Mide Bulandıran Görüntü! Sipariş Edilen Pizzaya Tükürürken Selfie Çeken Kurye Güvenlik Kamerasında

 > -

Eskişehir'de pizza dağıtımı yapan bir kurye, pizzayı getirdiği apartmanın içinde pizzayı sahibine teslim etmeden kapağını açarak içine tükürdü. Yaptığı olayı cep telefonuyla kaydeden kurye apartmanın güvenlik kamerasını ise fark etmedi. Pizza şirketi yaptığı açıklamada olayın şantaj olduğunu ve kendilerinden 1 milyon lira istendiğini iddia etti. 

24 Aralık tarihinde meydana gelen olayda motosikletle servis yapan ve başında kask bulunan bir kurye, elinde pizza kutusu ile apartmana girdi.

Apartmanda pizzayı teslim edeceği kata çıkmayan kurye, bir köşede kutuyu açıp içine tükürdü.

Yaptığını ise kendi cep telefonuyla kaydetti. Ama apartmanın güvenlik kamerasını fark etmedi.

Kurye daha sonra pizza kutusunun kapağını kapattı ve hiçbir şey olmamış gibi siparişi teslim edeceği bir üst kata çıktı.

Olayı güvenlik kameralarından öğrenen siparişi veren kişi, kurye hakkında şikayetçi oldu.

Pizza şirketi olayı şantaj olarak nitelendirdi ve kendilerinden 1 milyon TL istendiğini iddia etti.

Olayla ilgili olarak pizza şirketi bir açıklama yaptı. Açıklamada olayın yargıya taşındığı ve motosikletli kurye B.S.'nin ''ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırılık''tan işine son verildiği belirtildi. Pizza şirketi yetkilisi Feyzal Güler tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde: 

"Eskişehir'de meydana gelen bu olayda, aslında 24.12.2017 tarihinden bu yana devam eden bir dava süreci söz konusudur. Aralık ayında bu konu yargıya taşınmış bulunmaktadır. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'na, 'Şüpheliler arasında anlaşılarak gerçekleştirilen olay sebebiyle kendilerine yarar sağlama amacıyla müvekkil şirkete şantaj yapmaya çalışan şüphelilerin cezalandırılması talebimizden ibarettir' konusu ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Konuyla ilgili yargı süreci halen devam etmektedir."

Pizza şirketi hakkında Eskişehir Tüketici Mahkemesi'nde dava açıldı.

Pizza siparişi veren H.A.'nın şikâyeti üzerine pizza şirketi hakkında Eskişehir Tüketici Mahkemesi'nde dava açıldı. Pizza şirketinin avukatları aracılığıyla mahkemeye gönderdikleri savunmada olayın şantaj olduğu vurgulandı ve H.A.'nın ilk olarak avukatı aracılığı ile kendilerinden ilk olarak 1 milyon istendiğini sonrasından bu paranın 500 bin liraya ve 238 bin 550 liraya düşürüldüğü aktarıldı.

Pizzaya tükürüp güvenlik kamerasına yakalan kurye sosyal medyanın gündeminde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Eskişehirolay
Görüş Bildir