal sorulara ulaşmak hayli güç. Biz de soruları işin ustasından alarak seni esaslı bir düelloya davet ediyoruz. Türkiye Zeka Vakfı Kurucu Başkanı, ODTÜ’lülerin idealindeki mühendisi (2004) Emrehan Halıcı soruları bu defa Zeka Ligi'nde yarışacak siz Onedio kullanıcıları için hazırladı.

Milyonlarca kişinin yarışacağı bu zorlu ligde kendi sınırlarını zorlarken, bir yandan da sıralamanı öğrenmeye ne dersin?

Peki, sen şimdi söyle bakalım!

Kendine güvenen milyonlarca insanla yarışacak, doğru cevabı bularak onların önlerine geçebilecek kadar zeki misin?

Cevabın evet ise, seni detaylar için aşağıya alalım!

Çarşamba akşamı başlayan Zeka Ligi, 20 gün boyunca sürecek ve o günün sorusu, her gün tam saat 21.00'da sisteme yüklenecek.

20 gün boyunca, her gün farklı bir soruya cevap vermen istenecek ve her bir doğru cevap için tam puan verilecek.

Fakat, ligde üst sıralarda olmak için doğru cevap vermen yeterli olmayabilir. Çünkü, soruya doğru cevap vermek kadar soruya herkesten önce cevap vermek de çok önemli.

Her bir doğru cevap tam puan alırken, soru yayımlandığı andan itibaren soruya doğru cevap verdiğin süreye göre de ekstra puanlar alabilirsin.

Yarışmaya katılabilmek ve daha sonra açıklanacak olan Genel Sıralamaya girebilmek için Onedio'ya giriş yapmanız gerekiyor.

Bu sayede sonuçlar daima güncel kalacak.

Zeka Ligi ile alakalı en önemli detaylardan birisi de soruların Türkiye Zeka Vakfı Kurucusu ve YK Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanacak olması.

Türkiye'nin en zeki insanlarından birisi olarak gösterilen ve yurt içinde ve yurt dışında binlerce zeka sorusunun yazarı olan Halıcı, Zeka Ligi'nde yer alacak zorlu soruları da bizzat hazırladı.

Katılımcı olacak milyonlarca Onedio kullanıcısından daha zeki olduğunu düşünüyorsan işte sana fırsat!

10 Mayıs saat 21.00'de ilk soru sisteme yüklendi ve ve yarışma resmi olarak başladı!

Kendisine güvenen herkesi bekliyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir