Görüş Bildir
Haberler
MHRS Randevu Alma Ekranı: e-Devlet Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Randevu Alma Ekranı: e-Devlet Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Türkiye’de koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor. Öncelik sıralamasına göre yapılan aşılar için, MHRS ve e-Nabız üzerinden alınan randevularla yapılıyor. Son olarak MEB Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin de kısa zaman içinde aşılanacağını söylemişti. Vatandaşlar, MSRS aşı randevusunun nasıl alınacağını merak ediyor. Ayrıca 2,8 milyon doz olarak gelen BioNTech aşısı da yapılmaya başlandı. Peki, MHRS aşı randevusu nasıl alınır? e-Devlet koronavirüs aşı randevusu alınıyor mu? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHRS Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

Eğer aşı önceliğinde değilseniz randevu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekiyor.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

e-Devlet Üzerinden Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın